Rozszczelnione akwarium!!

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Mundeczek
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 11:25 am
Lokalizacja:
Płeć:

Rozszczelnione akwarium!!

#1

Post autor: Mundeczek »

Witam!!
Mam pytanko. Czy ktoś wie czy jest jakaś szansa na rozklejenie i ponowne sklejenie zbiornika? I gdzie można to zrobić??

Jargos
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: wt gru 16, 2008 9:25 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rozszczelnione akwarium!!

#2

Post autor: Jargos »

bardzo duża :) poprostu idziesz do sklepu zoologicznego kupujesz silikon akwarystyczny i obklejasz akwarium :wink: sam wiele razy tak robilem :) nawet niedawno byłem zmuszony...

Autor
Mundeczek
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 11:25 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rozszczelnione akwarium!!

#3

Post autor: Mundeczek »

To nie jest takie chop siup.
Akwa rozszczelniło się na 70% długości łączenia. Nie jestem w stanie wcisnąć silikonu między szyby bez rozklejenia. A to już jest poważny zabieg i wolę zostawić to fachowcom. Nie uśmiecha mi sięmieć 169l wody na podłodze. O ile w ogóle da się to zrobić.
Awatar użytkownika

Ender
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 16, 2009 5:52 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rozszczelnione akwarium!!

#4

Post autor: Ender »

Podejrzewam, że większość mniejszych sklepów przyjmie baniaczek do sklejenia. Lecz warto się zastanowić nad kosztami ... samo szkło (baniak) nie jest drogie a zabieg naprawy sam w sobie może przekraczać kwotowo wartość tego pierwszego.
Awatar użytkownika

makras
Uczestnik
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 07, 2009 11:57 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rozszczelnione akwarium!!

#5

Post autor: makras »

Również zastanowiłbym się nad wymianą szkła na nowe. Z moich informacji wynika, że rozklejenie akwarium bez jego uszkodzenia i ponowne złożenie może być nie tylko trudne, ale i może nie gwarantować, ze sytuacja się nie powtórzy. Myślę, że warto to dobrze przekalkulować (a może wykorzystać okazję do zwiększenia litrażu? :-P każda okazja dobra :twisted: )
Pozdrawiam,

Marcin
60l + 25l + nauka
Awatar użytkownika

Sulej
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: wt maja 12, 2009 9:34 am
Lokalizacja: Jozefów (Otwocki)
Płeć:

Re: Rozszczelnione akwarium!!

#6

Post autor: Sulej »

I radzę to zrobić szybko. Mi kiedyś pękło akwarium (mała kreseczka) miałem zamiar kupić następnego dnia nowe akwarium ale dopiero następnego dnia bo był wieczór.
Na szczęście na wszelki wypadek wyłowiłem rybki. :wink: Rano mój brat przechodził obok akwarium i prawdopodobnie zahaczył je (on mówi że nic nie zrobił ale zawsze tak mówi :x ) i łup obudziłem się przychodzę do salonu a tu kałuża wody. Akwarium pękło jedyne szczęście było takie
nie było tam rybek
tylko 25 l wody :mrgreen:
A więc co masz zrobić jutro zrób dziś ;)
ODPOWIEDZ