Jakiej grubości kupić akwarium

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
Awatar użytkownika

Autor
kukula
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 12:05 am
Lokalizacja:
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#1

Post autor: kukula »

Witam,
Potrzebuje porady dotyczącej grubości szyb w nowym akwa.Może odpowiedzą mi tacy co maja już doświadczenie w tym temacie.
Otóż planuje zakup nowego akwarium 162l. które ma być otwarte oraz koniecznie bez wzmocnień i tu mam dylemat jak grube maja być w nim szyby? 8 czy 10mm. Podzielcie się swymi uwagami...
Darek

Tom3k
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: pt sty 13, 2012 2:25 pm
Lokalizacja: Ursynów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#2

Post autor: Tom3k »

Jaka ma być długość zbiornika?
Awatar użytkownika

Autor
kukula
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 12:05 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jakiej grubości kupić akwarium

#3

Post autor: kukula »

Akwarium: 90 długość x 40 szerokość x 45 wysokość
Darek

Tom3k
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: pt sty 13, 2012 2:25 pm
Lokalizacja: Ursynów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#4

Post autor: Tom3k »

Według mnie spokojnie wystarczy 8
Awatar użytkownika

KWIATEK
Zapaleniec
Posty: 258
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jakiej grubości kupić akwarium

#5

Post autor: KWIATEK »

Ja w przyszłym tygodniu odbieram swoje z akwarluxu zbiornik 120x50x35h bez wzmocnień będzie z szyby 10mm
http://www.forumzbrojnikowe.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#6

Post autor: ESSPRESSO_SS »

Mam u siebie szkiełko 80/25/25 bez wzmocnień z 6, ale u ciebie będzie 10 cm dłuższe i 20 wyższe ,więc 8 powinna wystarczyć ,ale jak cena niewiele wyższa dla pewności możesz dać więcej, choć wydaje mi się że nie ma takiej konieczności
Awatar użytkownika

Autor
kukula
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 12:05 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jakiej grubości kupić akwarium

#7

Post autor: kukula »

Tom3k pisze:Według mnie spokojnie wystarczy 8
Tez mi się wydaje że 8 mm wystarczy i spokojnie da radę zrobić bez wzmocnień ale pan z Aquamagic przy wycenie sugerował i twierdził że musi być 10mm wiec wzbudził we mnie wątpliwości.
KWIATEK pisze:Ja w przyszłym tygodniu odbieram swoje z akwarluxu zbiornik 120x50x35h bez wzmocnień będzie z szyby 10mm
O,to świetnie się składa bo pisałem do nich w sprawie akwa i ciekaw jestem jak je robią, wiec jakbyś dał radę to napisz czy wszystko w porządku i polecasz.
Znalazłem coś takiego http://www.ale-szklarz.pl/akwaria-optiwhite.php" onclick="window.open(this.href);return false; ale nie wiem czy wysyłają do Wawy i co najważniejsze jak kleją ,bo ceny maja całkiem dobre zarówno na opti jak i na floata.Na razie napisałem do nich o wycenę i zapytanie czy dostarcza, wiec czekam...
ESSPRESSO_SS pisze:... ale jak cena niewiele wyższa dla pewności możesz dać więcej, choć wydaje mi się że nie ma takiej konieczności
Akurat w wielu miejscach gdzie pytam o "szkło" to grubość ma znaczenie ....przy wycenie :D
Darek
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#8

Post autor: sum »

Poradnik sklepu RA :arrow:
"PORADNIK
Wybrałeś akwarium o wysokości 45cm, takie zbiorniki wykonuje się z szyb o grubości 6, 8, 10 lub 12mm (w zależności od wymiarów akwarium).

Uwaga: powyżej 150cm długości akwaria bez wzmocnień muszą być wykonane z szyby 12mm lub 15mm

