Jakiej grubości kupić akwarium

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#31

Post autor: sum »

Ostatni post z poprzedniej strony:

To w końcu bierzesz od nich czy gdzie?
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Autor
kukula
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 12:05 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jakiej grubości kupić akwarium

#32

Post autor: kukula »

sum pisze:To w końcu bierzesz od nich czy gdzie?
Nie biorę od nich!!Mam w głębokim poważaniu firmę co nie mogła mi akwarium skleić przez ponad miesiąc i pewnie dalej w tym temacie byłaby stagnacja gdybym się do nich nie odezwał.Ogólnie sobie podejrzewam że Pan o mnie zapomniał gdyż nagle okazało się ze przecież akwarium może skleić inny szklarz i to w jeden dzień.Pomyślałem sobie że to może jakaś opatrzność nade mną czuwa aby dać sobie z nimi spokój :hah: Poszukam sobie innego "sklejacza" akwarium.Jak coś znajdę to napiszę.Ale albo będzie to Ekert albo ta firma z ząbek.Pozdro
Darek
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#33

Post autor: sum »

Mam jeszcze namiar na takiego szklarza :arrow: http://www.pkt.pl/akwa-terra-szklenie-l ... 29097/5-1/" onclick="window.open(this.href);return false;
To jest gość z WZA.Ceny może nie niskie ale jest pewność,że klei z Guardiana a nie zwykłego floatu.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Radek
Gaduła
Posty: 156
Rejestracja: czw sty 07, 2010 1:07 am
Lokalizacja:
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#34

Post autor: Radek »

Jak już kleisz od nowa, to powiem Ci, że w mojej "160" JUWELa (100x40x40 bez wzmocnień) długie boki są z 8, a krótkie z 5. Nic się nie gnie.
PS.: miałem "112" Aquaela bez wzmocnień z 6. Jak nalewałem tak żeby nie było prześwitu między taflą, a pokrywą to tak gięło front, że pokrywę musiałem naciągać, żeby weszła na akwa.
Obrazek

InstytucjaFiskalna
Gość
Posty: 7
Rejestracja: sob lut 02, 2013 12:41 am
Lokalizacja:

Jakiej grubości kupić akwarium

#35

Post autor: InstytucjaFiskalna »

tutaj są przykładowe symulacje, calkiem przydatne ;)
Awatar użytkownika

Autor
kukula
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 12:05 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jakiej grubości kupić akwarium

#36

Post autor: kukula »

sum pisze:Mam jeszcze namiar na takiego szklarza :arrow: http://www.pkt.pl/akwa-terra-szklenie-l ... 29097/5-1/" onclick="window.open(this.href);return false;
To jest gość z WZA.Ceny może nie niskie ale jest pewność,że klei z Guardiana a nie zwykłego floatu.
O dzięki za link, sprawdzę...tym bardziej ze to moje rodzinne bródnowskie strony:)
Dziś zaś nawiązałem kontakt z firma Ekert i dostałem wycenę. Tak wiec za mój wymiar akwa z szyby guardian 10mm klejone czarnym silikonem , nie polerowane i szlifowane "każą" sobie zapłacić 285 zł. Czyli cena dupy nie urywa ale w normie.I nadal Aquan w Ząbkach,jeżeli nie podniósł cen,jest liderem.Tylko że tam to chyba zwykły float :roll: .
Jutro zadzwonię lub podjadę przed tyrką na Bródno.
A i jeszcze tylko napisze że firma Ekert za szkło opti w moim rozmiarze,całe full wypas czyli polerka i bajerka chce 513zł. Nawet dobra cena tylko kawał drogi z Grochowa do Piaseczna :wink:
Darek
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#37

Post autor: sum »

kukula pisze:Jutro zadzwonię lub podjadę przed tyrką na Bródno
Napisz co się dowiedziałeś.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Autor
kukula
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 12:05 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jakiej grubości kupić akwarium

#38

Post autor: kukula »

sum pisze:
kukula pisze:Jutro zadzwonię lub podjadę przed tyrką na Bródno
Napisz co się dowiedziałeś.
No wiec tak...dzwoniłem na Łabiszyńska i za akwarium 90/40/45 z szyby 8mm chcą 270 zł.Termin wykonania około tygodnia.
Dzwoniłem także oraz byłem aby zamówić w sklepie Aquan w Ząbkach gdzie robił swoje akwarium Hooltayos i tam jest cena 1,4zł. za litr wiec wyszło mi 226zł.zaś czas oczekiwania wynosi ok.tygodnia.Stwierdzam że jest to w tej chwili najkorzystniejsza oferta!A jak kleją i jak wygląda można zobaczyć w wątku u w/w kolegi.
Darek
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#39

