Ocena kamieni pod kątem akwarium

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Spock
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: wt wrz 04, 2012 5:28 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Ocena kamieni pod kątem akwarium

#1

Post autor: Spock »

Cześć wszystim,

Zakupiłem wczoraj trochę kamieni do nowego akwarium, lecz mam pewne wątpliwości czy wszystkie się nadają do akwarium. Prosiłbym o wstępną ocenę - octu w domu nie mam, ale próbę oczywiście zrobię.
Poniżej zdjęcie z opisem ze sklepu ogroczniczego tych kamieni których sklepowe nazwy pamiętam:

Obrazek

Uwagi: Koralowiec to oczywiście nie koral :) Po prostu tak go w sklepie nazywają.
Poniżej zbliżenie na pozycję 4 i 5 co do których mam największe wątpliwości.
Obrazek

Najbardziej zależy mi na pozycjach 1 i 6.
6 opisana jako granitopodobny kamień kruszy się pod młotkiem wzdłóż na coś w postaci długich igieł.

Update:
Polałem octem i koralowiec zapienił się jak mentos + cola :-P
Pozdr
Marcin,

gregorpl2
Gość
Posty: 8
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 1:54 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Ocena kamieni pod kątem akwarium

#2

Post autor: gregorpl2 »

Witam fajny ten ala koralowiec ja bym powalczył z nim wygotuj go w solance umyj pod dużym ciśnieniem np. prysznic na maksa odkręcony i jeszcze raz test octem jeżeli nadal będzie sie pienił to można go użyć jako ozdoby ale tylko na obudowie baniaczka niestety do środka bym nie polecał reszta poprostu też dla pewności gotujemy do miękkości :-D w solance płuczemy i do baniaka nr.6 to najprawdopodobniej jakiś łupek z reguły nadają sie w większości do akwarium chyba że posiadają wyraźne meteliczne żyłki ale na twoim chyba tego nie ma. a tak apropo to otoczaków nie trzeba kupować można wybrać sie np do lasu albo na pole i ustrzelić sobie fajne kamyczki ale to oczywiście tylko moje zdanie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Autor
Spock
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: wt wrz 04, 2012 5:28 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Ocena kamieni pod kątem akwarium

#3

Post autor: Spock »

Hej,

Właśnie polowałem na otoczaki i ciężko jest znaleźć wbrew pozorom coś ładnego.
Te w sklepie są w trzech odmianach kolorystycznych, piękne żółte, ciemnozielone jak moje (fantastycznie wyglądają zamoczone), oraz czerwone koloru marmuru czerwonego z pięknymi białymi zyłkami. Cena 2,20-2,80 kg więc spokojnie da się przeżyć.
Marcin,

szyszka
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: śr sty 18, 2012 2:22 am
Lokalizacja:
Płeć:

Ocena kamieni pod kątem akwarium

#4

Post autor: szyszka »

Jeśli masz możliwość, to podjedź sobie do Centrum Kamienia 'Brzozowy raj' (ul. Ryżowa 104. łatwy dojazd Al. Jerozolimskimi)
Tam mają ogromny wybór i atrakcyjne ceny :)

Czy ze względu na właściwości 'korala' będziesz chciał go sprzedać?
Awatar użytkownika

Zoe
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: pt wrz 03, 2010 4:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Dorota
Płeć:

Ocena kamieni pod kątem akwarium

#5

Post autor: Zoe »

Zależy do jakiego akwa potrzebujesz tych kamieni. Jeżeli z wodą twardą to pieniące w occie kamienie będą ok, a jeśli do miękkiej wody -niestety nie. Te 4 i 5 wyglądają na bardzo gliniaste, nie bądą brudzić wody? I ważne, żeby nie miały żadnych metalicznych nalotów, plamek, kropek...
240l w stronę BW
Awatar użytkownika

Autor
Spock
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: wt wrz 04, 2012 5:28 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Odp: Ocena kamieni pod kątem akwarium

#6

Post autor: Spock »

@Szyszka
Po teście octowym wylądował w koszu. Kosztował jakieś 2,5 PLN:). Nie przyszło mi do głowy go oddawać.

Wysłane przez Tapatalk
Marcin,
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Ocena kamieni pod kątem akwarium

#7

Post autor: rudy1986 »

[quote="gregorpl2"]Witam fajny ten ala koralowiec ja bym powalczył z nim wygotuj go w solance umyj pod dużym ciśnieniem np. prysznic na maksa odkręcony i jeszcze raz test octem jeżeli nadal będzie sie pienił to można go użyć jako ozdoby ale tylko na obudowie baniaczka niestety do środka bym nie polecał reszta poprostu też dla pewności gotujemy do miękkości :-D quote]
jezeli cos jest koralowcem to zostanie i dalej bedzie puszczac wapien i zwiekszac pH i GH, zeby zlikwidowac wytwarzanie wapnia predzej caly koralowiec sie rozpusci, tak samo jest z muszlami..... jezeli cos jest morskie to pozostanie morskie
Awatar użytkownika

probielany
Zapaleniec
Posty: 341
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 8:23 am
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Emil
Płeć:

Re: Ocena kamieni pod kątem akwarium

#8

Post autor: probielany »

Kup ocet i rozwiejesz swoje wątpliwości. Od tego należy zacząć.
375 - BW
Więcej na razie nie będzie !
ODPOWIEDZ