Niby BW :D

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
patryk103
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: czw sty 02, 2014 10:32 pm
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Na imię mam: Patryk
Płeć:

Niby BW :D

#1

Post autor: patryk103 »

Witam, dawno mnie nie było na forum.
Chciałbym założyć kolejne akwarium, ale...
Chciałbym aby było to akwarium przypominające wyglądem BW.
Akwarium stoi już zalane woda od kilku miesięcy, podłoże to piasek kwarcowy, ozdoby to duży korzeń czeresni i liście dębu.
Jednak parametry są nie takie i nie mam dostępu do RO, dlatego chciałbym zrobić akwarium ala BW. Surowy klimat, same korzenie, ale inne parametry i ryby dopasowane pod parametry, nie biotop. Aktualnie ph to 7.5, kg - 26 i gh-23. Czy takie coś ma w ogóle sens? Narazie na RO nie mam możliwości, a bardzo podoba mi się mrok w BW. Liczę na wyrozumiałość i szybką odpowiedz.
[112l] W kierunku mcharium
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21846
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Niby BW :D

#2

Post autor: Lech-u »

patryk103 pisze: i ryby dopasowane pod parametry,
patryk103 pisze:Aktualnie ph to 7.5, kg - 26 i gh-23
patryk103 pisze:Czy takie coś ma w ogóle sens?
Efekt wizualny BW i ryby, które lubią być w lekko zasadowej wodzie, raczej dość twardej. Ciekawe.

Mrok w akwarium możesz osiągać na wiele sposobów np.: oświetleniem, zabarwianiem wody, odpowiednim tłem, roślinami pływającymi, brązowe, mroczne dekoracje itp...
Jeśli nie silisz się na parametry BW, to tak naprawdę nie patrz na kolor wody, tylko na parametry jakie masz i takie ryby dobierz do zbiornika.

Kolor wody ma znikomy wpływ na samopoczucie ryb. Zdecydowanie ważniejsze (!!!) są prawidłowe parametry.

Według mnie to się może udać.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
ODPOWIEDZ