Post autor: sum »

A czy w Ząbkach kleją z Guardiana?
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Autor
kukula
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 12:05 am
Lokalizacja:
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#40

Post autor: kukula »

Wiesz co, już nie pytałem czy to guardian czy zwykły float. Zachodzę w głowę czy jest jakaś różnica pomiędzy float zwykły a float guardian bo może to tylko chodzi o nazwę huty szkła która to robi a reszta to marketing. gdzieś kiedyś czytałem ze to tez zależy jakiej partii szkło się trafi z guardiana. Mąci mi się już w głowie:)Jeszcze się zastanawiam ...
Darek
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#41

Post autor: sum »

kukula pisze:Zachodzę w głowę czy jest jakaś różnica pomiędzy float zwykły a float guardian bo może to tylko chodzi o nazwę huty szkła która to robi a reszta to marketing.
Też mnie to zastanawia.Najlepiej gdyby można było porównać oba na własne oczy.Niestety ja nie znam nikogo kto ma dwa zbiorniki zrobione z różnych floatów.Mam zamiar podjechać na Grochowską i tam zobaczyć(o ile będą mieli do porównania).
Z informacji jaką dostałem od Akwa-Terra istotny wpływ na ostateczną cenę ma polerowanie krawędzi.Polerka maszynowa jest zdecydowanie droższa od matowych szlifów.Przy wyborze warto i o to zapytać.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Autor
kukula
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 12:05 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jakiej grubości kupić akwarium

#42

Post autor: kukula »

sum pisze:Mam zamiar podjechać na Grochowską i tam zobaczyć(o ile będą mieli do porównania).
Gdzie na Grochowska,do aquamagic ?
Zresztą nie wiem czy w Discusie na górze przy stoisku z filtrami jedno akwa nie jest z guardiana. Kiedyś jeden pan sprzedający w tym sklepie pokazywał mi niby takie akwa i napisze ci ze stojące obok opti było niewiele jaśniejsze.Stąd też było moje "podniecenie" ale teraz z biegiem czasu mam wątpliwości,hehehe...w sumie 40 zł.to niewielka różnica ale świadomość że mogłem mieć to samo ale trochę taniej,haha,jest porażająca bo...za te kaskę mogę dokupić roślin :mrgreen:
sum pisze:Z informacji jaką dostałem od Akwa-Terra istotny wpływ na ostateczną cenę ma polerowanie krawędzi.Polerka maszynowa jest zdecydowanie droższa od matowych szlifów.Przy wyborze warto i o to zapytać.
Pytałem i o to,polerka tam jest standardowa czyli matowa,wiec to ceny nie podnosi.Kurcze, zastanawiam się nad różnicą w wyglądzie. Bo jeżeli mam tylko zapłacić za dodanie do nazwy float słowo guardian to wole nie przepłacać i mieć taniej :-D Ciekawe na ile to chwyt marketingowy a ile jest rzeczywistej różnicy.
Darek
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#43

Post autor: sum »

kukula pisze:Gdzie na Grochowska,do aquamagic ?
Tak.
Sam się zastanawiam nad różnicą.Pewnie dopóki nie zobaczę na własne oczy to nici z obiektywnej oceny.
Kurde a może ktoś z forum ma akwaria wykonane ze zwykłego floatu i Guardiana?
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Autor
kukula
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 12:05 am
Lokalizacja:
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#44

Post autor: kukula »

No i na chwile obecna sprawa wygląda tak: czekałem na kontakt ze strony sklepu Aquan do dzisiejszego wyjścia z pracy a przypomnę że mieli skontaktować się ze mną w sobotę.W takim razie, już lekko zirytowany kolejna olewką pojechałem na Bródno do Akwa-terra.Tam załatwiłem sprawę szybko,miło i fachowo oraz dałem zaliczkę...i w "odpowiedzi" na leżące na blacie moje środki płatnicze dostałem wiadomość że ponoć za tydzień powinno być gotowe ale nauczony że na zimne trzeba dmuchać dałem im czas... dwa tygodnie :D A i przy okazji obejrzałem sobie akwarium wykonane z guardiana bo akurat sobie stało i schło dla jakiegoś klienta.I teraz ci sumie mogę napisać prawdę taką że...jest różnica pomiędzy zwykłym "zielonkawym" floatem a floatem Guardian.On jednak jest bardziej jaśniejszy przynajmniej w/g mojej oceny.Lekko zaś zmartwiła mnie tylko ilość silikonu jaki napakowali szklarze w to szkło które widziałem,ale pani tam pracująca zapewniała mnie że w moim postarają się aby go aż tyle nie było skoro nie chce,hmm...poczekamy zobaczymy :P
Darek
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#45

