Helenka vs Rozdętki

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
mastacz
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: wt maja 05, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Helenka vs Rozdętki

#1

Post autor: mastacz »

Czy wasze helenki jedza rozdetki ? moja ma z nimi raczej pokojowe stosunki ;/
Na próbe wylowilem pare rozdetek różnych wielkosc do słoja i helenke :) stalo to troche czasu i hela nie ruszyla ani jedej rozdetki - by bylo smiesznie te robily sobie jaja z heli i po niej lazily :P

Jak sprawa prezetuje sie w waszych baniakach ?
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Helenka vs Rozdętki

#2

Post autor: ESSPRESSO_SS »

U mnie w szkle z Helenami jedynie świderki zostały bo chowają się w dnie inne ślimaki nie miały szans dlatego inne trzymam w osobnych szkiełkach, jeśli chcesz to odłowie mini helenki które na pewno nie wzgardzą twoimi rozdętkami (są jeszcze małe ale bardzo żarłoczne)
Awatar użytkownika

Autor
mastacz
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: wt maja 05, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Helenka vs Rozdętki

#3

Post autor: mastacz »

Wiec moja stala sie wegetarianką :) z zatoczakami idzie jej zdecydowanie lepiej, rozdętki jakos jej nie przypadly do gustu chyba :)
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Helenka vs Rozdętki

#4

Post autor: saintpaulia »

Moje helenki jedzą wszystko. Ale im są większe, tym bardziej leniwe i wolą zdobycz mniej mobilną. Starsze głównie kopulują a w przrwach pożerają pokarm dla ryb. Młode za to upolują każdego ślimaka, równie chętnie zatoczka, jak rozdętkę. Ze świderkami mają pakt o nieagresji. :P
Awatar użytkownika

Autor
mastacz
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: wt maja 05, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Helenka vs Rozdętki

#5

Post autor: mastacz »

Hmm i poruszyles aspekt o jakim nie pomyslalem... i to jest chyba wyjasnienie bierności mojej heli :) juz ma swoje lata bidulka i refleks nie ten :)
Awatar użytkownika

Fish-ka
Uzależniony
Posty: 681
Rejestracja: sob paź 01, 2011 2:28 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna
Płeć:

Helenka vs Rozdętki

#6

Post autor: Fish-ka »

Z moich obserwacji wynika ze najsmaczniejsze są zatoczki, potem swiderki
A rozdetki na końcu
Ale jak się nie dokarmia to wszystko idzie

robinho00
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: śr paź 19, 2011 5:21 pm
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na imię mam: Eryk
Płeć:

Helenka vs Rozdętki

#7

Post autor: robinho00 »

Moje za to rozdętki wybiły co do sztuki, za to zatoczków wcale nie jedzą(tzn nie zauważyłem żeby populacja zatoczków się zmniejszała)...:/

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Helenka vs Rozdętki

#8

Post autor: don_Vall »

Z moich obserwacji wynika, ze rozdętki sa b. szybkie. O niebo szybsze od zatoczków. Świderka miałem jednego i zniknął - pewnie został pokarmem helenek. Zauważyłem również, że dorosłe helenki nie zjadają krewetek RC - nawet malutkich ale małe helenki nie pozwoliły mi ujrzeć małej krewetki aż do ok 4 mm (helenki oczywiście)
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki

ojciecmateusz
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 9:58 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Helenka vs Rozdętki

#9

Post autor: ojciecmateusz »

Ja natomiast walczyłem z zatoczkami i rozdętkami i nie zauważyłem aby helenki miały jakieś problemy z tymi drugimi.
Wydaje mi się, że rozdętki szybciej się rozmnażają, a i heleny jak obżarte nie polują tak intensywnie.
Wpuść więcej killerów i powinno być ok
Awatar użytkownika

Autor
mastacz
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: wt maja 05, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Helenka vs Rozdętki

#10

Post autor: mastacz »

Helenka Helence nie równa :) rozdętki sa szybkie - racja, nawet nie wiem czy nie szybsze od heli.
Czy rozdętka szybciej sie rozmnaża ? wydaje mi sie nie o wiele wolniej niz zatoczaki.

Dzieki wam za wasze spostrzezenia na temat Helenkowych apetytów :) widze ze u każdego zachowuje sie inaczej :) może uda sie dopuścić jakichś młodzieniaszków by szybciej opanowały sytulaację :)
ODPOWIEDZ