Kostka 42l OW

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Jargos
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: wt gru 16, 2008 9:25 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Kostka 42l OW

#1

Post autor: Jargos »

Witam ponownie,
Śmiało mogę tak napisać i przyznając się bez bicia, gdyż „fawę” zdradziłem na rzecz forum klub-malawi ponieważ hodowanie pielęgnic afrykańskich była i jest moją pasją. Do końca 2011r mieszkałem w Warszawie gdzie posiadałem akwa 112l i to fawa zagłębiła mnie w piękne i profesjonalne hobby. Teraz wracam w łaski, przejdźmy jednak do sedna, a więc stałem się posiadaczem kostki 35x35x35 ze szkła OW i chciałbym zrobić przeciwność malawi czyli busz roślinny z krewetkami(Sakura Red Singapore) i ewent. małą ławicą neona czerwonego. Proszę was o pomoc w tym aby było to akwarium mało obsługowe :P, myślałem o ziemi ogrodowej na to piasek kwarcowy o małej granulacji ? nawozy-czarna magia czy AKWAN Extra+ z akwanawozy wystarczą ? filtr kaskadowy 300l/400l/500l/h aby zabierał mało miejsca będzie dobry ? oświetlenie na belce 11W ? Rośliny chciałbym na pewno mchy, vallisneria spiralis i koniecznie coś czerwonego :P Aranżacje waszych zbiorników, nie pomagają kompletnie nie mam pojęcia o sadzeniu roślin :P POMOCY :)
Moderatorów proszę o przeniesienie tematu jeśli jest coś nie tak. Służę pomocą dot. tematu malawii :)
Pozdrawiam !
Awatar użytkownika

Kars
Gaduła
Posty: 108
Rejestracja: wt gru 06, 2011 10:20 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Kostka 42l OW

#2

Post autor: Kars »

Neony do takiej kostki raczej nie bardzo, bo potrzebują 50cm zbiornika. 11W to za malo do takiego akwarium, tym bardziej dla roślin czerwonych. Można spróbować z Aquael'owskimi obudowami na moduły, mają chyba takie na dwa moduły i dać takie dwa po 11W i byłoby ponad 0,5W/l. Jeśli chcesz mieć sakury, to moim zdaniem lepiej wyglądałyby i kontrastowały na ciemnym podłożu, ale kwestia gustu.
Co do nawozów to ja się nie wypowiem, bo nie stosuję :P, jedynie CO2 w płynie i kulku gliniano-torfowe.
ODPOWIEDZ