Przykłady najczęściej zamawianych akwariów ze szkła 6, 8, 10 i 12mm:
6mm: 60x30x36, 60x40x40
6mm + wzmocnienia: 60x45x45, 80x35x40
8mm: 90x45x45, 100x40x40, 100x40x50, 100x50x50, 120x50x40
8mm + wzmocnienia: 100x50x60. 100x60x50, 120x40x50, 120x50x50, 150x50x50 (wzmocnienia wzdłużne na całej długości szyby)
10mm: 60x60x50cm, 90x50x50, 90x60x60, 100x50x50, 100x50x60, 100x60x50, 120x40x50, 120x50x50
10mm + wzmocnienia: 150x50x50, 150x50x60
12mm: 120x60x60, 150x50x50, 150x50x60
12mm + wzmocnienia: 160x60x50, 160x60x60, 180x50x60, 180x60x60, 200x50x60, 200x60x60
12mm + wzmocnienia wzdłużne + 2-3 poprzeczne: 200x60x70, 200x70x70, 250x50x60, 250x60x60"
Źródło-http://sklep.roslinyakwariowe.pl/kalkul ... &x=50&y=13
Według tego poradnika spokojnie możesz robić z 8mm.(może być nawet 5cm.szersze).
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

KWIATEK
Zapaleniec
Posty: 258
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jakiej grubości kupić akwarium

#9

Post autor: KWIATEK »

Jak odbiore dam znać :)
http://www.forumzbrojnikowe.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Grzesiek88
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: pt sty 06, 2012 2:54 am
Lokalizacja:
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#10

Post autor: Grzesiek88 »

Tabela podstawowych wymiarów wg książki S. Kornobisa.

Obrazek
Awatar użytkownika

Autor
kukula
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 12:05 am
Lokalizacja:
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#11

Post autor: kukula »

Dzięki sumie i tobie Grzesku za te dane,nie wiem czemu ja takiego czegoś nie wyszukałem :oops:
To jak tak wam dobrze idzie z tymi radami to może jeszcze jakiś sensownych szklarzy polecicie. Pewnie też jakiś przeoczyłem którymi warto byłoby się zainteresować, oczywiście pod kątem sklejenia akwarium. :-P
Darek
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#12

Post autor: sum »

Sensownego szklarza to ja sam za jakiś czas będę szukał :)
Na chwilę obecną mam takie namiary:
-szklarz od Hooltayos
-sklep róg Ostrobramskiej i Fieldorfa(znasz)maja szklarza który od lat klei im akwaria
-gość z WZA który właśnie tym się zajmuje.Jednak jeszcze nie wiem kiedy będę się z nim widział.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Grzesiek88
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: pt sty 06, 2012 2:54 am
Lokalizacja:
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#13

Post autor: Grzesiek88 »

Mój brat kleił akwa w aquamagic.pl i wyszlo super.
Awatar użytkownika

Autor
kukula
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 12:05 am
Lokalizacja:
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#14

Post autor: kukula »

Postanowiłem w końcu skleić w akwarlux. Są konkurencyjni cenowo w stosunku do aquamagic jeżeli chodzi o szkiełko float guardian oraz dodatkowo w cenie podobno jest już szkło polerowane za co w aquamagic każą sobie dodatkowo płacić.Najtaniej akwarium w zwykłym floacie chyba wychodzi tam gdzie kleił Hooltayos bo krzyknęli mi 1,4 zł. za litr.No ale uznałem że zobaczę co jest wart ten float guardian bo różnica w cenie do "zwykłego" szkła była niewielka.Teraz czekam na realizacje i już nie mogę się doczekać:)
Darek
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#15

Post autor: sum »

To jakie szkło(float,guardian,opti) wybrałeś i jak cenowo to wychodzi?Z wzmocnieniami czy bez?
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Autor
kukula
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 12:05 am
Lokalizacja:
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#16

Post autor: kukula »

Wybrałem float guardian,bez wzmocnień za 265zł klejone bezbarwnym silikonem i polerowane w trapez(nie wiem co to znaczy :-D ) . Zaś za zwykłego floata pilkington(jak go nazwali) w moim rozmiarze to koszt 250zł.,wiec różnica niewielka pod warunkiem ze to będzie to co zamówiłem :):)
Natomiast akwarium w szkle optiwhite wyszło za 470 zł ,ale to nie wchodzi w grę. Dla mnie szkoda kasy.Lepiej tę różnicę na coś innego przeznaczyć...
Jak już pisałem wcześniej,za zwykłe szkło chyba najtaniej wychodzi tam gdzie robił Hooltayos czyli w AQUANie w Ząbkach.
Darek
Awatar użytkownika

Grzesiek88
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: pt sty 06, 2012 2:54 am
Lokalizacja:
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#17

Post autor: Grzesiek88 »

Czasem na zamowienie mozna jedną szybę z opti wkleić ew 3 wychodzi sporo taniej, a zawsze bajer jest :)
Awatar użytkownika

