Tempreatura wody 34 stopnie - 25 trupow

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
rafpol
Gość
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 07, 2017 3:08 pm
Lokalizacja: Legionowo
Płeć:

Tempreatura wody 34 stopnie - 25 trupow

#1

Post autor: rafpol »

Witam.
Wczoraj wróciłem z 10 dniowego urlopu, nie ukrywam bylo wspaniale, jednak w domu spotkalo mnie cos bardzo smutnego.
W Akwarium brakuje 25 rybek, wyliczylem ze padlo dokladnie 20 neonow,1 molinezja i 3 gupiki.
Ryby byly karmione co 2 dzien, gdyz mial kto do nich przejchac i karmic.
Problemem jest jednak ogromna temperatura ktora niszczy moje male wodne krolestwo.
Rolety w oknach byly przez caly czas zasłonięte,jednak temperatura w mieszkaniu byla takze nie do wytrzymania co odbijalo sie na akwarium.
Jako ze planuje w piatek ruszyc na 2 tygodniowy urlop mam bardzo wazne pytanie, a mianowicie jak przygotowac akwarium na ten wyjazd.
Niestety nie jestem w stanie zostawic otwarych okien w mieszkaniu,gdyz przy burzy moze stac sie katastrofa.
Planuje zwiekszyc napowietrzanie i wytworzyc jak najwiekszy ruch tafli wody, zostawie rowniez uchylone otwory do karmienia ryb.
Nie jestem jednak pewny czy to wystarczy, macie moze jakies pomysly co zrobic zeby reszta mojej obsady akwariowej nie umarła przez te 2 tygoidnie?
Zostaly 3 skalary,4 molinezje,2 kosiarki,kilka danio,brzanki(z czerwonym paskiem)5szt,kilka gupikow.
Prosze o szybka pomoc,do piatku mam czas zeby cos wykombinowac!
Pozdrawiam.

Wojtekxxx9

Tempreatura wody 34 stopnie - 25 trupow

#2

Post autor: Wojtekxxx9 »

Jest na forum opis chłodzenia z wentylatorów.
Aczkolwiek obniża one temp o 2,3 stopnie. Może 4. Ale więcej to trudno bedzie

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Tempreatura wody 34 stopnie - 25 trupow

#3

Post autor: marcinzabki29 »

Tak najprościej, wentylatorki komputerowe (im większe, tym lepiej), do tego jakiś sterownik np RT2 - 0 (do nabycia w Clariasie), i oczywiście zasilacz.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Tempreatura wody 34 stopnie - 25 trupow

#4

Post autor: Kenross »

Ja przykładowo przy 200 Litrowym zbiorniku chłodziłem przednią (największa) szybę za pomocą wiatraka takiego stacjonarnego stojącego. Dużo dawało po za tym że też powietrze w pomieszczeniu mieliło i schładzało jako tako. Tylko nie wiem czy tak na 2 tygodnie zostawiać taki wiatrak... ja bym nie zaryzykował. Wiec pozostaje rozwiązanie wsadzenia wiatraków w pokrywę.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Tempreatura wody 34 stopnie - 25 trupow

#5

Post autor: marcinzabki29 »

Jakby stacjonarny wiatrak podlączyć pod najprostszy sterownik czasowy i niech się włącza na dzień, a wyłącza na noc. To też mogłoby być.
Pozdrawiam Marcin

Wojtekxxx9

Tempreatura wody 34 stopnie - 25 trupow

#6

Post autor: Wojtekxxx9 »

A to ciekawy pomysł :-)
Arduino i przekaźnik i będzie działało na podstawie temperatury :-)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Tempreatura wody 34 stopnie - 25 trupow

#7

Post autor: ziabak »

Zdjąć w ogóle pokrywę, nie włączać światła wcale - rośliny ucierpią na pewno, ale woda nie będzie się grzać, zrobić silny ruch wody dodatkowym filtrem albo napowietrzaniem. Dużo wody wyparuje ale może otrzymasz temp. poniżej. 30.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

inerkoma
Uzależniony
Posty: 646
Rejestracja: śr cze 18, 2014 11:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Tempreatura wody 34 stopnie - 25 trupow

#8

Post autor: inerkoma »

Jako alternatywę dla RT2-O polecam W1209 (chińczyk), koszt 15 zł a działa aż miło. Weź też pod uwagę, że trzeba będzie przygotować sporo wody żeby osoba, która będzie doglądać szkło miała co do niego dolewać. U mnie przykładowo przy ostatnich upałach schodziło na dolewki ponad 10l wody.
Awatar użytkownika

fajerka
Fanatyk
Posty: 1770
Rejestracja: wt gru 01, 2009 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Na imię mam: Asia
Płeć:

Tempreatura wody 34 stopnie - 25 trupow

#9

Post autor: fajerka »

Ja włączam światło teraz na 1h dziennie.
Come back :oklaski:
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Tempreatura wody 34 stopnie - 25 trupow

#10

Post autor: ziabak »

U mnie światło działa od 18 do 2 w nocy - to też działa, bo wieczory są jednak dużo chłodniejsze przy otwartych oknach.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
ODPOWIEDZ