Akwa w zimnym pomieszczeniu.

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Eljot
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 7:44 am
Lokalizacja:
Płeć:

Akwa w zimnym pomieszczeniu.

#1

Post autor: Eljot »

Czy ktoś z Was, posiada funkcjonujące akwarium w nie ogrzewanym pomieszczeniu, w którym w zimę jest około 5'C (np.garaż) ? Jakiej mocy macie ogrzewanie i czy stosujecie jakieś ocieplenia, w stylu styropian na bocznych ścianach akwa?

Pozdrawiam
Łukasz J.
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Re: Akwa w zimnym pomieszczeniu.

#2

Post autor: mimag »

nie mam doswiadczenia w takim przypadku ale co mi przychodzi do glowy to odpowiednio dobrane grzalki o wlasciwej mocy i rozmieszczeniu. Dał bym dwie w dwoch koncach zbiornika i zadbał o prawidlowe przeplywy wody w zbiorniku
100x40x50 JUWEL RIO 180

Remek
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: wt sty 24, 2012 3:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Akwa w zimnym pomieszczeniu.

#3

Post autor: Remek »

Ja bym nie ryzykował.

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Re: Akwa w zimnym pomieszczeniu.

#4

Post autor: don_Vall »

jeżeli być je obłożył szczelnie styropianem myślę, że z 12 cm by wystarczyło, dał odpowiednią moc grzewczą i najlepiej zainstalował jakiś termometr z alarmem by Cię powiadamiał o spadku temperatury to jest to do zrobienia. Trzebaby zrobić taki termos styropianowy. Jak masz jakiegoś znajomego budowlańca (z doświadczeniem na budowach, kierowanie lub nadzory) to powinien Ci podpowiedzieć jaki gruby styropian byłby oki.
Tylko co po akwarium do którego nie można zajrzeć lub jest to związane z dużą pracą.
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki

Piraruq
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: wt sty 17, 2012 8:41 pm
Lokalizacja:

Re: Akwa w zimnym pomieszczeniu.

#5

Post autor: Piraruq »

To zależy jakie ryby chcesz trzymać, jeśli welony czy kardynałki, można zaryzykować ... z paletami bym się nie odważył ...
ODPOWIEDZ