Autor
kukula
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 12:05 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jakiej grubości kupić akwarium

#18

Post autor: kukula »

Grzesiek88 pisze:Czasem na zamowienie mozna jedną szybę z opti wkleić ew 3 wychodzi sporo taniej, a zawsze bajer jest :)
Wiesz ,nie widziałem takiego akwa na oczy wiec wolałem nie ryzykować gdyż trochę poczytałem w necie o rożnych konfiguracjach i wiele osób twierdziło ze czasami takie łączenia szyb nie wychodzą estetycznie.No ale zawsze można było spróbować ale jest jak jest. Będzie dobrze:):)
Darek

GSA
Zapaleniec
Posty: 234
Rejestracja: ndz wrz 02, 2012 5:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#19

Post autor: GSA »

Ale opti widziałeś?
Szkoda że przed zakupem obecnego jednak nie skusiłem się na opti. No ale za jakiś czas zmienię na 300L i to na 100% będzie opti.
Awatar użytkownika

Autor
kukula
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 12:05 am
Lokalizacja:
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#20

Post autor: kukula »

Musze się poskarżyć na forum i zrobię to w swoim wątku. Kurcze,a co nie można,przeca "e-papier" wszystko przyjmie:) W takim razie"wyleje" co mnie boli.Otóż tak się śliniłem na nowe akwa które miał mi zrobić Akwarlux że chyba sobie zapeszyłem.
Już ponad miesiąc czekam i czekam gdyż zamówiłem je sobie dokładnie 16.01 i... wiecie co, nawet przez chwile było"fajnie",bo grubo dwa tygodnie temu pan zadzwonił(hurra) ze będzie ..."mała" obsuwa i... nadal czekam i czekam...o losie,boje się że chyba się nie doczekam:)
Tak wiec ku przestrodze potomnych oraz w celach kronikarskich i jajcarskich ...ludzie!Zrobili mi akwa z takiego materiału że nawet nie widać tego szkła :hah:
P.S Ale pomimo wszystko nadal jestem niepoprawnym optymistą gdyż wierze że kiedyś ujrzę te cudo co miało być( w tym miejscu się leja moje łzy tęsknoty) sklejone silikonem bezbarwnym o rozmiarze przeze mnie wymarzonym i frezie trapezowym ! :] :mrgreen:
P.s nr.2 w celu bycia sprawiedliwym :Pan z w/w firmy odezwał się na mego maila w trakcie pisania tego postu i ...mnie przeprasza za obsuwę obsuwy ,nie z jego winy tylko z powodu złego stanu zdrowia Pana co klei szkło. No cóż...życie :cry: :sad:
Darek
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#21

Post autor: sum »

To chyba jakaś epidemia...Na stronie aqua magic taki oto komunikat :arrow: "UWAGA!
W zwiążku z awarią maszyny szlifującej czas oczekiwania na zamiowione akwaria wydłuży się. Za niedogodności przepraszamy.
Wszelkie informacje pod numerem telefonu 607307688."
Jak nie urok to sra...
Jak tu żyć Panie...
Normalnie jak za komuny.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#22

Post autor: tomekm »

Wiecie wiekszosc sklepow i "producentow" bierze akwaria z tego samego zrodla wiec jak glowne padlo to lezy pol warszawy ;)
Pozdrawiam
TomekM
Awatar użytkownika

Hooltayos
Fanatyk
Posty: 1106
Rejestracja: śr sty 04, 2012 9:45 am
Lokalizacja: Ząbki
Płeć:

Re: Jakiej grubości kupić akwarium

#23

Post autor: Hooltayos »

kukula pisze: Najtaniej akwarium w zwykłym floacie chyba wychodzi tam gdzie kleił Hooltayos bo krzyknęli mi 1,4 zł. za litr.
O to cena się nie zmieniła. To co ważne - cena obowiązuje w każdej grubości szkła! Ewenement.
kukula pisze: Teraz czekam na realizacje i już nie mogę się doczekać:)
Smutno mi słyszeć że już tyle czekasz, może faktycznie coś jest na rzeczy z surowcem?!
Ja swoje zamówiłem we wtorek, w sobotę już targaliśmy je po schodach (dobrze że 1-sze piętro)
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Jakiej grubości kupić akwarium

