Zapraszamy na comiesięczne spotkania warszawskich akwarystów i użytkowników FAWA.PL.
Szczegóły w wątku: kliknij!. Najbliższe spotkanie już... w sobotę, 18.11.2017.o o godzinie 17:00. Zapraszamy do PUBu Zielona Gęś koło Metro Pole Mokotowskie
UWAGA! Konkurs FAWArium 2. Czytaj na Forum.

Flora/ fauna pozyskana z natury....

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.

Autor
Lena_Ned
Gaduła

Post autor: Lena_Ned » pt wrz 15, 2017 3:38 pm

Haloo, czy ktoś chciałby się wypowiedzieć odnośnie przytargiwania do domu jakiś dzikich chaszczy z bajor/ oczek wodnych/ rowów/ kałuż i tym podobnych?

Wczoraj miałam swój prywatny jednodniowy urlop, wybraliśmy się na romantyczny spacer do Kamminke ( jedno z moich ulubionych miejsc, gdzie jest woda i zieleń i brak namolnych ludzi ), przechodząc koło rowu melioracyjnego równie romantycznie rzuciłam się na rzęsę wodną, zaczęłam się babrać w wodzie i ze zdziwieniem zobaczyłam tam roślinność podobną do tej z akwarium. Zawsze myślałam że tam nic nie ma prócz brudnej wody i żab.
W domu okazało się, że przy okazji przytargałam z tą rzęsą chyba z setkę innych robali i pasożytów, w tym larwę ważki, którą muszę jakoś odnieść.
Czy ktoś bawił się może w pozyskiwanie takiej roślinnośći? Jak to odkazić i czy da się to wyczyścić z glona? Czy popełniłam pewnie jakieś przestępstwo, bo wszystko to u nas pod ochroną, łącznie z komarami :D

Awatar użytkownika

marcinzabki29
Moderator
Telefon: 501124489
Na imię mam: Marcin

Post autor: marcinzabki29 » pt wrz 15, 2017 5:30 pm

Lena_Ned pisze:
pt wrz 15, 2017 3:38 pm
Czy ktoś bawił się może w pozyskiwanie takiej roślinnośći?
Kiedyś przywiozłem Koledze roślinkę z Narwi, niestety, zbyt długo nie pożyła.
Pozdrawiam Marcin
240 litrów ogólne Większość Brzanki
240 litrów ogólne Głownie Tęczanki
90 litrów ogólne Głównie Limki Garbatki
30 kostka Wieloplamki
30 kostka Drobniczki Jednodniówki

Autor
Lena_Ned
Gaduła

Post autor: Lena_Ned » pt wrz 15, 2017 6:40 pm

Przegapiłam pewien dość ważny fakt. Temperatura w akwarium jest najczęściej o wiele wyższa niż w takim bajorze. Koniec tematu...

Awatar użytkownika

krasnal
Guru
Telefon: 792940492
Na imię mam: Slawek

Post autor: krasnal » pt wrz 15, 2017 6:50 pm

Lena_Ned pisze:
pt wrz 15, 2017 3:38 pm
bawił się może w pozyskiwanie takiej roślinnośći?
Jedyną rośliną ,która fajnie rozrosła się ( kiedyś) była https://www.google.pl/search?q=toje%C5% ... 09&bih=709
Woda w naszych szkłach jest zbyt ciepła aby rodzima flora utrzymała się dłuższy czas . W/g mnie podłoże też ma niebagatelne znaczenie.
Szlam stawowy /rzeczny jest dość ciężki do skopiowania .
marcinzabki29 pisze:
pt wrz 15, 2017 5:30 pm
roślinkę z Narwi, niestety, zbyt długo nie pożyła.
Za mało słońca miała ;(
W jednym z akwa mam rogatka stawowego =nie chce się szybko rozrosnąć :razz:

ODPOWIEDZ