Co do 120 z dużym dnem (60x50)...?

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
Awatar użytkownika

fivb77
Maniak
Posty: 746
Rejestracja: pt gru 13, 2013 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga Płn
Płeć:

Co do 120 z dużym dnem (60x50)...?

#31

Post autor: fivb77 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Skoro odmiana od mrocznego klimatu, to najprostszym wyjściem będzie więcej roślin ;)
Jak położysz trochę ziemi pod żwir, a światło nie będzie intensywne to sobie spokojnie poradzisz :cool:
Na "pierwszy plan", czy gdziekolwiek np. echinodorus tenellus - nawet w wersji mini, wyżej kryptokoryny np lutea lub nevilli, żeby zachować podobny kształt liści. Albo czego tam sobie zapragniesz ;) Będzie jaśniej, zieleniej.
A co tam ma pływać?
Może kolonia małych czerwonych badisów? Fajne są, wszędobylskie i zachowanie całej kolonii na pewno jest ciekawe.
Jeśli chcesz poprzyglądać się opieką nad potomstwem to parka borelek? (do dostania w Wawie teraz piękna, czerwonawa odmiana)
Z niepopularnych od jakiegoś czasu trochę choruję na Yunnanilus sp."rosy".
To tyle co mi przychodzi do głowy na szybko. A jeśli wpadnie później to tu zajrzę ;)
Awatar użytkownika

Frosch
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: pn gru 21, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Białołęka
Płeć:

Co do 120 z dużym dnem (60x50)...?

#32

Post autor: Frosch »

http://www.seriouslyfish.com/species/st ... casuarius/ Może garbacze? Lubią silny nurt.

Jak chcesz akwarium typu strumień górski to widziałem piękne Sewellia lineolata w Kakadu na Głębockiej (sprzedawane jako "cudaczek"). Tanio jak na te ryby (20zł). Zdziwiłem się, bo zwykle jako cudaczki sprzedają najczęściej Gastromyzon punctulatus i Gastromyzon viriosus. Do tego parka babek Rhinogobius wui - super ryby (i nawet się rozmnażają w akwarium:) Do tego kardynałki chińskie lub wietnamskie.

A jak roślinne zarośnięte i łatwe w utrzymaniu to ja bym poszedł w Azję i prętniki/bojowniki/skrzeczyki plus jakieś małe drobne rybki a z roślin microsorum, kryptokoryny a z pływających różdżyce.

A jak roślinne, zarośnięte i łatwe w utrzymaniu i afrykańskie to proporczykowce Gardnera (same albo z jakimiś sumikami, których nie obskubią. Z roślin bolbitisy, anubiasy, mchy, różdżyce.
Ostatnio zmieniony ndz maja 07, 2017 9:45 pm przez Frosch, łącznie zmieniany 1 raz.

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Co do 120 z dużym dnem (60x50)...?

#33

Post autor: cinek1916 »

Oglądałeś film "Sara"? Leon miał Malawi z ciekawą aranżacją, może przypadnie Ci do gustu? :D
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
Awatar użytkownika

Autor
falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Co do 120 z dużym dnem (60x50)...?

#34

Post autor: falco »

Dziękuję za wszystkie wpisy, które sobie zapamiętałem, niestety siła wyższa i nowe szkiełko na razie nie powstanie, ale, może... za jakiś czas dam radę znów coś zbudować.

Oczywiście, temat niech sobie żyje, zawsze, to fajnie jak pojawiają się nowe pomysły, sugestie, cenne podpowiedzi z których jeśli nie ja, to ktoś inny skorzysta.
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
ODPOWIEDZ