#24

Post autor: sum »

tomekm pisze:Wiecie wiekszosc sklepow i "producentow" bierze akwaria z tego samego zrodla wiec jak glowne padlo to lezy pol warszawy ;)
Ale to zachorował fachowiec czy maszyna szlifująca :?: :)
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Zielony
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pt lut 04, 2011 8:49 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Odp: Jakiej grubości kupić akwarium

#25

Post autor: Zielony »

Hutnik ;)

Wysłane za pomocą Tapatalk
Warszawa ja tu nie przyjechałem,ja się tu urodziłem.
Awatar użytkownika

Autor
kukula
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 12:05 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jakiej grubości kupić akwarium

#26

Post autor: kukula »

sum pisze:
tomekm pisze:Wiecie wiekszosc sklepow i "producentow" bierze akwaria z tego samego zrodla wiec jak glowne padlo to lezy pol warszawy ;)
Ale to zachorował fachowiec czy maszyna szlifująca :?: :)
Zachorował szklarz fachowiec:)
Dziś dostałem wiadomość od Akwarlux że szkło może być zrobione na czwartek i będzie klejone przez innego fachowca.tylko że ja teraz mam obawy.... przecież do czwartku został tylko jeden pełny dzień. Przecież ono chyba nie zdąży się tak szybko skleić.Poza tym lekko się zbulwersowałem jako niezadowolony klient ,gdyż Pan przedstawił mi cenę za to co zamówiłem dokładnie taka sama jak było pierwotnie zamawiane ponad miesiąc temu.Nie miałbym oczywiście nic przeciw temu gdyby było wykonane w terminie.No ale w takim razie to tylko ja poniosłem "kare" w sensie psychicznym że nie dostałem swojej ukochanej zabawki wtedy kiedy chciałem.Dodatkowo w wyniku czego sytuacja taka doprowadzała też do tego że byłem upierdliwy dla rodziny(czyt.małżonki) i miałem "embargo" nałożone przez żonę :D :D No a Pan sprzedawca i tak chce zarobić pełne 100% .Jak mi nie da odpowiedniej "promocji" to chyba odpuszczę sobie te szkło od niego, wezmę kasę w dłoń i pojadę na trasę po inne rybki(żartuje oczywiście) :D :D ;D :mrgreen:
Darek
Awatar użytkownika

2pac01
Gaduła
Posty: 167
Rejestracja: ndz maja 06, 2012 1:37 am
Lokalizacja: Kobiernice
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#27

Post autor: 2pac01 »

Większość gotowych zbiorników dostępnych w sklepach to kiła i syfilis od Wromaka...
Wstydzę się za praktyki stosowane na forum roslinyakwariowe.pl
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Moje korzenie są na holenderskie.pl
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#28

Post autor: sum »

kukula pisze:Zachorował szklarz fachowiec:)
W Akwarluxsie tak ale w Aquamagic w/g obwieszczenia na ich stronie zachorowała maszyna szlifująca :)
kukula pisze: miałem "embargo" nałożone przez żonę
W tej sytuacji to nie masz wyboru,trzeba szybko brać co dają i wskakiwać do wyrka :evil: :evil: :evil:
A tak poważnie to przez te Twoje i frostera perypetie to już sam nie wiem gdzie mam zamawiać.
W Ekercie pytałeś?

-- 19 lut 2013, o 23:27 --
2pac01 pisze:Większość gotowych zbiorników dostępnych w sklepach to kiła i syfilis od Wromaka...
To gdzie zamawiać?
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Autor
kukula
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 12:05 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jakiej grubości kupić akwarium

#29

Post autor: kukula »

Pan jednak nie chciał słyszeć o "promocji" z powodu własnej obsuwy ,i to właściwie podwójnej,wiec grzecznie podziękowałem. Skoro już tak się zaczęła moja przygoda z ta firma to wole dmuchać na zimne i nie zapeszać ,bo nie wiadomo czy aby to nie jakiś zły znak :-D
sum pisze:To gdzie zamawiać?
Sumie ja nie pisze że oni są źli i be...po prostu mnie spotkał taki a nie inny przypadek.Teraz skoro maja nowego szklarza to będą się zapewne wzorowo wywiązywać z powierzonych im zleceń.Ja się ująłem honorem za to ze podwójnie nie dotrzymali terminu i zamiast zaproponować coś od siebie to uznali że tego robić nie muszą.To ich firma i maja do tego całkowite prawo.
Darek
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#30

Post autor: sum »

To w końcu bierzesz od nich czy gdzie?
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
ODPOWIEDZ