red crystal grade A i B

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
Awatar użytkownika

Autor
MishaMish0wsky
Uczestnik
Posty: 46
Rejestracja: śr lut 24, 2010 6:39 pm
Lokalizacja: Warszawa, Sadyba
Płeć:

red crystal grade A i B

#1

Post autor: MishaMish0wsky »

Witam , mam pytanie jak się cenią red crystale klasy A i klasy B nie chodzi mi o ceny sklepowe, może ktoś kojarzy w jakich cenach są sprzedawane na forach, +/- albo przedział:P z góry dzięki. Pytam bo znajomy znajomego:P przedstawił mi swoją ofertę i chciał bym porównać:)
Awatar użytkownika

KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Re: red crystal grade A i B

#2

Post autor: KuMaK »

Grade B 4 - 10 zł
Grade A 6 - 15 zł
Awatar użytkownika

Autor
MishaMish0wsky
Uczestnik
Posty: 46
Rejestracja: śr lut 24, 2010 6:39 pm
Lokalizacja: Warszawa, Sadyba
Płeć:

Re: red crystal grade A i B

#3

Post autor: MishaMish0wsky »

i znów pomocny człowiek:) dzięki mam prośbę jeżeli to nie problem, dasz fotki b4 i a6

[ Dodano: Nie Lip 18, 2010 11:51 pm ]
nie jestem znawca, po czym odróżnić red bee od red crystal

abdesign

Re: red crystal grade A i B

#4

Post autor: abdesign »

niby jest różnica w puli genów podobno - możesz przeczytać na redbee.pl pisał o tym Novina, ale tak miedzy Bogiem a prawdą jest to jeden i ten sam gatunek - tak dla przypomnienia czasem ludzie piszą "gatunek" nie rozumiejąc co to znaczy (pewnie i po chwili zastanowienia by tak nie powiedzieli ale w internecie co to komu szkodzi) - jak coś jest zielone a drugie niebieskie albo w paski to dalej ten sam gatunek jeśli sie ze sobą krzyżują dając płodne potomstwo obojga płci. A że krewetki te swobodnie sie krzyżują to podział de facto jest umowny i zazwyczaj nazwa red bee dotyczy wyższych gradacji niż A, nawet jeśli kiedyś dwóch ludzi otrzymało niezależnie podobny efekt kolorystyczny to wyniki ich pracy zostały wymieszane juz 10 razy.

ps. jak moje krewetki (ja akurat generalnie trzymam S i SS) powiją słabszą gradacje - a przecież to jest norma u każdego - po to jest selekcja dodawanie obcych genów etc. - to mi sie gatunek nagle zmienił? - albo w "odpadkowym" nagle z gradacji A wyjdzie hinomaru to mi sie w drugą stronę przekręciło? - bujanie gości
Awatar użytkownika

Crystal
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: pn lip 19, 2010 10:46 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: red crystal grade A i B

#5

Post autor: Crystal »

Tak gwoli wyjaśnienia to bienki i crystal red to tez ten sam gatunek. Caridinia Cantonensis.
Obrazek
Awatar użytkownika

KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Re: red crystal grade A i B

#6

Post autor: KuMaK »

MishaMish0wsky pisze:dasz fotki b4 i a6
to były przedziały :) od 4 - 10 zł
abdesign pisze:możesz przeczytać na redbee.pl pisał o tym Novina
Bajek znam wiele i różnie można to sobie wyobrażać w każdym razie:
Różnicą miedzy CR a Red Bee czy Biene a Black Bee jest taka, że znalazła się krewetka, może wyłowiona jakaś nowa wcześniej nieznana posiadająca na telsonie (ogonek) biały pigment w pewnym tam miejscu, który umożliwił otrzymanie jakby wyższej gradacji, oczywiście gradacje wyższą czyli Red Bee mozna otrrzymac bezpośrednio z Crystal Reda poptrzez mutacje genetyczną, czyli pojawienie się tego białego pigmentu na telsonie, nawet wyższe gradacje jak mosura można otrzymać z krzyżówki Crystali gradacji C. :wink:
Przyjmuje się że Crystal Red określi C, B, A, a Red Bee S SS SSS, jednak jest to ta sama krewetka tylko że w jednym z przypadków z większą ilością bieli spowodowaną obecnościa pigmentu na telsonie który jesst umiejscowiony tak by mógł przerwać ostatni 'pas' drugiego koloru i umożliwił, gradacje Red Bee.
Ostatnio zmieniony śr lip 21, 2010 10:02 am przez KuMaK, łącznie zmieniany 3 razy.

