Przygotowanie wody Kolcobrzuchy Karłowate

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Pesopl
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: ndz lut 26, 2017 9:50 pm
Telefon: 881063283
Lokalizacja: Warszawa Wawer
Na imię mam: Przemek
Płeć:

Przygotowanie wody Kolcobrzuchy Karłowate

#1

Post autor: Pesopl »

Czy ktoś z was używał tej soli do przygotowania wody dla kolcobrzuchów?Macie jakieś doświadczenia co dodać do wody aby było ok niektórzy piszą o soli morskiej?Dodam że mam Filtr Ro.Do akwarium planuje użyć piasku kwarcowego i skał firmy aquanetta.Macie jakieś sprawdzone sposoby na podniesienie gh kh pH.


Obrazek
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Przygotowanie wody Kolcobrzuchy Karłowate

#2

Post autor: rudy1986 »

Jak zdawalem prawo jazdy intruktor mi powiedzial...... nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu.

Ochlon troche:) bo stwarzajac idealne warunki dla danej ryby mozna bardzo latwo na poczatku ja usmiercic, jezeli byly trzymane w odmiennie innych

telefonotapatalkniete

Autor
Pesopl
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: ndz lut 26, 2017 9:50 pm
Telefon: 881063283
Lokalizacja: Warszawa Wawer
Na imię mam: Przemek
Płeć:

Przygotowanie wody Kolcobrzuchy Karłowate

#3

Post autor: Pesopl »

Wiem wiem nie wszystko od razu będąc u hodowcy postaram dowiedzieć się jakich preparatów używa oraz jak i czym przygotowuje wodę aby stres zwiazany z ''przeprowadzka'' do nowego Akwa był jak najmniejszy a ryby czuły się jak najlepiej .Po prostu probuje usystematyzowac informacje bo w necie każdy mówi coś z lekka innego jeden ze ma być sól drugi że nie.Napewno od razu po zakupie nie zostaną wrzucone na ''hlup'' do nowego Akwa będę je powoli przyzwyczajał do nowego środowiska jednakże chciałbym usłyszeć relacji ludzi którzy mieli już styczność z tymi rybami aby nie torturowac ich np w ph 6.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 16, 2017 2:30 pm przez Pesopl, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