Karliki szponiaste

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
speedymika
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: pt paź 22, 2010 9:35 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Karliki szponiaste

#1

Post autor: speedymika »

---do Admina ----
Nie jestem pewna, czy ten wątek powinien tu się znajdować. Jak źle wybrałam, to pokornie proszę o przeniesienie. :)


Macie jakieś doświadczenie z tymi żabkami? 25l już dojrzało, microrazborki Galaxy jakoś mnie nie zachwyciły na żywo, krewetkarium też nie chcę, a szkoda mojej pracy, dojrzałego zbiornika i roślinek....(do niedawna żyłam w głębokim przekonaniu że Lucky - mój wielki szczęściarz bojowniczątko - jest chłopcem, i dla niego wyszykowałam ten baniaczek, ostatecznie wyszło odwrotnie, no i teraz nie wiem co tam wsadzić. Najbardziej mi się karliki podobają, ale potrzebuję więcej info od ludzi którzy je hodowali. mrożonki wystarczą? bo u mnie najbliżej, to żywego pokarmu ciężko uświadczyć. Korzeń i kokos mogą być, plus roślinki (głównie wysokie, ale i trawnikowe też)? Jak to w praktyce z karlikami?

ojciecmateusz
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 9:58 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Karliki szponiaste

#2

Post autor: ojciecmateusz »

Akwarium powinno być gęsto zarośnięte, nie za wysokie. Karliki co jakiś czas muszą zaczerpnąć powietrza. Oczywiście pokrywa. Nie wiem jak to się ma do łączenia z bojownikiem, nie próbowałem. Jak je kupowałem, pytałem w sklepie i gość powiedział, że bojek może je atakować. Do jedzenia daję mrożoną ochotkę.
Nie polecam mchu na korzeń. Żabki będą się w nim plątać i odrywać gałązki. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że są mało ruchliwymi stworzeniami.
ODPOWIEDZ