Krewetkarium a w nim liście...ile jakich?

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
wittek
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: ndz mar 02, 2014 9:17 am
Lokalizacja: Grochów
Na imię mam: Witek
Płeć:

Krewetkarium a w nim liście...ile jakich?

#1

Post autor: wittek »

Witam!
Założyłem swoje pierwsze krewetkarium z krewetkami sakura bloody mary czyli bardzo czerwone RC. Akwarium to kostka 43 litry z podłożem aktywnym.
Sporo poczytałem na temat wymagań krewetek i urządzenie krewetkarium jednak jednej rzeczy nie mogę nigdzie znaleźć.
Chodzi o liście w akwarium, wiem jakie i w jakim celu się wrzuca, ale już jaka ilość i to czy można wrzucić jednocześnie powiedzmy ketapang, morwę, buk i szyszki olchy to dla mnie jedna wielka niewiadoma. Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie, nie chciałbym przesadzić z ilością i różnorodnością. Dodam, że oprócz krewetek mieszka tam 8 simulansów a w planach jest jeszcze 8-10 razborek brygidek

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Krewetkarium a w nim liście...ile jakich?

#2

Post autor: cinek1916 »

Blood Mary to nie ładniejsze RC, nie zostały wyselekcjonowane bezpośrednio z nich ani Sakur i mają krótsze rastrum od nich.

Wracając do tematu. Ja daję na raz liście ketapangu, dębu i orzecha oraz szyszki olchy. Moim zdaniem im więcej tym lepiej, więcej garbników i pokarmu dla robali.

Przy Neonach i Razborach nie spodziewaj się zbyt dużej liczby odchowanych małych.
Nie za małe to akwarium na 2 gatunki ryb w dodatku prawie 20sztuk?
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

Autor
wittek
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: ndz mar 02, 2014 9:17 am
Lokalizacja: Grochów
Na imię mam: Witek
Płeć:

Krewetkarium a w nim liście...ile jakich?

#3

Post autor: wittek »

Hmm, takie strachliwe simulansy będą mi wyjadać małe krewetki? A Brygidy są w sumie mniejsze niż dorosła krewetka więc też są groźne? Oczywiście czytałem i wiem że lubią sobie skubnąć malucha, zwłaszcza simulansy. :) Nie nastawiam się na masową produkcję, mam 15 krewetek i jakby mi się ten stan utrzymywał będę zadowolony. A czy 16-18 w sumie malutkich rybek w 43 litrach to nie za dużo? Nie wiem, czytałem setki postów i opinie są skrajne, myślę, że jeśli dojdzie do przerybienia to nieznacznego ale póki co z krewetkami pływa 8 simulansów. Co do liści, dzięki za podpowiedzi, powrzucam co mam, oczywiście w rozsądnych ilościach :)

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Krewetkarium a w nim liście...ile jakich?

#4

Post autor: cinek1916 »

Kiedyś wrzucałem odpady selekcyjne Red Sakur do mojego BW z A. Bitaeniata WF, liści, szyszek i korzeni tyle, że dna nie było widać :) Przy likwidacji zdziwiłem się bo przeżyło kilka sztuk i były ładniejsze niż te wcześniej selekcjonowane.

Moim zdaniem troche małe akwarium na 2 gatunki rybek. Trochę źle się wyraziłem, lepiej jedną większą grupę niż dwie małe.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

Autor
wittek
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: ndz mar 02, 2014 9:17 am
Lokalizacja: Grochów
Na imię mam: Witek
Płeć:

Krewetkarium a w nim liście...ile jakich?

#5

Post autor: wittek »

cinek1916 pisze:

Moim zdaniem troche małe akwarium na 2 gatunki rybek. Trochę źle się wyraziłem, lepiej jedną większą grupę niż dwie małe.
Wszystko piękne w teorii, krewetkarium się pojawiło, jako drugie akwarium w domu po długich dyskusjach z moją drugą połową. W zamierzeniu miały być w nim czerwone krewetki i stadko razbory brygittae. Najpierw pojawiły się krewetki, no i moja żona stwierdziła, że wolałaby urozmaicenia, brygidki jej się podobają, ale uważa , że za czerwono by było w akwarium. Zasugerowała neony, mnie też się podobają, też o nich myślałem. Stanie więc chyba na dwóch stadkach małych a jak się nie będą dobrze czuć i będą się chować po kątach to zobaczymy, albo jedno pójdzie do dużego akwarium albo do oddania.


Rozwiń proszę wątek Bloody Mary a Red Cherry - czy to nie jeden gatunek Neocaridina? Byłem przekonany, że te wszystkie bardziej czerwone a także czarne, niebieskie, żółte itd to kwestia ostrej selekcji i potem potomstwa tych wyselekcjonowanych. Zanim założyłem krewetkarium myślałem o stadku Bloody Mary z Blue Velvet ale podobno by mi się krzyżowały, swoją drogą coś bym wpuścił do tych czerwonych, po głowie chodzą mi zielone babaulti, ale tu podobno często trafiają się kundelki RC sprzedawane jako babaulti więc też jest ryzyko.

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Krewetkarium a w nim liście...ile jakich?

#6

Post autor: cinek1916 »

Z tego co wyczytałem to RC zostały wyselekcjonowane z dzikusów, Sakura red z RC a BM z Shoko, które wyselekcjonowano z dzikusów.
tutaj link do drzewa genealogicznego obrazującego to: http://akwarystyczne.info/showthread.php?tid=8626

odezwij się do: https://www.facebook.com/danzigshrimp/
on Ci bubla nie wciśnie ;)
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

Autor
wittek
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: ndz mar 02, 2014 9:17 am
Lokalizacja: Grochów
Na imię mam: Witek
Płeć:

Krewetkarium a w nim liście...ile jakich?

#7

Post autor: wittek »

cinek1916 pisze:
odezwij się do: https://www.facebook.com/danzigshrimp/
on Ci bubla nie wciśnie ;)
A mógłbyś mi na PW wysłać maila do kolegi DANZIGSHRIMP, jeśli posiadasz.

Jestem w tej mniejszości społeczeństwa, która nie używa FB :)

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Krewetkarium a w nim liście...ile jakich?

#8

Post autor: cinek1916 »

W tej samej co ja hehe
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
ODPOWIEDZ