abdesign

Re: red crystal grade A i B

#7

Post autor: abdesign »

@Crystal - no bienki, crystalki wszelkie tigerki a także taiwanbee - nazbiera sie trochę. są dostępne tabele krzyżówek łatwo wywnioskować co jest jednym gatunkiem.

@KuMaK - Trzeba było dać fotki A6 i B4 :) ja tam lubie Audi.
a tak serio ja już troche tych bajek też przeczytałem, (nie mówie że wiem tyle co Ty bo się jednak sporo wiedzą różnimy) ale dlatego pozwoliłem sobie napisać "podobno" tak naprawde nie ma to znaczenia czy kiedyś ktoś znalazł, wychodował bardziej czy mniej białą, dziś to już dawno pomieszane. Sam wiesz Crystalka B (crystal red) plus Snow White (bienka bez czarnego) co wychodzi? kreska podziału - co jest czym - jest umowna.
Awatar użytkownika

Crystal
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: pn lip 19, 2010 10:46 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: red crystal grade A i B

#8

Post autor: Crystal »

NO tak, tak nie napisałem o Tigerach ale one też. Prawda jest teżto co Kumak napisłą. To całe zmaieszanie z tymi Bee to chyba komercja. Co do snow whita to jego pochodzenie jest niejasne ponieważ wiele snow whitów ma karapaks jak caridina serrata. Ale fakt faktem, że mozna sow whity otryzmywac z bienek a wydaje mie się, że również i z crystali. Te wszystkie skeletony i takie tam gold bee czy cośto są własnie mieszańce snow whitów z innymi odmianami barwnymi.

[ Komentarz dodany przez: matka siedzi z tyłu: Sro Lip 21, 2010 7:21 pm ]
Sprawdzaj pisownię przed wysłaniem posta, bo oczy bolą, jak się czyta. Proszę.
mszt
Ostatnio zmieniony śr lip 21, 2010 3:15 pm przez Crystal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Re: red crystal grade A i B

#9

Post autor: KuMaK »

Crystal pisze:Te wszystkie skeletony i takie tam gold bee czy cośto są własnie mieszańce snow whitów z innymi odmianami barwnymi.


Niestety nie,
Caridina cf. cantonensis ma coś w rodzaju podpigmentu w kolorze niebieskim lub złotawym (podobnie ma neocaridina) -> stąd masz goldeny i blue bolty gdy podpigment zacznie ujawniać się w pigmencie. Generalnie Crystal Redy przenoszą żółć, Bieny niebieski.
Stąd też otrzymujemy Snow Whity idealnie białe ale z genem crystala lub bieny który później nam sie ujawni jako niebieskie zabarwienie na policzku lub żółtawe. Dlatego też Crystale po dłuższym czasie bez kontaktu z bienkami żółkną.
Crystal pisze:Co do snow whita to jego pochodzenie jest niejasne ponieważ wiele snow whitów ma karapaks jak caridina serrata.
Hmm, pochodzenie jest znane i sam nie miałem problemu z ich otrzymaniem.
Ostatnio zmieniony śr lip 21, 2010 5:04 pm przez KuMaK, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

Crystal
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: pn lip 19, 2010 10:46 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: red crystal grade A i B

#10

Post autor: Crystal »

nie wiem skąd je otrzymałeś ale jednak snow whity mają cechy serraty Chociaż obecnie to pewno już nie wiadomo co jest snow whitem a co krzyżówką jakąś niepoznaną.
Ostatnio zmieniony czw lip 22, 2010 5:36 am przez Crystal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: red crystal grade A i B

#11

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Crystal, prosiłam o sprawdzanie pisowni posta przed wysłaniem
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Re: red crystal grade A i B

#12

Post autor: KuMaK »

