Ryby akwariowe w oczku

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Artexo
Zapaleniec
Posty: 245
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 10:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Ryby akwariowe w oczku

#1

Post autor: Artexo »

Witam jestem ciekaw czy trzymał ktoś z was ryby akwariowe w oczku? Bo na innym forum znalazłem temat że można od połowy maja do końca września trzymać w oczku gupiki, mieczyki i kardynałki... Co o tym myślicie?

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Ryby akwariowe w oczku

#2

Post autor: JPK »

Zapewne można, ale to dotyczy raczej małych oczek, takich z których można je potem wyłowić ....
450l + 112l :)

Autor
Artexo
Zapaleniec
Posty: 245
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 10:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ryby akwariowe w oczku

#3

Post autor: Artexo »

To jeżeli nie uda mi się kupić karasi to wypróbuje gupiki bo mam oczko 1500l to nie duże.. A zna ktoś jakiś sklep na Pradze gdzie można kupić ryby do oczka?

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ryby akwariowe w oczku

#4

Post autor: froster »

Sa jakies rybole do oczek w Kakadu w C.H Wilenska ,ale zadzwon i sie dopytaj bo ja nie bardzo sie tym interesowalem

Cezy
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: pt gru 11, 2009 12:52 pm
Lokalizacja:
Płeć:

:)

#5

Post autor: Cezy »

Przy marsa jest sklep ogrodniczy i tam jest wszystko do oczek wodnych
ryby tez maja
akwa 4x60 l ; 3x100 l ; 375 l
ryby 2x L400 ;1xL333 ;9xL66 ;12x144; 5x183

Qter
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 3:15 pm
Lokalizacja: Reguły
Płeć:

Re: Ryby akwariowe w oczku

#6

Post autor: Qter »

IMHO, tak naprawdę wszystkie rybu można trzymać w "oczku" ograniczeniem jest tylko jego wielkość i..... temperatura.

Dzisiaj na działce w moim było coś koło 12 C - więc ciut zimno dla "typowych" ryb akwariowych. No, chyba, że się dysponuje oczkiem z podgrzewaniem - np. poprzez zastosowanie mat grzejnych umieszczonych pod oczkiem lub zatopionych w jego konstrukcji to wówczas spoko ;)

PZDR

Qter
Awatar użytkownika

natalka8891
Gaduła
Posty: 123
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 11:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Welonki

#7

Post autor: natalka8891 »

Hej ja wam powiem że moja teściowa ostatnio pochwaliła mi się nabytkiem z przed zimy w swoim oczku (a jest dość spore) i jak się okazało były to welonki chyba z 6 naliczyłam prócz karpi koi koi i linów :) nie spodziewałam się że przeżyją tak srogą zimę w oczku a tu ... mają się dobrze. Więc welonki myślę że można trzymać ale trzeba je przygotować na zzzzimną wodę :D:D:D
"Wszystkie rybki śpią w jeziorze ..." :D
Awatar użytkownika

Ender
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 16, 2009 5:52 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ryby akwariowe w oczku

#8

Post autor: Ender »

Jeden z najlepszych sklepów z rybami do oczek to Garden Party. Państwo, którzy to prowadzą, część ryb sami sprowadzają a część hodują.
http://gardenparty.firmy.zumi.pl/
ODPOWIEDZ