Zapraszamy na comiesięczne spotkania warszawskich akwarystów i użytkowników FAWA.PL.
Szczegóły w wątku: kliknij!. Najbliższe spotkanie już... w sobotę, 18.11.2017.o o godzinie 17:00. Zapraszamy do PUBu Zielona Gęś koło Metro Pole Mokotowskie
UWAGA! Konkurs FAWArium 2. Czytaj na Forum.

200l - Kolejne podejście

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
Awatar użytkownika

Autor
Dejw
Zapaleniec
Telefon: LG
Na imię mam: Mam
200l - Kolejne podejście

Post autor: Dejw » wt sie 22, 2017 3:32 pm

Miałem Was nie męczyć, wiem...no ale muszę, bo temat ziemi w akwarium ciągle nie daje mi spokoju.
Planuję w najbliższym czasie ponownie wystartować z dwusetką, która przez długi czas stała i się kurzyła. Tym razem mam nieco inną koncepcję i co z tym związane - kolejną wątpliwość.
Podłożem w akwarium ma być piach + żwir bazaltowy (3/4 żwir, jeden bok i kawałek przodu - piach z kamienno-żwirową wyspą w rogu). Pod to ma iść ziemia ogrodowa. Nie wiem jednak, czy ziemię sypać po całości, czy tylko pod żwir. W zamyśle piasek ma być nieporośnięty.
Ogólnie jestem nastawiony na niewymagające rośliny - mchy, mikrozoria, kryptokoryny, anubiasy - ponieważ sprawdziły się już u mnie i bardzo je lubię. Nie ukrywam jednak, że chciałbym też mieć możliwość ewentualnego posadzenia czegoś innego, ciekawszego w przyszłości.

Awatar użytkownika

marcinzabki29
Moderator
Telefon: 501124489
Na imię mam: Marcin
200l - Kolejne podejście

Post autor: marcinzabki29 » wt sie 22, 2017 4:50 pm

Syp ziemię po całości, nawet w miejscach gdzie nie planujesz roślin.
Pozdrawiam Marcin
240 litrów ogólne Większość Brzanki
240 litrów ogólne Głownie Tęczanki
90 litrów ogólne Głównie Limki Garbatki
30 kostka Wieloplamki
30 kostka Drobniczki Jednodniówki

Awatar użytkownika

rupert
Zapaleniec
Na imię mam: Hubert
200l - Kolejne podejście

Post autor: rupert » wt sie 22, 2017 5:16 pm

Wg mnie jeśli w piachu nie planujesz sadzić roślin to ziemia pod nim zbędna.

ODPOWIEDZ