Crystal pisze:nie wiem skąd je otrzymałeś ale jednak snow whity mają cechy serraty
No to pokaż mi na fotkach dlaczego tak sądzisz i dlaczego akurat snow white a nie tiger, czy crystal.
Bo jeśli tak uważasz to każdy crystal tez bedzie Caridina serrata.
Ja otrzymałem snowy z Double hino przez mosure.
Ostatnio zmieniony czw lip 22, 2010 6:35 am przez KuMaK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Crystal
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: pn lip 19, 2010 10:46 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: red crystal grade A i B

#13

Post autor: Crystal »

nie mogę Ci pkazać i dobrz eo tym wiesz bo nie mam aparatu, który robi dobre zdjęcia. Przyjedź do mnie zapraszam do Krakowa i sobie obejrzyj. Mam zdjęcia na stronce, która znasz ale uważasz, ze tam nie można nic zobaczyć. Otrzymałeś nie snow whity ale krewetki o barwie snow whitów. Wystarczy sięgnąć np. do zeszytu akwarystycznego nr 3 napisanego przez Darka Firleja i Grześka Nowińskiego i sobie poczytac o tych własnie różnicach. Z resztą możesz do nich wysłac meila to Ci wytłumaczą różnicę. Jeżeli będziesz mieć czystą linie snow whitów to ich potomstow będzie kopią rodziców. Spróbuj rozmnażać te "snow whity" które otrzymałeś i zobacz co z tego wyjdzie. Wiesz też mam krewetki o ubarwieniu snow whita wyporwadzone z red crystali ale w potomstwie tych osobników są mniej czy bardziej czerwone red crystale. (oczy teżmają czerwone). W życiu bym ich nie oferował komuś jako snow white. Wydaje mi się, że aby mówićo jednolitej odmianie barwnej nalezy mieć takie krewetki, które przynajmniej w większosci dają potomstwo będące kopiąrodziców w innym przypadku mamy do czynienia z "dachowcami" wynikłymi z eksperymentów ambitnych pseudo hodowców aspirującymi do miana genetyków.
Obrazek

abdesign

Re: red crystal grade A i B

#14

Post autor: abdesign »

tak na marginesie te oryginalne snow white to niby z jakich sa krewetek?
zawsze myślałem że to całkiem białe bienki ewentualnie włeśnie crystale.
można poznać po odcieniu z czego są wyciągane po bienkach są niebieskawe
po crystalach raczej żółtawe i przezwane zostały golden bee
powtarzalność kolorystyki u potomstwa to efekt doboru kolejnych pokolen i selekcji.

ps. ja sie za eksperta nie uważam - jeśli sie myle to mnie sprostujcie :)
Ostatnio zmieniony czw lip 22, 2010 8:53 am przez abdesign, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Re: red crystal grade A i B

#15

Post autor: KuMaK »

Kolego rozmawiamy na spokojnie.
Crystal pisze:Wystarczy sięgnąć np. do zeszytu akwarystycznego nr 3 napisanego przez Darka Firleja i Grześka Nowińskiego i sobie poczytac o tych własnie różnicach.
Nie chcę opierać się na czymś, co ktoś napisał, chcę byś mi chociaż wyjaśnił dlaczego tak a nie inaczej uważasz. Mam wymieniać, kto jakie błędy popełnia? tak problemu nie rozwiążemy. Bo jeśli miałbym się opierać na książkach, czy stronach internetowych to nie ma uaktualnień, na stronie Grześka nadal widnieje Blepharostoma Trichophyllum jako 'mech lub paproć', a jest to wątrobowiec mimo że nazywa się Pearl moss, czy np Neocaridina var. green która nie jest nowym gatunkiem, tak samo jest na stronie Pawła Szewczaka z babaulti, niech mi ktoś pokaże krzyżówke Caridina sp. Green (Caridina babaulti green) z Caridina sp. "Babaulti Stripes (Caridina cf. babaulti "Stripes), nie ma tam uwzględnionej informacji że niektóre gatunki przypisane błednie pod nazwe babaulti się ze sobą nie krzyżują.
Crystal pisze:Otrzymałeś nie snow whity ale krewetki o barwie snow whitów.
Dlatego spotykam się też troszkę z dziwną sytuacją, ponieważ na stronie
http://novina.pl/snow.html
wyraźnie jest napisane Caridina cf. cantonensis, dlatego wole się na tym też nie opierać.
Poczytaj sobie też opis tej krewetki.
Głupio mi mieszać w to artykuły noviny, autora też tu przepraszam.

