pomocy

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: pomocy

#61

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Ostatni post z poprzedniej strony:

kubusiek77 pisze:
jollantta pisze:nie wiedziałam, że ich sie tak często wymienia. a powiedzcie mi, bo moje akwarium ma dużo światła dziennego - to dobrze, czy źle?
i powiem wam, że ja na noc światełka im wyłaczam, nie wiem czy dobrze robie, ale wydaje mi sie, że one też chcą spac
Nie za dobrze że słoneczko zagłąda do akwa, glony lubią to najbardziej...
Że jest światło dzienne nie musi oznaczać, że akwarium jest oświetlane przez słońce bezpośrednio. Zresztą to w ogóle głupie jest trochę z tym słońcem, bo wszyscy tak histeryzują, żeby nie świeciło na akwa, a kupują lampy, które mają światło słoneczne imitować :roll:
Drottnar pisze:te świetlówki co świecą już 4 miesiące będziesz musiała za kolejne dwa wymienić...
No chyba żeś kolego trochę przesadził jednak, zazwyczaj wytrzymują jakieś 9-12 miesięcy.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

kubusiek77
Zapaleniec
Posty: 467
Rejestracja: sob lis 29, 2008 6:31 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: pomocy

#62

Post autor: kubusiek77 »

matka siedzi z tyłu pisze:Zresztą to w ogóle głupie jest trochę z tym słońcem, bo wszyscy tak histeryzują, żeby nie świeciło na akwa, a kupują lampy, które mają światło słoneczne imitować :roll:
Ale chyba nie bardzo im to wychodzi :lol:
I'm back again!!!

Obrazek

Dein

Re: pomocy

#63

Post autor: Dein »

Ale jak rośliny bąbelkują, jak je takie prawdziwe słońce liźnie...
Glony lubią dużo rzeczy, w tym część świetlówek. Moje glony najbardziej lubią świetlówki life glo. Nawet bardziej niż tę odrobinę słońca, którą dostają latem z tego powodu, ze akwa stoi pod oknem. Ale północnym, a to też ma znaczenie.

Swoją drogą widziałem kiedyś rewelacyjne akwarium low tech. Tak low to tech, że nawet oświetlenia jako takiego nie było, a zamiast tego akwarium stało centralnie na parapecie.
Rośliny jak marzenie.
Ostatnio zmieniony śr sty 14, 2009 8:25 pm przez Dein, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: pomocy

#64

Post autor: matka siedzi z tyłu »

No bo cały wic polega na tym, żeby pobudzić rośliny do maksymalnego wzrostu, a co za tym idzie do zużywania wszystkich substancji odżywczych, tak żeby dla glonów nic nie zostało.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: pomocy

#65

Post autor: Drottnar »

matka, ja słyszałem o 6 miesiącach.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: pomocy

#66

Post autor: matka siedzi z tyłu »

To oczywiście zależy od rodzaju świetlówki, od stateczników, częstotliwości włączania i wyłączania i takich tam różnych rzeczy, na których matki na ogół się nie znają. Ja czytałam, że średnia trwałość świetlówek wynosi od 7.500 do 20.000 godzin pracy, przy czym po pewnym czasie (ok. połowy tego okresu) ich wydajność dość mocno spada i w zasadzie wtedy już należałoby je wymienić, mimo, że nadal jeszcze świecą. Ale i tak, nawet przyjmując trwałość 7.500 godzin, to daje ok. 10 miesięcy spokojnego użytkowania.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

Autor
jollantta
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: pn gru 29, 2008 6:47 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: pomocy

#67

Post autor: jollantta »

witajcie!!!!
słuchajcie na powierzchni akwarium robi mi sie biała piana - i nie wiem od czego,przecież daje rybkom co prawda płatki, ale nie mydlane!!!!!!
a tak poważnie, to nie wiem czy to nie jest wina filtra - albo jest za mocny, albo za słaby (raczej za bardzo dmucha, chyba) ale może wy będziecie więcej wiedzieli, co mam zrobić?

Dein

Re: pomocy

#68

Post autor: Dein »

Jak nie rzuca rybkami po ściankach akwa, to jest ok.
Im bardziej rusza się powierzchnia wody, tym bardziej woda się natlenia, więc ma to swoje dobre strony.

Autor
jollantta
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: pn gru 29, 2008 6:47 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: pomocy

#69

Post autor: jollantta »

rybkami nie rzuca, pływaja normalnie, ale brzydko to wygląda
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: pomocy

#70

Post autor: Drottnar »

zrób jakieś foto, bo czuję, że to nie do końca o filtr chodzi.
Podaj też obsadę w akwarium.

kkoozzaa070684
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 12:29 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: pomocy

#71

Post autor: kkoozzaa070684 »

kup odpieniacz podłacz do filtra i będziesz miał spokój:) a tak naprawde miałem problem w kotniku były dziurki a woda w kotniku pokrywała się tak jakby taką skorupą ale wsadziłem kamien napowietrzający do tego 2 ampularie zeby zbierały to co maluchy nie dojedzą i jest juz wszystko ok

Autor
jollantta
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: pn gru 29, 2008 6:47 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: pomocy

#72

Post autor: jollantta »

a u mnie ewidentnie był popsuty filtr. woda tylko przez niego przepływała, nie oczyszczając zbiornika. Przez to kilka rybek straciłam. Ale po kupieniu nowego filtra i zamontowaniu w akwa problem zniknął. teraz nic sie nie dzieje. Mam deszczownicę, która jest całkowicie zanu7rzona w wodzie, co najbardziej odpowiada i rybom i mi. czasami jak jest mniej wody, to działa nad powierzchnią, ale moje rybki jakoś jej wtedy unikają:)
ODPOWIEDZ