Mini akwarium

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
mrkwitek
Gaduła
Posty: 156
Rejestracja: wt wrz 25, 2012 2:13 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Mini akwarium

#1

Post autor: mrkwitek »

W sklepach akwarystycznych czasem widze takie malutkie 1 l akwaria i tak sobie wymysliłem żeby takie male akwa sobie sprawic czy ktos wie gdzie takie akwa można kupic i nie morze miec więcej niż 2 l
:arrow: takie moje wyzwanie :D

-- Śr paź 03, 2012 9:25 am --

Te akwa są dla kreweci . czsem w takich widze ganiają takie 3 szt po akwarium krewetki sss w sklepach oczywiscie :)

-- Śr paź 03, 2012 9:43 am --

Nie znalezłem w internecie osby która sprzedaj tak male akwa z pokrywą i filtrem znalazłem tylko takie co o nim sądzicie ?
:arrow: http://allegro.pl/akwarium-hailea-fc-20 ... 49983.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jerry
Gaduła
Posty: 172
Rejestracja: wt sie 14, 2012 9:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Mini akwarium

#2

Post autor: Jerry »

Nie szedl bym w tym kierunku. Chciales 2l tu masz prawie 7.
Zrobione z akrylu i "giete rogi".
Ja wybral bym opcje za wieksza troche kase i poskladal to samemu. Szklanke OW moze ktos Ci sklei taka mala na przezroczystym silikonie - i samo to da +200 do wygladu. Na gore maly modul swiecacy. Do 2 l to bym filtra nie wkladal, a jak bedziesz chcial takie malenstwo podzwirowe, to da sie kupic oddzielnie na alledrogo.
240l - Skalar coast, 54l - Rak i banda redek, 54l - ozdobna nuda
Awatar użytkownika

Autor
mrkwitek
Gaduła
Posty: 156
Rejestracja: wt wrz 25, 2012 2:13 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Mini akwarium

#3

Post autor: mrkwitek »

Najpierw myslałem nad małym akwa 2 l ale nie mogłem zanalezdz filtra i pokrywy a wy pewnie kojarzycie takie male akwa w sklepach i wlasnie takie chciałem miec ale takich nie ma :( nie ma takich nigdzie :( więc mysle nad tym 6 l a co wy sądzicie ?

franzz1983
Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: wt lut 21, 2012 10:38 am
Lokalizacja:
Płeć:

Mini akwarium

#4

Post autor: franzz1983 »

A ja bym na twoim miejscu zamowil u szklarza odpowiednio przyciete do rozmiaru szyby , kupil silikon i poczytal na forach jak samemu skleic akwa, a co do oswietlenia to wystarczy do tak malego akwa zwykla lampka biurkowa z zarowka energooszczedna w zaleznosci od tego czy beda tam same roslinki czy cos innego. ale to tylko moje zdanie.
ps . filtra rowniez bym nie dawal tylko napowietrzacz.

kiedys widzialem cos podobnego w kakadu ale nie wiem czy chodzi o cos w tym stylu
http://www.google.pl/imgres?q=akwarium+ ... s:15,i:122" onclick="window.open(this.href);return false;

Jerry
Gaduła
Posty: 172
Rejestracja: wt sie 14, 2012 9:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Mini akwarium

#5

Post autor: Jerry »

Jak musisz czyms przykryc, to kup kontowniczki, u szklarza ogarnij dodatkowa szybke i masz przykryte, do tego oswietlenie z gory i masz pozamiatane. Po co sobie komplikowac zycie ?
240l - Skalar coast, 54l - Rak i banda redek, 54l - ozdobna nuda
Awatar użytkownika

Autor
mrkwitek
Gaduła
Posty: 156
Rejestracja: wt wrz 25, 2012 2:13 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Mini akwarium

#6

Post autor: mrkwitek »

To ja sobie skleje akwa pod wymiary filtra podzwirowego co o tym sadzicie

Jerry
Gaduła
Posty: 172
Rejestracja: wt sie 14, 2012 9:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Mini akwarium

#7

Post autor: Jerry »

No mozna. Te filtry sa modulowe, wiec obczaj co i jak. Do tego pamietaj, ze bedziesz mial wymiar wewnetrzny akwa - do filtra wiec bierz na to poprawke i zostaw margines bledu ;)
240l - Skalar coast, 54l - Rak i banda redek, 54l - ozdobna nuda
Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Re: Odp: Mini akwarium

#8

Post autor: Maćku »

Widziałem coś w podobie do tego co chcesz w tesco na kabatach, jak będę to zapytam jeśli chcesz

Napisane z fona

no byłem i znalazłem coś takiego:
Obrazek jak widać 2L zbiorniczek bez światła i filtra cena 51zł

Obrazek tu mamy 3L zbiorniczek tej samej firmy

Obrazek a tu akwarystyczna wariacja artystyczna, zbiornik w kształcie rombu z nocnym podświetleniem w dnie a co ciekawe zasilanym przez usb z komputera :D cena 51.90, litraż 1 L :D
Ostatnio zmieniony czw paź 04, 2012 3:01 pm przez Maćku, łącznie zmieniany 3 razy.
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake
Awatar użytkownika

Autor
mrkwitek
Gaduła
Posty: 156
Rejestracja: wt wrz 25, 2012 2:13 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Mini akwarium

#9

Post autor: mrkwitek »

Pytałem się szklarza ile kosztuje wycięcie akwa powiedział 30 zł to drogo czy nie ?
Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Mini akwarium

#10

Post autor: Maćku »

Nigdy nie kleiłem akwarium i zwyczajnie nie wiem, zastanów się co lepiej, skleić zbiornik czy kupić gotowy ale drożej...
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake
Awatar użytkownika

Autor
mrkwitek
Gaduła
Posty: 156
Rejestracja: wt wrz 25, 2012 2:13 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Mini akwarium

#11

Post autor: mrkwitek »

Doszedłem do wniosku że sam skleję akwa akurat jestem chory i mam duuuuuużo czasu na takie rzeczy :)
Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Mini akwarium

#12

Post autor: Maćku »

Cóż, pozostaje życzyć szczęścia i jak już skleisz to się pochwal... może kiedyś zgłoszę się do ciebie po sklejenie zbiornika ;)
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake
Awatar użytkownika

Autor
mrkwitek
Gaduła
Posty: 156
Rejestracja: wt wrz 25, 2012 2:13 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Mini akwarium

#13

Post autor: mrkwitek »

Sylikonu nie mam niestety ale mam testowany taki jak by klej wątpię czy zanieczyszcza wodę sprawdzał czy robi się miękki w ciepłej wodzi nie
i oczywiście pochwale sie akwa będzie miło z 6 l zapytałem sie czy takie morze być zgodzili sie będzie długie niskie i nie szerokie :)
ODPOWIEDZ