Post autor: sum »

kukula pisze:jest różnica pomiędzy zwykłym "zielonkawym" floatem a floatem Guardian.On jednak jest bardziej jaśniejszy przynajmniej w/g mojej oceny.
To już jakiś konkret :)
Ja też dzisiaj dostałem odpowiedź od Akwa-terra.Chyba nie będę już nic kombinował i też zamówię u nich,zwłaszcza,że cenę wynegocjowałem nie najgorszą :) Piątego będę się widział z p.Zbyszkiem i dogadam szczegóły.
Jakie krawędzie zamówiłeś i jaki sylikon,czarny czy przezroczysty?
kukula pisze:zmartwiła mnie tylko ilość silikonu jaki napakowali szklarze w to szkło które widziałem
hmm :roll:
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Autor
kukula
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 12:05 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jakiej grubości kupić akwarium

#46

Post autor: kukula »

sum pisze: Jakie krawędzie zamówiłeś i jaki sylikon,czarny czy przezroczysty?
Zamówiłem silikon bezbarwny a krawędzie matowe.Z polerką dużo droższej wychodzi a dla mnie to aż tak istotne nie jest
Darek

castro
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: wt lut 08, 2011 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#47

Post autor: castro »

Aja zamówiłem w AQUANie w Ząbkach dzisiaj nowy baniaczek 200x80z70 czas oczekiwania 2-3 tygodnie :-D a potem w domu 2 tygodnie ma też stać bez wody :-? i będziemy czekać cena atrakcyjna

-- 26 lut 2013, o 19:48 --

1120 l

240 l
Awatar użytkownika

Autor
kukula
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 12:05 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jakiej grubości kupić akwarium

#48

Post autor: kukula »

castro pisze:Aja zamówiłem w AQUANie w Ząbkach dzisiaj nowy baniaczek 200x80z70 czas oczekiwania 2-3 tygodnie :-D a potem w domu 2 tygodnie ma też stać bez wody :-? i będziemy czekać cena atrakcyjna

-- 26 lut 2013, o 19:48 --
Fakt cena u nich najlepsza ale to chyba zwykły float. Nadmienię tylko że dziś dostałem telefon z Aquana w sprawie swego wstępnego zamówienia/zapytania ale niestety już "pobite gary".Z tego co pan sprzedający mi przekazał na szybko to czas oczekiwania własnie się im wydłużył do 2-3 tygodni...
Darek

castro
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: wt lut 08, 2011 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jakiej grubości kupić akwarium

#49

Post autor: castro »

castro pisze:Aja zamówiłem w AQUANie w Ząbkach dzisiaj nowy baniaczek 200x80z70 czas oczekiwania 2-3 tygodnie :-D a potem w domu 2 tygodnie ma też stać bez wody :-? i będziemy czekać cena atrakcyjna

-- 26 lut 2013, o 19:48 --
akwarium będzie z szyby Guardian
1120 l

240 l
Awatar użytkownika

Autor
kukula
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 12:05 am
Lokalizacja:
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#50

Post autor: kukula »

Dopisze tylko w swym wątku że akwarium odebrałem dość szybko i już je mam od 07.03.A nawet było gotowe już dwa dni wcześniej. Tak wiec Akwa -terra klei błyskawicznie:) Ale na patrząc na akwa tak na sucho(bo jeszcze nie zalane) to mam zastrzeżenia do klejenia bezbarwnym silikonem.Chyba jednak im to nie wychodzi,po prostu mi się nie za bardzo podoba jak to zrobili... może się czepiam...moze po zalaniu to bedzie inaczej wygladać.Jak uporam się z remontem to wstawię zdjęcia
Darek
Awatar użytkownika

tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#51

Post autor: tomekm »

Zrob moze foty na sucho tego silikonu.
Pozdrawiam
TomekM

castro
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: wt lut 08, 2011 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jakiej grubości kupić akwarium

#52

Post autor: castro »

No i koniec czekania na akwarium z AQUANA z Ząbek ich szklarz jest nadal w szpitalu wiec zamawiam ze szczecina http://dyskowce.info/technika/kacik-por ... -zwiazana/ zamawiam od PRZEMKA 200x80x70 szyba przód OPTI WHITE czas oczekiwania 10 dni i szyba 12 + wzmocnienia 3 lata gwarancji jak bedzie to dam znać
1120 l

