Razbory karłowate

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
BeoB
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: czw lut 25, 2010 10:39 am
Lokalizacja:
Płeć:

Razbory karłowate

#1

Post autor: BeoB »

Czy to prawda, że razbory karłowate wymagają miękkiej wody i przy ich hodowli nie jest wskazane dawkowanie co2 ? Chcę takowe zakupić i się zastanawiam.
Pozdrawiam serdecznie

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Razbory karłowate

#2

Post autor: JPK »

Nie sądzę, żeby Ci zdechły w wodzie kranowej, aczkolwiek w wodzie miękkiej na pewno będą się lepiej czuły, bo w takich warunkach żyją w naturze. Oczywiście pokolenia fxxxx sprzedawane w sklepach przystosowały się już do zmiennych i nie zawsze korzystnych warunków fizyko-chemicznych, ale to nie znaczy, że nie można im zapewniać warunków takich w jakich im najlepiej :wink:
A cd. dawkowania CO2 - pierwsze słyszę, owszem nie jest ono jakoś za specjalnie korzystne dla ryb, bo bądź co bądź oddychają one tlenem, a w wodzie może być albo więcej jednego, albo drugiego, więc bardzo obfite nawożenie CO2 powoduje "podduszanie" się ryb.
Jednakże dawkowane z głową nie powinno zaszkodzić (o ile nie zepsuje się reduktor :razz: )
pozdrawiam :smile:
450l + 112l :)

Autor
BeoB
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: czw lut 25, 2010 10:39 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Razbory karłowate

#3

Post autor: BeoB »

Gdzie można kupić microrozbory galaxy w dobrej cenie. U mnie są po 15 zł za szt. :razz:, gdzie indziej po 9zł. Wiem gdzie są po 6zł, ale mam 1,5 godz. do domu i jak jeszcze korek będzie. Dadzą radę ? 5 zł za takie niebieskie microrozbory to dobra cena ?
Pozdrawiam serdecznie

Dein

Re: Razbory karłowate

#4

Post autor: Dein »

W Galaxiasie na Stokłosach są i galaxy i erythromicron, też niedrogo, chociaż nie aż tak. Cena na Allegro - 70 złotych za stadko 10 sztuk.
Rozsądnie zapakowane mogą być w podróży nawet dłużej niż 1,5 godziny. W tym sklepie ryb jest mało do wyboru, ale są w dobrej kondycji.

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Razbory karłowate

#5

Post autor: JPK »

BeoB, zdradzisz źródło ? :wink:
450l + 112l :)

Autor
BeoB
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: czw lut 25, 2010 10:39 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Razbory karłowate

#6

Post autor: BeoB »

W Wyszkowie są, jeszcze w piątek były. I tak się zastanawiałem kupić nie kupić. Ale nie wiem czy jakieś dziwne nie były bo jakieś wciągnięte brzuchy miały. Czy jak są małe to ten typ tak ma ? Jak je dobrze zapakować żeby dojechały, bo nie sądzę żeby Pani w sklepie o to zadbała.
Karłowate są w Mińsku Mazowieckim po 3,50 zł a takie niebieskie blue cos tam z pasami po 5 zł w Otwocku.
Neony zielone w Wodniku na Patriotów po 4 zł, i jeszcze jakieś inne cuda z cylku microrozbora po 5 zł

I bądź tutaj mądry co kupić, kupię chyba ze 3 rodzaje po 10 sztuk.
Ostatnio zmieniony pn maja 17, 2010 5:57 pm przez BeoB, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam serdecznie

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Razbory karłowate

#7

Post autor: JPK »

O nie, zapadniętych się absolutnie nie kupuje.
To są dość delikatne ryby i należy wybierać osobniki dobrze odkarmione, żywotne.
BeoB pisze:I bądź tutaj mądry co kupić, kupię chyba ze 3 rodzaje po 10 sztuk.
To chyba nie najlepszy pomysł ;) Powstanie Ci pstrokate stado, które nijak będzie wyglądać ;) Lepiej się zdecyduj na jeden gatunek w większej liczbie.
450l + 112l :)
ODPOWIEDZ