Noworoczne zmiany

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Psyho

Noworoczne zmiany

#1

Post autor: Psyho »

Postanowiłem w Nowym roku wrócić do korzeni. Tak dosłownie jak i w przenośni. Mam już dosyć zieleni w akwarium i chcę postawić na kolory ziemi . Zakładam na powrót Amerykę południową w moim 126 litrowym baniaku. Niedługo w dziale giełda anubiasy,bolbitysy, barwniaki, proporczykowce. Natomiast ja szukam inspiracji na obsadę mojego baniaka. Proszę o jakieś propozycje obsady. Coś mam tam w głowie ale może czegoś nie mam i ktoś mnie naprowadzi na jakieś ryby.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Noworoczne zmiany

#2

Post autor: Lech-u »

Ale chcesz Black Water czy czyste wody?

Autor
Psyho

Noworoczne zmiany

#3

Post autor: Psyho »

Nie chcę już roślin. Jakoś nie mam do nich ręki. No i ogólnie mnie wk%$#&@. Myślałem bardziej o bw.
Awatar użytkownika

Limak86
Zapaleniec
Posty: 490
Rejestracja: śr paź 30, 2013 7:37 am
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Noworoczne zmiany

#4

Post autor: Limak86 »

A może jak już miałeś Amerykę południową to teraz BW Azja? Jakieś rzadsze odmiany betty (typu betta coccina albo Betta brownorum) albo inne labirynty (typu Sphaerichthys vaillanti)?
A jak już koniecznie BW Ameryka to pewnie po prostu apisto itp tyle, że któryś z mniej popularnych (Dicrossus Filamentosus albo Taeniacara candidi)... mpaw (pewnie kojarzysz człowieka?) ma na pewno kilka fajnych od ręki lub niebawem będzie miał, do tego drobnoustki w większej liczbie.
Kamil.
[650L] Labirynty Azji Południowej...
[160L] Szybciej płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Noworoczne zmiany

#5

Post autor: Lech-u »

A może jak nie rośliny to Malawi lub Tanganika?

Autor
Psyho

Noworoczne zmiany

#6

Post autor: Psyho »

Lech-u pisze: pn gru 18, 2017 12:50 pmA może jak nie rośliny to Malawi lub Tanganika?
Lechu jakoś nie widzę Malawi w 126 litrach. Zresztą to dla mnie nudny biotop. Nad Tanganiką też się nawet nie zastanawiam, nie moja bajka.
Limak86 pisze: pn gru 18, 2017 12:48 pmA może jak już miałeś Amerykę południową to teraz BW Azja? Jakieś rzadsze odmiany betty (typu betta coccina albo Betta brownorum) albo inne labirynty (typu Sphaerichthys vaillanti)?
Nie używam grzałek w zbiornikach już od długiego czasu więc wszystkie Labirynty odpadają. Bardziej skłaniam się do Apisto. Masz może gdzieś aktualną listę mpawa? Mam do niego telefon ale jak ma mi wymieniać co ma , a co może mieć to się zagubię :)
Awatar użytkownika

Limak86
Zapaleniec
Posty: 490
Rejestracja: śr paź 30, 2013 7:37 am
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Noworoczne zmiany

#7

Post autor: Limak86 »

psyho39 pisze: pn gru 18, 2017 1:02 pmMasz może gdzieś aktualną listę mpawa?
Tutaj chyba cytować nie wypada jego tematu z innego forum, więc na PW link ;)

Z Azją nie poddawaj się tak łatwo ;) Taki Sphaerichthys vaillanti ma na przykład zakres 21-25 stopni, więc bez grzałki spokojnie da radę. W ogóle pytanie jaką masz temperaturę w swoich baniakach? Labiryntowce ważne by miały małą różnicę między wodą na powietrzem nad nią, natomiast sama niższa temperatura ma tu chyba mniejsze znaczenie :)
Ostatnio zmieniony pn gru 18, 2017 2:09 pm przez Limak86, łącznie zmieniany 1 raz.
Kamil.
[650L] Labirynty Azji Południowej...
[160L] Szybciej płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Noworoczne zmiany

#8

Post autor: Lech-u »

Limak86 pisze: pn gru 18, 2017 2:04 pmTutaj chyba cytować nie wypada jego tematu z innego forum
Możesz, tylko podaj źródło skąd pochodzi czyjś tekst.
Awatar użytkownika

aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Noworoczne zmiany

#9

Post autor: aquilamp »

Cokolwiek byś nie wybrał, zaklpuję bolbitis.
Awatar użytkownika

Yorgi
Gaduła
Posty: 133
Rejestracja: śr maja 17, 2017 6:18 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bródno
Płeć:

Noworoczne zmiany

#10

Post autor: Yorgi »

aquilamp pisze: pn gru 18, 2017 6:21 pmCokolwiek byś nie wybrał, zaklpuję bolbitis.
tak nie można :( :P ja też chcę ;)
ODPOWIEDZ