Woda mglista przy silniejszym swietle

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
michal78
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: czw sty 26, 2017 8:40 pm
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Woda mglista przy silniejszym swietle

#1

Post autor: michal78 »

Witam. Od 2 tygodni funkcjonuje mój nowy zbiornik 200 l. Użyłem do niego 80 L dojrzałej wody z poprzedniego mniejszego akwa dlatego wystartował nieco wcześniej niż przy klasycznym dojrzewaniu. Woda niby wydaje się być całkiem klarowna jednak gdy dziś zamontowalem nieco mocniejsze oświetlenie zaczela robic wrażenie lekko mgliste, tylna szyba pomalowana na czarno wydaje się być szarawa. Nie jest to efekt o który mi do końca chodziło. Zastanawiam się czy woda rzeczywiście jest lekko zamglona (pierwotniaki, ciągle zbyt słaba flora bakteryjna?) Czy raczej oświetlenie w obecnej konfiguracji robi takie wrażenie. Mam 2x24W LED 6500 oraz 1x13W LED.
Ostatnio zmieniony pt gru 08, 2017 9:02 pm przez michal78, łącznie zmieniany 1 raz.
Ryby, moje ryby
Coście mi zrobiły
Hej ryby malowane
Cynicznie roześmiane...

inerkoma
Uzależniony
Posty: 646
Rejestracja: śr cze 18, 2014 11:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Woda mglista przy silniejszym swietle

#2

Post autor: inerkoma »

Jaki masz filtr i czy masz w nim fizeline? Obserwowałem podobne zjawisko u siebie jakiś czas temu od chwili włożenia do filtra fizeliny problem znikł.
Awatar użytkownika

Autor
michal78
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: czw sty 26, 2017 8:40 pm
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Woda mglista przy silniejszym swietle

#3

Post autor: michal78 »

Filtr zewnętrzny z włókniną + wewnętrzny również z włókniną.
Ryby, moje ryby
Coście mi zrobiły
Hej ryby malowane
Cynicznie roześmiane...
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Woda mglista przy silniejszym swietle

#4

Post autor: Tygrys »

Lepiej użyj waty firmy sera,jest bardzo gęsta.Widocznie nie dokonca wyplukales podłoża.
zawieszony profil

inerkoma
Uzależniony
Posty: 646
Rejestracja: śr cze 18, 2014 11:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Woda mglista przy silniejszym swietle

#5

Post autor: inerkoma »

Hmm, to powinno być ok. Weź pod uwagę źe akwarium jeszcze dojrzewa więc być może to normalny stan który ustąpi po pewnym czasie.
ODPOWIEDZ