Przepalające się lampki Aquaela

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Czeresniak
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: pt lip 08, 2011 3:34 pm
Lokalizacja: Wola
Płeć:

Przepalające się lampki Aquaela

#1

Post autor: Czeresniak »

Całkiem niedawno spaliła mi się lampka (kolejna) firmy Aquael. Do tej pory wymieniano mi je bez problemu łącznie z stempelkiem + data wymiany w gwarancji, co równało się tym, że nowa lampka miała znowu 2 lata gwarancji od chwili jej otrzymania. Tym razem było inaczej, serwisant w firmie oświadczył mi, że firma Aquael już nie przedłuża gwarancji bo to jest "niezgodne z polityką firmy" - cokolwiek by to znaczyło. Lampka przepaliła się po roku użytkowania, więc na nową został mi jeszcze rok. Co będzie jak lampka znowu przepali się ale gdy minie rok + 1 dzień? Nie będę już mógł reklamować produktu, który zakupiony ma 2 lata gwarancji ale wymieniony na nowy już nie? A co gdybym reklamował dzień przed końcem gwarancji? Rozumiem gdybym otrzymał swoją reklamowaną lampkę, ale po naprawieniu jej.
Czy nie jest prawdą, że z chwilą otrzymania nowego produktu nabywam nową gwarancję na dany przedmiot?
Czy spotkaliście się z takim przypadkiem, że gwarancja jest osobno a zakupiony produkt osobno?
Czy warto napisać do Urzędu Ochrony Klienta i Konsumenta, czy raczej to nic nie da?
Awatar użytkownika

probielany
Zapaleniec
Posty: 341
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 8:23 am
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Emil
Płeć:

Re: Przepalające się lampki Aquaela

#2

Post autor: probielany »

Z tego co się orientuje, to nie ma takiej sytuacji w której wymieniony towar ma od początku 2 lata gwarancji.
Czemu ?
1. Dostałeś nowy dowód zakupu na towar?
2. Jest to kompletnie nie opłacalne dla firmy.
Jedyne co może mieć miejsce to przedłużony okres gwarancyjny o czas, w którym sprzęt był w naprawie.
Pisanie do UOKiKu raczej nic Ci nie da.
Okres gwarancji zaczyna się w momencie otrzymania dowodu zakupu i trwa tyle, ile określa producent. Czasem są różne wykluczenia, ale to już musisz doczytać w warunkach gwaracji. Jak już chcesz pisać do kogoś to napisz do producenta jak to wygląda w rzeczywistości.
375 - BW
Więcej na razie nie będzie !

Autor
Czeresniak
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: pt lip 08, 2011 3:34 pm
Lokalizacja: Wola
Płeć:

Przepalające się lampki Aquaela

#3

Post autor: Czeresniak »

Aquael sam przyznał że zrobił bubla i że wymienia go od ręki. Sprzęt nie był w naprawie tylko wymieniany na nowy, sztuka za sztukę. Wina leży po stronie producenta że przepala się po kilku miesiącach.
Awatar użytkownika

probielany
Zapaleniec
Posty: 341
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 8:23 am
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Emil
Płeć:

Re: Przepalające się lampki Aquaela

#4

Post autor: probielany »

Co nie zmienia faktu, że nie przysługuje Ci nowa gwarancja po wymianie/naprawie.
375 - BW
Więcej na razie nie będzie !
Awatar użytkownika

Kidzio
Zapaleniec
Posty: 314
Rejestracja: sob sty 08, 2011 4:06 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Na imię mam: Dan
Płeć:

Re: Przepalające się lampki Aquaela

#5

Post autor: Kidzio »

Dlatego kupujemy belki ze swietlowki a nie ten szajc...:)
54 L krewetkowy raj
Awatar użytkownika

exhumed
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: wt cze 21, 2011 8:51 pm
Lokalizacja: somewhere in time
Płeć:

Re: Przepalające się lampki Aquaela

#6

Post autor: exhumed »

O ile dobrze pamiętam to Aquael nie daje gwarancji na żarówkę, więc i tak się powinieneś cieszyć, że Ci wymienili i masz jeszcze rok gwarancji - mi już wymienić nie chcieli - sklep Aquela w Auchan na Modlińskiej :] , ponieważ takie mają zalecenie producenta (podobno). W związku z tym firma ma u mnie krechę i już nic więcej z ich wyrobów nie nabędę.

PS
świetlówki Aquaela to kibel
BEFORE CREATION OF TIME...

Autor
Czeresniak
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: pt lip 08, 2011 3:34 pm
Lokalizacja: Wola
Płeć:

Przepalające się lampki Aquaela

#7

Post autor: Czeresniak »

Jak nie daje jak daje - moduł Sunny 6500k. Gwarancja na 24m-ce.
Awatar użytkownika

Kidzio
Zapaleniec
Posty: 314
Rejestracja: sob sty 08, 2011 4:06 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Na imię mam: Dan
Płeć:

Re: Przepalające się lampki Aquaela

#8

Post autor: Kidzio »

Może znowu się walnęli, ja olewam aquela
54 L krewetkowy raj
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Przepalające się lampki Aquaela

#9

Post autor: rudy1986 »

Jezeli masz na lampce napisane AquaEl to masz prawo zareklamowac u nichto ze producentem jest ktos inny to masz to gdzies. Jezeli sie gwarancja nie przeterminowala to reklamujesz. Inaczej jest to niezgodne z prawem. To tak jak kupujesz buty w Deichmannie, kupujesz Nike czy Puma, reklamujesz w Deichmannie a nie w Nike czy Puma
ODPOWIEDZ