Obrazek
Caridina serrata

Obrazek
Caridina cantonensis
www.crusta10.de

Przypominać może i przypomina Ci taką a nie inną krewetkę, ja potrzebuje wyjaśnienia, dlaczego tak, a nie inaczej uważasz. Wyżej masz fotki masz na czym pokazać.
Ostatnio zmieniony czw lip 22, 2010 11:09 am przez KuMaK, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika

Crystal
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: pn lip 19, 2010 10:46 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: red crystal grade A i B

#16

Post autor: Crystal »

Co to z azdjęcia ska djest ich źródło? Bo ja akurat te same zdjęcia znalazłem jako jeden gatunek.
Caridina serrat ma dłuższe cantonesis i cżesto zabkowane a caridina serrata ma krótkie rostrum. I to cała filozofia. Nie zaglądaj może w portale inetrnetowe pisane przez młodych hodowców o stażu 2 lat a poczytaj może coś z systematyki zwiarząt z opisów naukowych, próbach kalsyfikacji. Gdyby snow whity były całe białe to zgodnie z tendencją gradacji zapewne by nie kosztowały 80 PLN a z 200 albo 300.
W zasadzie tak czy inaczej będą drastycznie tanieć właśnie przez jakieś wyprowadzanie snow whitów z red crystali i bienek. Tak wg mnie to są odpady genetyczne, powstaje cała masa jakiś skeletonów czy goldenów. W czystych liniach ważna jest powatarzalnośc w następnych pokoleniach odpowiedniej cechy. I ejśli zaczynamy mieć do czynienia z jakimiś przebarwieniami czy to niebieskimi czy też rózowymi albo calkiem innymi to mamy do czynienia z mieszańcami o nieadomym pochodzeniu i nieprzewidywalnym potomstwie. I to jest moje wyjaśnienie Ja uważam, że snow white powinein mieć rostrum krótkie, nie mieć przebarwień i jego dzieci powinny wyglądać dokładnie tak jak on. Taki jest dla mnie snow wahite. Oczywiście w mairę wzrostu zółcieje ale snw white nie jest nigdy biały a żółtawy. Przynajmniej wg mnie. I jeszcze adresik stronki gdzie te dwa zdjęcia przedstawiają ten sam gatunek http://www.akwaria.pl/krewetki/caridina_biene.html Teraz byśmy sięmusieli zastanowić, której stronie wierzyć?
Obrazek
Awatar użytkownika

KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Re: red crystal grade A i B

#17

Post autor: KuMaK »

Crystal pisze:Co to z azdjęcia ska djest ich źródło? Bo ja akurat te same zdjęcia znalazłem jako jeden gatunek.
No i masz odpowiedź. To są fotki z crusta10.de, są to krewetki, które zostały sklasyfikowane pod takimi nazwami przez ważne instytuty i to im te krewetki zawdzięczają swoją nazwę.
To własnie z tej strony Paweł Szewczak zapożyczył fotki (link który podesłałeś), są one uznawane za jeden gatunek Caridina cf. cantonensis i tu jest piesek pogrzebany.

Dalsze rozważania nie mają sensu :)

http://crusta10.de/templates/index.php? ... 54&katid=2

W innych działach masz systematykę i inne ważne informacje. To jest strona która bazuje na poprawnej klasyfikacji, którą ludzie błędnie interpretują dla własnych potrzeb, dlatego tyle niejasności takich jak problem babaulti.
Ostatnio zmieniony czw lip 22, 2010 3:53 pm przez KuMaK, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika

Crystal
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: pn lip 19, 2010 10:46 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: red crystal grade A i B

#18

Post autor: Crystal »

Oczywiście, że ma sens. jakie to instytucje je sklasyfikowały oprócz tego, ze ważne?
Obrazek
Awatar użytkownika

KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Re: red crystal grade A i B

#19

Post autor: KuMaK »

Napisz do nich samych, mysle ze otrzymasz najlepszą odpowiedź.
Awatar użytkownika

Crystal
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: pn lip 19, 2010 10:46 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: red crystal grade A i B

#20

Post autor: Crystal »

no to teraz nie ma sensu ta rozmowa skoro mnie odsyłasz do kogoś innego.
Obrazek
Awatar użytkownika

KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Re: red crystal grade A i B

#21

Post autor: KuMaK »

Crystal pisze:no to teraz nie ma sensu ta rozmowa skoro mnie odsyłasz do kogoś innego.
Niestety nie trzymam listy instytutów w domu, też nie mam w głowie. Nie potrafie inaczej pomóc.

Caridina serrata została sklasyfikowana w 1860, cantonensis w 1938. Jest to sprawa podobna do Neocaridiny denticulaty sinensis, która później została sklasyfikowana jako heteropoda, czyli nowa nazwa tej samej krewetki.

Miałem okazje dostać krewetki, które w naturze wykształciły pasy same do tigera, jednak troszkę inne. Posiadają pasy dzięki którym wyjaśniła mi się sprawa 'mutacji' taiwan bee, wszystko się zgadza. Dłuższe rostrum, płaskie siodełko, ale długie, inne ułożenie pasów, brak niektórych takie właśnie są. Jest to wynik izolacji tych krewetek od stada, zdążyły się inaczej przystosować do warunków, nastawiły się na pewne cechy. Nie wiem czy niedobrym i prostym przykładem byłby człowiek. Caridina serrata i cantonensis to jedna i ta sama krewetka.
Awatar użytkownika

Crystal
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: pn lip 19, 2010 10:46 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: red crystal grade A i B

#22

Post autor: Crystal »

Logioczne jest to co piszesz ale nadal twierdzę, że dla mnie snow whity to krewetki, których dzieci są snow whiatmi. Mają określony wygląd powtarzalny w potomstwie.
Grupa Serrata obejmuje między inymi takie gatunki jak: C. Serrata, C. Cantonensis, C.Apodosis oraz C.trifasciata. Wszystki ich mieszańce dają płodne potomstwo. Takie izolacje jak opisujesz właśnie są krokiem w ewolucji nowych gatunków poprzez odmiany i rasy. Z biegiem czasu jednak tworzą odrębny gatunek, którego sa niezliczone definicje wśró biologów.
W zasadzie przyjmując teorięDarwina każdy gatunek gdzieś w przeszłości był spokrewniony porpzez wspólnych przodków. I mi własnie chodzi o to, że Snow Whit ma zapewne inne pochodzenie niż Crystale czy bienki a tworzenie mieszańców szkodzi mu bo potomstwo takich mieszańców nie powtarza charakterystycznych cech, które należałoby utrwalać skoro są już tak silnie osadzone w genotypie. W zasadzie chcialbym aby ktośkto miał od emnie snow whity był pewny, ze potomstwo będzie Snow whitami a nie kolejnymi mutacjami czy mieszańcami. PIsałem Ci o moich kewetkach, które mająjednocześnie czarne i czerwone pasy ale co z tego skoro nie wiem czy utrawlą tę cechę w kolejnym pokoleniu. Obecnie są ciekawą mutacją ale niczym innym. To samo odnosi siędo Goldenów i skeletonów. Dopóki ich młodzież nie bedzie taka sama jak rodzice są tylki mieszańcami. Inna sprawa, że Pandy i red rubby też nie są jeszcze aż tak dobrze utrwalone. Wiele młodzieży krewetek Tajwan Bee jest zupelnie czymś innym niż rodzice.
Obrazek
Awatar użytkownika

KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Re: red crystal grade A i B

#23

Post autor: KuMaK »

