Szafka pod 112

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
qwertyyyy77
Gość
Posty: 1
Rejestracja: czw sty 24, 2013 3:07 pm
Lokalizacja:

Szafka pod 112

#1

Post autor: qwertyyyy77 »

Witam.
Mam takie pytanie. Czy taka szafka z Ikea wytrzyma pod akwarium 112 litrów? http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/produ ... #/80135298" onclick="window.open(this.href);return false;
Szafkę planuję dodatkowo wzmocnić kątownikami: http://www.sklepbat.pl/edane/Asort/Katalog/GS5882.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Mniej więcej w taki sposób + dodatkowo przykręcić do ściany żeby podtrzymywała blat
Obrazek

Da takie coś radę?

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Szafka pod 112

#2

Post autor: don_Vall »

Dane techniczne wskazują, że półkę można obciążyć 13 kg, jest napisane, że to płyta wiórowa. Jak będziesz w IKEI to zapytaj o obciążalność na blacie.
Te kątowniki niewiele dadzą w kwestii usztywienia konstrukcji - powinny być elementy prostopadłe do ścianek bocznych (przez długość). One wzmocniłyby jedynie szafkę na obciążenie przenoszone przez "nogi" (płyty boczne). Jeżęli to sa płyty to nie ma potrzeby dawania kątowników.
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Szafka pod 112

#3

Post autor: Drottnar »

I jeszcze jedno:
IKEA pisze: Szerokość: 79 cm
Głębokość: 39 cm
Czy to będzie estetyczne, jak Ci będzie wystawało akwarium poza szafkę (akwarium jest 1cm dłuższe).

besja2
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: sob sty 05, 2013 11:23 pm
Lokalizacja:

Szafka pod 112

#4

Post autor: besja2 »

Spokojnie możesz postawidzi akwarium .Ja mam takom szafkę. Stoi na niej 100 litrów.
Awatar użytkownika

Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Szafka pod 112

#5

Post autor: Samotny77 »

Ja bym nie ryzykował stawiać na tym akwarium. Z tego co kojarzę nie ma ta szafka możliwości udźwignąć dużych ciężarów, a takie akwarium swoje waży. Nawet wzmocnienie tego kątownikami na nic się zda. Ja szafkę pod moją 112 robiłem na Arkuszowej w Iquitosie. Wyszło troszkę drożej niż ta szafka, ale mam pewność, że wytrzyma :)

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Szafka pod 112

#6

Post autor: froster »

Ja mam tą szafkę w większym wydaniu u dziecka w pokoju i spokojnie pięścią można dziurę zrobić , odradzam
Awatar użytkownika

Grzesiek88
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: pt sty 06, 2012 2:54 am
Lokalizacja:
Płeć:

Szafka pod 112

#7

Post autor: Grzesiek88 »

To nie plyta wiorowa tylko dwa pazdzierze i pomiedzy nimi tektura. To utrzyma 4 ksiazki i 2 paprotki. Jedynie polki sa z plyty wiorowej. Ja bym bal sie usiasc na takiej szawce.

ojciecmateusz
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 9:58 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Szafka pod 112

#8

Post autor: ojciecmateusz »

Grzesiek88 pisze:To nie plyta wiorowa tylko dwa pazdzierze i pomiedzy nimi tektura
Zgadzam się. Gruba, ale pusta w środku. U mojego kolegi stało 60 litrów na czymś podobnym i szybko z szafki zrezygnował.

piotrofff
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:45 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Szafka pod 112

#9

Post autor: piotrofff »

qwertyyyy77 pisze:Witam.
Mam takie pytanie. Czy taka szafka z Ikea wytrzyma pod akwarium 112 litrów? http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/produ ... #/80135298" onclick="window.open(this.href);return false;
Da takie coś radę?
Tak jak pisali poprzednicy - to jest z papieru i to niemal dosłownie.
Nie ryzykowałbym.

szyszka
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: śr sty 18, 2012 2:22 am
Lokalizacja:
Płeć:

Szafka pod 112

#10

Post autor: szyszka »

Hm...a ja mam taką, tylko tą dłuższą (lub wyższą, zależy jak patrzeć), akwa 112 i 25 stoją od roku.
nic się nie dzieje, nie wygina, nie pęka, nie puchnie, ale skoro wszyscy odradzają, to może i ja pomyślę o zamianie. :razz:
Awatar użytkownika

wycz
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 11:14 pm
Telefon: 508109477
Lokalizacja:
Płeć:

Szafka pod 112

#11

Post autor: wycz »

Hej!
Jeżeli u "SZYSZKI" działa to dlaczego tutaj by nie miało? Osobiście spać bym nie mógł! Zmodyfikował bym szafkę i wymienił cienką środkową płytę pionową na płytę podobnej grubości jak te zewnętrzne - wtedy nawet na urlop mógł bym wyjechać :-D

gorky
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 6:25 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Szafka pod 112

#12

Post autor: gorky »

Ja bym nie próbował... jednak jest to istotny ciężar.
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Szafka pod 112

#13

Post autor: ESSPRESSO_SS »

To może i ja się wypowiem, rzadko kiedy spotyka się 3cm płytę meblową, już prędzej blaty kuchenne mają taki wymiar, najczęściej w meblach stosuje się płytę 22mm, mam u siebie jeden mebel z tej niby 3cm płyt, wygląda solidnie, ale w środku jest pusta przestrzeń, co słychać kiedy się w nią stuknie. W środku jest tzw plaster miodu.
Na moim meblu (Stolik pod komputer) mogę spokojnie usiąść, nie ugina się a ważę tylko 100kg :D , wiec teoretycznie i ta szafka powinna wytrzymać ,tyle że tam masa będzie nieco większa ok 150kg.
Decyzja należy do qwertyyyy77, osobiście nie postawiłbym szkła na szafce z tego typu materiału.
ODPOWIEDZ