dla początkującej...:-)

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.

Wojtekxxx9

dla początkującej...:-)

#61

Post autor: Wojtekxxx9 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Birdy, pomysł ok. Tylko raczej Macrandra wymaga dużo światła. A tam jest ok 25lm/l


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

Birdy
Zapaleniec
Posty: 367
Rejestracja: śr mar 29, 2017 6:11 am
Lokalizacja: Warszawa/Wola
Na imię mam: Grzegorz
Płeć:

dla początkującej...:-)

#62

Post autor: Birdy »

Wojtekxxx9 pisze:Birdy, pomysł ok. Tylko raczej Macrandra wymaga dużo światła. A tam jest ok 25lm/l


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Wojtek, ciekawe co piszesz - wygląda na więcej. Masz rację, trochę za mało. Chociaż u mnie fajnie rośnie przy około 40lm/l. Ma trochę dłuższe międzywęźla ale jest pięknie wybarwiona i ma duże przyrosty. Ja bym spróbował, najwyżej się nie przyjmie. Blyxa na pewno da radę.ObrazekObrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wojtekxxx9

dla początkującej...:-)

#63

Post autor: Wojtekxxx9 »

Ale jest tyle ile pisze :-)
U mnie Macrandra ma 45lm plus FS I słabo się wybarwia.
Blyxa da rade. Przy dużej ilości swiatla czerwienieje i jest niska więc powinno tam być ok
Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony pn lip 31, 2017 10:32 am przez Wojtekxxx9, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
an207
Maniak
Posty: 715
Rejestracja: czw sie 11, 2016 12:13 am
Lokalizacja: Marki
Na imię mam: Aneta
Płeć:

dla początkującej...:-)

#64

Post autor: an207 »

Birdy baaaaardzo Ci dziękuję za chęć podzielenia się super roślinkami :) . Wiem że jeszcze coś by się przydało, ale siostrzenica mieszka 200 km od Warszawy.....Czy rośliny dałyby radę jakbym je wysłała?
Awatar użytkownika

Birdy
Zapaleniec
Posty: 367
Rejestracja: śr mar 29, 2017 6:11 am
Lokalizacja: Warszawa/Wola
Na imię mam: Grzegorz
Płeć:

dla początkującej...:-)

#65

Post autor: Birdy »

Spokojnie da radę. Trzeba je tylko przygotować do podróży. papierowe ręczniki namoczone wodą, szczelna koperta foliowa i może jechać. Najlepiej kurierem. Macrandrę dzisiaj przytnę i wsadzę w podłoże. Powinna się w jeden dwa dni ukorzenić, jak znajdzie się w nowym podłożu będzie jej łatwiej. Blyxa będzie z dużymi korzeniami a microsoria i anubiasa dziewczynka będzie musiała sama sobie zaszczepić na korzeniu a wąkrotka przetrwa wszystko. To jest łatwe, wystarczy nitką albo żyłką przywiązać do korzenia. Daj mi nr tel na priv, ustalimy jakoś dostawę.

ziuta173
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 31, 2017 11:01 am
Lokalizacja: poddębice
Na imię mam: justyna
Płeć:

dla początkującej...:-)

#66

Post autor: ziuta173 »

Powiedzcie mi jaka może być przyczyna, że zdechły mi trzy gupiki i jedna cytrynówka. Mam akwarium od roku i te rybki co pływaja od początku nic im nie jest. A jak dokupujemy nową to po jakimś czasie zdycha. mamy w akwarium grzałke 50W. circulator1000 z aquaela z wielką gąbką. sporo roślin żywych. oświetlenie jarzynówka 15W. tem wody między 26-27C. parametry wody hmm dopiero czekam aby mi dowieźli testy. pokarm od roku ten sam. płatki tropical pokarm wysokobiałkowy dla ryb akwariowych i tabletki dla ryb dennych.akwarium mamy ok 60l woda podmieniana tak ok 20-30l co 2-3tyg. nie zielenieje, niema oznak glonów. dodajemy przy podmianach wody Nawóz Planta Gainer Classic 500ML
Awatar użytkownika

Autor
an207
Maniak
Posty: 715
Rejestracja: czw sie 11, 2016 12:13 am
Lokalizacja: Marki
Na imię mam: Aneta
Płeć:

dla początkującej...:-)

#67

Post autor: an207 »

Birdy pw :)
Awatar użytkownika

Autor
an207
Maniak
Posty: 715
Rejestracja: czw sie 11, 2016 12:13 am
Lokalizacja: Marki
Na imię mam: Aneta
Płeć:

dla początkującej...:-)

#68

Post autor: an207 »

Ziuta173 może nowe rybki potrzebują porządnej kwarantanny?
Załóż osobny wątek, może ktoś coś podpowie :)
ODPOWIEDZ