Oświetlenie 90 L

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
michal78
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: czw sty 26, 2017 8:40 pm
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Oświetlenie 90 L

#1

Post autor: michal78 »

Witam, akwarium 90L (dość wysokie względem podstawy - 50cm) obecnie dojrzewa. W tej chwili mam jedynie podstawową jarzeniówkę 15W (T8, 44cm) z jaką sprzedawane są pokrywy Diversa. Domyślam się że to trochę mało. Rośliny jakie posiadam - żabienica, kryptokoryna, anubias nana, elocharis. Brak CO2. O ile wiem nie istnieją mocniejsze watowo T8 w tym rozmiarze. Nie jestem specjalista ale na moje oko montaż drugiej podobnej gabarytowo T8 w tej pokrywie może być dosyć trudny.
Czy w tej sytuacji powinienem dołożyć np. LED ? Jeżeli tak to jaki ?

revers
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: czw gru 08, 2016 2:53 pm
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Michał
Płeć:

Oświetlenie 90 L

#2

Post autor: revers »

Osobiście polecam Power Led 1W. Sam zmieniłem oświetlenie z świetlówek właśnie na ledy mocy i jestem zadowolony Obrazek

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Dodano po przerwie do tego postu:
Gdybyś się zdecydował właśnie na power Led, to polecam udać się do Pana Leszka- firma FIKS, a na alledrogo 'leleszek'. Tanio, a przede wszystkim rzetelnie i z dobrze przekazaną wiedzą 'w cenie' ;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

revers
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: czw gru 08, 2016 2:53 pm
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Michał
Płeć:

Oświetlenie 90 L

#3

Post autor: revers »

Gdybyś się zdecydował właśnie na power Led, to polecam udać się do Pana Leszka- firma FIKS, a na alledrogo 'leleszek'. Tanio, a przede wszystkim rzetelnie i z dobrze przekazaną wiedzą 'w cenie' ;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