240 l

ralf77
Gość
Posty: 5
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 8:23 am
Lokalizacja:
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#53

Post autor: ralf77 »

Mam dwa akwaria (200x60x60 z szyb 12 float + bok opti i roślinne 100x50x45 float bez wzmocnień , oba klejone transparentnie) od Przemka, jedno co mogę powiedzieć to wykonanie b.dobry ++. Co do szyby Opti to powiem szczerze, że bardziej podatne na zarysowania i nie ma, aż tak widocznej różnicy. Drugi raz z szybą Opti bym nie kupił (doplata :).Bańki mają idealne szlify i są starannie sklejone. Kontakt i obsługa bardzo duży pozytyw, ja osobiście polecam.
Awatar użytkownika

dami9119
Gość
Posty: 4
Rejestracja: sob mar 23, 2013 12:05 am
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#54

Post autor: dami9119 »

Moim zdaniem jak najgrubsze to najlepsze , masz zawsze pewność ze ci nie pęknie. I sprawdź czy jest dobrze silikonem sklejone.
Awatar użytkownika

Autor
kukula
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 12:05 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jakiej grubości kupić akwarium

#55

Post autor: kukula »

castro pisze:No i koniec czekania na akwarium z AQUANA z Ząbek ich szklarz jest nadal w szpitalu wiec zamawiam ze szczecina
To chyba jakaś plaga z tymi szklarzami ,ja natrafiłem na chorego w Akwarlux. Wypada tylko współczuć bo to chyba musi być bardzo ciężki kawałek chleba że ich tak wykańcza.
Wracając do mojego akwa zrobionego poprzez AkwaTerra na które wstępnie trochę narzekałem i miałem wstawić foty żeby się inni mogli nade mną poużalać :D to napisze że ...już mi przeszło.Chociaż właściwie to nadal podtrzymuje że idealne to ono nie jest bo dużo silikonu ma napchane w rogach tylko że do tego widoku już się przyzwyczaiłem a także nawet i do źle spasowanej bocznej szyby z przednia.Różnica jest bardzo minimalna wiec udaje że jej nie widzę :cool:
Darek

castro
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: wt lut 08, 2011 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#56

Post autor: castro »

BYŁEM W akwa terra walnęli cenę wysoka za baniaczek wiec nie robię u nich
1120 l

240 l
Awatar użytkownika

Autor
kukula
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 12:05 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jakiej grubości kupić akwarium

#57

Post autor: kukula »

castro pisze:BYŁEM W akwa terra walnęli cenę wysoka za baniaczek wiec nie robię u nich
No fakt że oni do najtańszych nie należą ,niestety...
Darek

devras
Gość
Posty: 6
Rejestracja: sob gru 07, 2013 4:32 pm
Lokalizacja: warszawa

Jakiej grubości kupić akwarium

#58

Post autor: devras »

Zamówiłem w aquamagic. czekania nie ma końca ... i te telefony z zapewnieniami ... już rozmawiam z kumplem prawnikiem, żeby odzyskać zaliczkę. ale jeśli jednak jakimś cudem zrobią mi to akwa tak jak ostatnio zostało obiecane napiszę coś innego
Awatar użytkownika

Autor
kukula
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 12:05 am
Lokalizacja:
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#59

Post autor: kukula »

To jak go w końcu dostaniesz to podziel się swoimi uwagami aby inni mogli iść lub nie twoim śladem gdy będą chcieli kleić akwa :)
Darek

aquamagic
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pt paź 07, 2011 3:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Jakiej grubości kupić akwarium

#60

Post autor: aquamagic »

Witam
Ciut wyjasnien do powyższego postu Devrasa
Akwarium bylo zamawiane 22 listopada zaliczka wpłacona 25 listopada akwarium dostarczone 12 grudnia więc w terminie 14 dni roboczych o których jest informacja na stronie firmowej. Przy odbiorze zero zastrzeń, przywiozłem osobiście, do tego bardzo sympatyczna rozmowa. Jedno co to chyba klient ciut nadgorliwy gdyż dzwonił wielokrotnie z zapytaniem o cAs wykonania akwarium oraz ze zmianami wklejanych elementów. Pierwszy termin dostawy został przesuniety z powodu uszkodzenia akwarium przy rozładunku, szyba wymieniona na nową i akwarium dostarczone tak jak pisałem wcześniej.

Na chwile obecna mam informacje że od stycznia akwaria wykonywane ze szkła od 6 do 10 mm bedą miały w gratisie krawędzie polerowane. Jeżeli się uda to postaramy się także wdrożyc to opcje dla 12 i 15 mm
ODPOWIEDZ