Filtr kubełkowy

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
michal78
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: czw sty 26, 2017 8:40 pm
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Filtr kubełkowy

#1

Post autor: michal78 »

Jestem w trakcie przesiadania się z filtra wewnętrznego na kubełek (przez około tydzień będą chodzić razem), nie miałem wcześniej do czynienia z kubełkami, czy możliwe jest aby końcówka rurki zasysającej (ta z "koszykiem" na końcu) umiejscowiona była nieco zasłonięta roślinnością ? Czy też ograniczy to przepływ i wydajność urządzenia ?
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Filtr kubełkowy

#2

Post autor: Lech-u »

michal78 pisze: umiejscowiona była nieco zasłonięta roślinnością
Jasne, że może być.
Najlepiej jakby była jakaś przerwa między "ssawką" a roślinami. Inaczej będzie wciągało rośliny.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

rupert
Uzależniony
Posty: 630
Rejestracja: sob sty 17, 2015 11:47 am
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Hubert
Płeć:

Filtr kubełkowy

#3

Post autor: rupert »

Nie wiem co tam hodujesz ale weź pod uwagę to, ze poprzez taki koszyczek filtr będzie wciągał małe zwierzaki takie jak krewetki. Bezpieczniej jest zamienić taki koszyczek na prefiltr.
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Filtr kubełkowy

#4

Post autor: Tygrys »

Najlepszy będzie prefiltr ehaim.
zawieszony profil
Awatar użytkownika

rupert
Uzależniony
Posty: 630
Rejestracja: sob sty 17, 2015 11:47 am
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Hubert
Płeć:

Filtr kubełkowy

#5

Post autor: rupert »

TYGRYS pisze: Najlepszy będzie prefiltr ehaim.
Wystarczy nawet zwykła grubsza gąbka. Jak już wyjmiesz filtr wewnętrzny to gąbkę możesz zastosować jako prefiltr.
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Filtr kubełkowy

#6

Post autor: Tygrys »

rupert pisze:
TYGRYS pisze: Najlepszy będzie prefiltr ehaim.
Wystarczy nawet zwykła grubsza gąbka. Jak już wyjmiesz filtr wewnętrzny to gąbkę możesz zastosować jako prefiltr.
Tylko,że zwykłą gąbkę jak będzie wyjmować to część syfku z niej zostanie baniaku.Dlatego polecam ten prefiltr ehaim.
zawieszony profil
Awatar użytkownika

rupert
Uzależniony
Posty: 630
Rejestracja: sob sty 17, 2015 11:47 am
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Hubert
Płeć:

Filtr kubełkowy

#7

Post autor: rupert »

TYGRYS pisze: część syfku z niej zostanie baniaku
Na to też są sposoby, sam stosuje dwa albo torebeczka taka od kanapek albo wyciągając gąbkę od razu "jadę" za nią odmulaczem.
Awatar użytkownika

Autor
michal78
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: czw sty 26, 2017 8:40 pm
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Filtr kubełkowy

#8

Post autor: michal78 »

Kubełek to eheim 2424 i ta końcówka (koszyczek) sama w sobie ma na tyle niewielkie otwory że myślę że niczego żywego nie wciągnie. Inna sprawa, jak długo musi działać stary filtr wewnętrzny by kubełek dojrzał ? Mam bakterie Microbe lift (prawdziwe , nie formy przetrwalnikowe) którymi zamierzam zalać kubełek (zalać substrat czy gąbkę) ? Dodam że akwa jest dość młode, cykl azotowy właśnie się kończy domykać.
Ostatnio zmieniony śr lut 22, 2017 5:53 pm przez michal78, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Filtr kubełkowy

#9

Post autor: marcinzabki29 »

Przy zastosowaniu prefiltra, nie chodzi tylko o przypadkowe wciągnięcie drobnych lokatorów. Taki prefiltr zdecydowanie wydłuża odstęp między zaglądaniem - czyszczeniem - filtra. Naprawdę jest sens jego zakupu.
Oczywiście można założyć samą gąbkę i są sposoby na wyjęcie jej z akwarium w taki sposób aby jak najmniej syfku zostało w wodzie. Ale po co się męczyć, skoro można mieć "wygodę".
Oczywiście chodzi o prefiltr Eheima.
Ostatnio zmieniony śr lut 22, 2017 6:13 pm przez marcinzabki29, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Marcin
ODPOWIEDZ