szafka pod 200x60x60

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

szafka pod 200x60x60

#1

Post autor: Majszczur »

Witam,
mam funkcjonujące ponad rok 150x50x60
planuję zmianę na 200x60x60
Nie uśmiecha mi się zamawianie nowej szafki.
Czy mogę zaadaptować tą którą mam nakładając blat (jeśli tak to jak gruby) który bedzie wystawał po 25cm z każdej strony szafki ???
Szafka robiona była na zamówienie z płyty wiórowej 18mm, ze wzmocnionym (2x18mm) blatem, pełnymi plecami i dwoma poprzecznymi wzmocnieniami z płyty 2x18mm.
M.
Ostatnio zmieniony ndz lut 28, 2010 3:19 pm przez Majszczur, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: szafka pod 200x60x60

#2

Post autor: sum »

Majszczur pisze:Witam,
mam funkcjonujące ponad rok 150x50x60
planuję zmianę na 200x60x60
Nie uśmiecha mi się zamawianie nowej szafki.
Czy mogę zaadaptować tą którą mam nakładając blat (jeśli tak to jak gruby) który bedzie wystawał po 25cm z każdej strony szafki ???
Szafka robiona była na zamówienie z płyty wiórowej 18mm, ze wzmocnionym (2x18mm) blatem, pełnymi plecami i dwoma poprzecznymi wzmocnieniami z płyty 2x18mm.
M.
Ja bym się bał,to jest jednak 270L różnicy.Może po jakiś wzmocnieniach tak,ale dokładając tylko blat :arrow: nie.720L ma swój ciężar.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

fAtkOs
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: sob lut 27, 2010 8:13 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: szafka pod 200x60x60

#3

Post autor: fAtkOs »

Ja bym poszukał jakiegoś kuchennego blatu, np. w OBI, i dociął ma wymiar do tego kontowniki, które też można kupić w marketach budownlanych.

Maciej
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: sob lis 21, 2009 4:05 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: szafka pod 200x60x60

#4

Post autor: Maciej »

Czy mogę zaadaptować tą którą mam nakładając blat (jeśli tak to jak gruby) który bedzie wystawał po 25cm z każdej strony szafki ???
Witam koleżankę :mrgreen: Widzę, że trochę stracha jest i nawet zapewnienia forumowiczów RA nie rozwiewają wątpliwości.

Więc ja wyrażę moje osobiste stanowisko: da się tylko ja bym nie wierzył nawet najgrubszemu blatowi i zapewnił temu wystającemu kawałkowi dna baniaka i blatu jakieś solidne podparcie.
- albo stosując metalowe odkosy przenoszące siły na szafkę ( czerwone na załączonym rysunku w opcji 2)
- albo kupując nogi metalowe do stolików biurek w którymś z marketów budowlanych. Zamocowałbym je na końcach blatu. ( opcja 1 na rysunku)
- niezależnie od wszystkiego ( skoro i tak oddajesz do stolarza) można dać grubą płytę na "plecy" szafki - ale tylko na ten fragment wystający. Lub też centralnie na środek szerokości szafki - mocując do ściany bocznej ( opcja 3).

"Szkic" w załączeniu :mrgreen:
Ostatnio zmieniony pn mar 01, 2010 7:19 am przez Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.

Jargos
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: wt gru 16, 2008 9:25 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: szafka pod 200x60x60

#5

Post autor: Jargos »

Maciej
bardzo dobrze kombinuje :P ale ja osobiście nie poleciłbym 3 opcji ciężar tych wystających części będzie spoczywał na boku, ścianki boczne mogą tego nie wytrzymać. 2 opcja raczej oszpeci cały projekt. Zdecydowanie opcja 1 :) dwie zgrabne nogi na strone w zupełności wystarczą. Przykładowo ze stali nierdzewnej, chromowana czy też poprostu zwykła rura pomalowana matową farbą. ;)

Autor
Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: szafka pod 200x60x60

#6

Post autor: Majszczur »

Maciej pisze:Witam koleżankę :mrgreen: Widzę, że trochę stracha jest i nawet zapewnienia forumowiczów RA nie rozwiewają wątpliwości
Hej :smile: no właśnie wpisy na RA już w zasadzie rozwiały te watpliwości, a temat był zakładany równolegle na paru forach, co by zebrać informacje z kilku niezależnych źródeł.
Maciej pisze:skoro i tak oddajesz do stolarza
no właśnie chciałam uniknąć oddawania szafki do stolarza, stąd też pytanie o sam blat. Miałam nadzieję, że wystarczy wymienić stary blat na odpowiednio gruby i długi nowy, lub nawet tylko nałożyć nowy na stary (a to nie wymaga zawożenia całości gdziekolwiek). Zależało nam żeby było jak najmniej ceregieli przy tej zmianie.
Dzięki za zainteresowanie i szkic.
Ostatnio zmieniony pn mar 01, 2010 10:18 am przez Majszczur, łącznie zmieniany 2 razy.

montblack
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:31 pm
Lokalizacja:
Płeć:

re

#7

Post autor: montblack »

najlepsza obcia 2 z blatem 38mil ale takiego chyba w obi nie kupisz

losbubas
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 9:46 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: szafka pod 200x60x60

#8

Post autor: losbubas »

http://www.forplyt.pl/kontakt.htm moze tutaj, jeśli chodzi o blat ;)

losbubas
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 9:46 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: szafka pod 200x60x60

#9

Post autor: losbubas »

jeszcze to mi się przypomniało :arrow: http://www.mazi.pl/
ODPOWIEDZ