Wychowanie ryb

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
austen721
Zapaleniec
Posty: 346
Rejestracja: pn lis 14, 2016 3:48 pm
Lokalizacja: Tarnów
Płeć:

Wychowanie ryb

#1

Post autor: austen721 »

Witam, i mam nadzieję, że nie przesadzam z ilością dodawanych tematów :)

Otóż, obserwując moje weloniaste i danio, tak się zastanawiam, czy ryby da się wychować i nauczyć paru rzeczy.
Zawsze słyszałam, że welony są bezwzględne dla roślin, na przykład. Moja przygoda zaczęła się od roślin sztucznych i z takimi dorastały te moje potworki. Teraz, gdy dostały w prezencie żywe, bardzo je szanują i nie obgryzają :-D Czy to wynik tego, że sztucznych nie mogły obgryźć i nauczyły się, że tylko wierzch się poskubuje? :P

Zastanawia mnie również, czy od małego wychowując welony z danio, jest jakaś szansa, że jak podrosną to mi ich nie zjedzą?

Zauważyłam również, że na początku, gdy miałam danio polowały tylko na jedzenie, spadające z nieba. Teraz za to chyba ucząc się od welonów, przekopują podłoże :)

Ciekawi mnie jak inni akwaryści podchodzą do tematu, czy da się wychować rybkę, czy po prostu trafia się na taki dobry, grzeczny model ? :)
Welonkowy potwór
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Wychowanie ryb

#2

Post autor: marcinzabki29 »

Wychowanie, jak wychowanie, ale na pewno można rybki przyzwyczaić do różnych rzeczy. Pewnie to nic wielkiego, ale moje się przyzwyczaiły, że jak wyłączam filtry, to zaraz będzie papu. Nie wspomnę o warunkach, do których się przyzwyczajają.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Autor
austen721
Zapaleniec
Posty: 346
Rejestracja: pn lis 14, 2016 3:48 pm
Lokalizacja: Tarnów
Płeć:

Wychowanie ryb

#3

Post autor: austen721 »

marcinzabki29 pisze: Pewnie to nic wielkiego, ale moje się przyzwyczaiły, że jak wyłączam filtry, to zaraz będzie papu.
Dla mnie tego typu szczególiki, są piękne w akwarystyce. Bo te rybki, które w dużej mierze są niedoceniane przez przeciętnego Kowalskiego, są w stanie nawiązać jakąś więź z człowiekiem, nauczyć się, co ten ich Pan wyprawia i co to oznacza :P
Welonkowy potwór
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Wychowanie ryb

#4

Post autor: marcinzabki29 »

W sumie tak.
Przy podmianach wody mogę spokojnie je dotknąć.
To też przyzwyczajenie.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Wychowanie ryb

#5

Post autor: Tygrys »

Moje jak mnie widzą to wiedzą że będzie jedzonko, i odrazu sa przy przedniej szybie.
zawieszony profil

shadowrider
Uzależniony
Posty: 575
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Wychowanie ryb

#6

Post autor: shadowrider »

Przy jedzeniu pukamy w szybkę. Po tygodniu od samego pukania ślinka cieknie i podnosi się ciśnienie - klasyczny odruch Pawłowa.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Wychowanie ryb

#7

Post autor: Lech-u »

Moje potrafią stepować.
Szczególnie dobrze im to wychodzi jak w nocy stepują.
Robią to tak: wyskakują z akwarium i stepują na podłodze.
Ponieważ mnie to stepowanie budzi, to wstaję i przez chwilę podziwiam te zacne sztuczki akrobatyczne. Potem rybę wkładam do akwarium.
Ryby bardzo lubią takie występy i przynajmniej raz w miesiącu mam taki pokaz stepowania.

Chciałem też nauczyć moje ryby szydełkowania. Są już pierwsze postępy. Na razie ja wiem jak wygląda szydełko, albo nawet szydło! Ryby już się powoli przyzwyczaiły do szydła. Wprawdzie nie jestem pewien, bo ryby przestały mrugać od czasu jak pierwszy raz zobaczyły szydło. To podobno nazywa się efektem broszki.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Autor
austen721
Zapaleniec
Posty: 346
Rejestracja: pn lis 14, 2016 3:48 pm
Lokalizacja: Tarnów
Płeć:

Wychowanie ryb

#8

Post autor: austen721 »

Zacne te Twoje ryby Lech-u :P
Welonkowy potwór
ODPOWIEDZ