Flora/ fauna pozyskana z natury....

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Lena_Ned
Zapaleniec
Posty: 256
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 12:03 pm
Telefon: 533570669
Lokalizacja: Świnoujście
Na imię mam: Lena
Płeć:

Flora/ fauna pozyskana z natury....

#1

Post autor: Lena_Ned »

Haloo, czy ktoś chciałby się wypowiedzieć odnośnie przytargiwania do domu jakiś dzikich chaszczy z bajor/ oczek wodnych/ rowów/ kałuż i tym podobnych?

Wczoraj miałam swój prywatny jednodniowy urlop, wybraliśmy się na romantyczny spacer do Kamminke ( jedno z moich ulubionych miejsc, gdzie jest woda i zieleń i brak namolnych ludzi ), przechodząc koło rowu melioracyjnego równie romantycznie rzuciłam się na rzęsę wodną, zaczęłam się babrać w wodzie i ze zdziwieniem zobaczyłam tam roślinność podobną do tej z akwarium. Zawsze myślałam że tam nic nie ma prócz brudnej wody i żab.
W domu okazało się, że przy okazji przytargałam z tą rzęsą chyba z setkę innych robali i pasożytów, w tym larwę ważki, którą muszę jakoś odnieść.
Czy ktoś bawił się może w pozyskiwanie takiej roślinnośći? Jak to odkazić i czy da się to wyczyścić z glona? Czy popełniłam pewnie jakieś przestępstwo, bo wszystko to u nas pod ochroną, łącznie z komarami :D
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Flora/ fauna pozyskana z natury....

#2

Post autor: marcinzabki29 »

Lena_Ned pisze: pt wrz 15, 2017 3:38 pmCzy ktoś bawił się może w pozyskiwanie takiej roślinnośći?
Kiedyś przywiozłem Koledze roślinkę z Narwi, niestety, zbyt długo nie pożyła.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Autor
Lena_Ned
Zapaleniec
Posty: 256
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 12:03 pm
Telefon: 533570669
Lokalizacja: Świnoujście
Na imię mam: Lena
Płeć:

Flora/ fauna pozyskana z natury....

#3

Post autor: Lena_Ned »

Przegapiłam pewien dość ważny fakt. Temperatura w akwarium jest najczęściej o wiele wyższa niż w takim bajorze. Koniec tematu...

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Flora/ fauna pozyskana z natury....

#4

Post autor: krasnal »

Lena_Ned pisze: pt wrz 15, 2017 3:38 pmbawił się może w pozyskiwanie takiej roślinnośći?
Jedyną rośliną ,która fajnie rozrosła się ( kiedyś) była https://www.google.pl/search?q=toje%C5% ... 09&bih=709
Woda w naszych szkłach jest zbyt ciepła aby rodzima flora utrzymała się dłuższy czas . W/g mnie podłoże też ma niebagatelne znaczenie.
Szlam stawowy /rzeczny jest dość ciężki do skopiowania .
marcinzabki29 pisze: pt wrz 15, 2017 5:30 pmroślinkę z Narwi, niestety, zbyt długo nie pożyła.
Za mało słońca miała ;(
W jednym z akwa mam rogatka stawowego =nie chce się szybko rozrosnąć :razz:
ODPOWIEDZ