Crystal pisze:PIsałem Ci o moich kewetkach, które mająjednocześnie czarne i czerwone pasy ale co z tego skoro nie wiem czy utrawlą tę cechę w kolejnym pokoleniu.
To jest zwyczajne ujawnienie się genu recesywnego (czerwieni) zamiast genu dominujacego (czerni), to nie ma nic do rzeczy na temat.
Crystal pisze:że Snow Whit ma zapewne inne pochodzenie niż Crystale czy bienki a tworzenie mieszańców szkodzi mu bo potomstwo takich mieszańców nie powtarza charakterystycznych cech, które należałoby utrwalać skoro są już tak silnie osadzone w genotypie. W zasadzie chcialbym aby ktośkto miał od emnie snow whity był pewny, ze potomstwo będzie Snow whitami a nie kolejnymi mutacjami czy mieszańcami.
Gratuluję zatem osobie która wyselekcjonowała Snow White'a z

Obrazek
takiej Caridina serrata. (Foto novina Hannover 2010 - widziałem na żywo)
nie wchodząc w crystale i bieny.
Crystal pisze:PIsałem Ci o moich kewetkach, które mająjednocześnie czarne i czerwone pasy ale co z tego skoro nie wiem czy utrawlą tę cechę w kolejnym pokoleniu. Obecnie są ciekawą mutacją ale niczym innym. To samo odnosi siędo Goldenów i skeletonów.
Kręcisz i mylisz nieco pojecia. Blue bolt i Golden tak jak wczesniej pisałem są efektem wyskoczenia na wierzch podpigmentu, Skeleton pozbawiony białego pigmentu jest żółty w tamtych miejscach jako przykład. One to utrzymają, w przypadku Twoich krewetek w kolejnych pokoleniach gen dominujący czerń pokryje czerwień.
Crystal pisze:Inna sprawa, że Pandy i red rubby też nie są jeszcze aż tak dobrze utrwalone.
Racja, inna sprawa.

Crystal,

Strasznie mieszasz już. :neutral:
Ostatnio zmieniony czw lip 22, 2010 6:29 pm przez KuMaK, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika

Crystal
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: pn lip 19, 2010 10:46 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: red crystal grade A i B

#24

Post autor: Crystal »

Mi się wydaje, że piszę dosć logicznie.
Ale w zakresie tej selekcji to czy uzyskała krewetkęjak snow whit czy wyselekcjonowała Snow whita bo to jest zasadnicza różnica.
Co do genu recesywnego to właśnie ma to do rzeczy. Dopóki ujawnia siętylko przypadkowo w tych dwóch krewetkach to nie ma to znaczenia ale jeśli by one dawały potomstwo z ujawnionym tym genem to można będzie mówić o nowej odmianie.
I tak samo jest wg mnie ze snow whitami. Jesli dają potomstwo snow whit to są właśnie wyjątkową odmianą Snow white a jeśli dają różne młode nie podobne do rodziców to są tylko mieszańcami nic nie wartymi a przynajmniej nie wiele.
Obrazek
Awatar użytkownika

KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Re: red crystal grade A i B

#25

Post autor: KuMaK »

Crystal pisze:I tak samo jest wg mnie ze snow whitami. Jesli dają potomstwo snow whit to są właśnie wyjątkową odmianą Snow white a jeśli dają różne młode nie podobne do rodziców to są tylko mieszańcami nic nie wartymi a przynajmniej nie wiele.
Jeśli zostały wyselekcjonowane z Mosury, to przez kilka pierwszych pokoleń będą oczywiscie pewnie i pokazywały się mosury, ale metodą selekcji tak czy siak będą potem same snow whity. Utrwalić da się, ale co to ma teraz do rzeczy z Caridina serratą i Caridina cantonensis, na które na początku zwróciłeś uwagę? Na razie nie widzę w tym nic nadzwyczajnego.

A żeby uzyskać snow whita, musiałaby wejść ta osoba na gradacje crystali, chyba że naprawdę fartem.
Crystal pisze:W zasadzie tak czy inaczej będą drastycznie tanieć właśnie przez jakieś wyprowadzanie snow whitów z red crystali i bienek.
Wyższe zdania.
Crystal pisze:Tak wg mnie to są odpady genetyczne, powstaje cała masa jakiś skeletonów czy goldenów.
Wyjaśniłem powstawanie goldenów i blue boltów, to skeleton jest odpadem, ponieważ nie wykształcił się w niektórych miejscach biały pigment i nic poza tym, w przypadku blue boltów z mocnymi genami bieny nie ma skeletonów.
To jest kolejny dowód na to że bez dobrej Bieny z odpowiednimi genami Snow White idealnie białego nie otrzymasz,a przynajmniej bedzie na bieli tracił. Gdzieś ta biena musiała być.

