Ramirezki parka?

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
as11s
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pt lut 17, 2017 10:59 pm
Lokalizacja: wwa

Ramirezki parka?

#1

Post autor: as11s »

Witam, zakupiłem dzisiaj dwie ramirezki, czy to parka?
Obrazek
Obrazek
Czy jeszcze za wcześnie na określenie?
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 602
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Ramirezki parka?

#2

Post autor: jacekzabki »

Trudno jest określić płeć gdy zdjęcia są robione pod światło. W/g mnie na drugim zdjęciu jest samiczka (czerwony brzuszek) a na pierwszym zdjęciu niewiele widać... .
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Ramirezki parka?

#3

Post autor: Tygrys »

Co do pierwszej nie jestem pewny ale to chyba słabo wybarwiony samiec,jeśli chodzi o druga fotkę na bank samica ,ale podłoże jest do bani.Pielgniczki wymagają piasku.
zawieszony profil
Awatar użytkownika

Martoszka
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 9:01 pm
Lokalizacja: United Kingdom
Na imię mam: Marta
Płeć:

Ramirezki parka?

#4

Post autor: Martoszka »

zgadzam się na 2 zdjęci wygląda jak dziewczyna, może to zdjęcie ci pomoże u góry dziewczyna na dole chłopak
chłopiec niema niebieskich łusek na czarnej kropce dziewczynki maja ładny różowy brzuszek i niebieskie łuski na czarnej kropce

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob lut 18, 2017 3:14 pm przez Martoszka, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
as11s
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pt lut 17, 2017 10:59 pm
Lokalizacja: wwa

Ramirezki parka?

#5

Post autor: as11s »

Okazało sie że jest to parka, było już pierwsze tarło. Samica się wybarwiła natomiast samiec dalej słabo.
Samica.
Obrazek
Samiec.
Obrazek
Karmie na zmianę mrożonym solowcem i szklarką a także CICHLID GRAN i VITALITY&COLOR FLAKES z Tropicala. Czy jest szansa że samiec sie wybarwi?

12dot12
Zapaleniec
Posty: 271
Rejestracja: sob cze 04, 2016 12:51 am
Lokalizacja: W-wa
Płeć:

Ramirezki parka?

#6

Post autor: 12dot12 »

Jest. Wygląda na trochę zdominowanego / przestraszonego. Daj chłopakowi czas ;)
Edit: a to z piaskiem to prawda. Umieść im przynajmniej małe naczynie z drobniutkim piaskiem w akwarium, żeby mogły go sobie przesiewać. To są mikroziemiojady ;)
Ostatnio zmieniony ndz mar 19, 2017 7:23 pm przez 12dot12, łącznie zmieniany 1 raz.
Prośba do webmastera-admina o usunięcie mojego konta z fawa.pl. Z góry dziękuję.

Autor
as11s
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pt lut 17, 2017 10:59 pm
Lokalizacja: wwa

Ramirezki parka?

#7

Post autor: as11s »

Samiec się w końcu wybarwia.
Obrazek
Obrazek
Zauważyłem że samica ma sporo dłuższe promienie płetwy grzbietowej. Jest troszkę większa od samca. Czy jeszcze urośnie mu płetwa?
Obrazek
ODPOWIEDZ