Na Twojej stronie widzę, że nie mają no za dobrej bieli, w sensie niegodną Blue Bolta, a raczej pójdą pod Goldeny. Ciekaw jestem ile pokoleń już masz u siebie, by twierdzić że Golden to odpad.

Jeszcze takie pytanie, ile czasu hodujesz Snow White, żeby stwierdzić, że młode osobniki zawsze będą idealnie białe?

[ Dodano: Czw Lip 22, 2010 6:50 pm ]
Obrazek

O to moja fotka Snow White'a z ujawniającym się już niebieskim, trochę selekcji i będzie to ładny Blue Bolt, popatrz na biel, nie jest nawet żółtawa, pokolenie F4.
Ostatnio zmieniony czw lip 22, 2010 6:51 pm przez KuMaK, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika

Crystal
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: pn lip 19, 2010 10:46 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: red crystal grade A i B

#26

Post autor: Crystal »

W zakresie serrat i cantonensis - Uważam, że serrata ma inne rostrum niż cantonensis i że Snow White powinien mieć rostrum jak serrata co wg mie własnie swiadczy o jego wyjatkowym pochodzeniu.
W zakresie bieli - wg mie snow white tylo z nazwy jest biały bo jest żółtawy z czarnymi oczyma. Młode są jaśniejsze i wtedy mogą sprawiać wrażenie białych w miarę wzrostu dochodzą do koloru pisakowego.
W zakresie zdjęć - Po pierwsze sąto zdjęcia słabej ajkości po drugie jak Ci napisałem wyżej wg mnie Snow White są żóltawe z czarnymi oczyma. Gdyby były białe to byłaby pewno jeszcze wyższa jakaś gradacja od flower headów czy coś takiego.
W zakresie czasu hodowli - nie czas jest tutaj istotny a liczba wyprowadzonych pokoleń U mnie obecnie są cztery pokolenia jendocześnie. Liczenę na to, że wczesniejsze pokolenia teżbyły Snwo whitami.
A czy przypadkiem Pandy nie dają w cześci Blue Boltów?
Obrazek
Awatar użytkownika

KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Re: red crystal grade A i B

#27

Post autor: KuMaK »

Crystal pisze:bo jest żółtawy z czarnymi oczyma.
Jeśli ma więcej genów crystalki, wtedy to nie jest Snow White, a jego gradacja Golden która według Ciebie jest odpadem.
Crystal pisze:Młode są jaśniejsze i wtedy mogą sprawiać wrażenie białych w miarę wzrostu dochodzą do koloru pisakowego.
Widziałeś żółtego Blue Bolta?
Crystal pisze:Gdyby były białe to byłaby pewno jeszcze wyższa jakaś gradacja od flower headów czy coś takiego.
Przypomnę gradacje Snow White'a :

Snow White z podpigmentem żółtym -> idzie w Golden Bee (więcej z Crystal Reda)
Snow White z podpigmentem niebieskim -> idzie w Blue Bolta (wiecej z Bieny)
Crystal pisze:nie czas jest tutaj istotny a liczba wyprowadzonych pokoleń U mnie obecnie są cztery pokolenia jendocześnie. Liczenę na to, że wczesniejsze pokolenia teżbyły Snwo whitami.
Ma znaczenie, bo już się ten podpigment ujawił i masz Golden Bee, teraz już mieć większego nie będzie, ale Snow Whity jeszcze Ci trochę mogą zżółknąć.
Crystal pisze:A czy przypadkiem Pandy nie dają w cześci Blue Boltów?
Blue Bolty z reguły trzyma się z Taiwan bee, by te nie traciły właśnie bieli o której cały czas mówie, trzyma się je juz od pewnego czasu, nic dziwnego ze wychodza w kolejnych pokoleniach. W wyniku też tego widzi się Taiwan bee z niebieskawą bielą co jest efektem ilości już pokoleń im wiecej niebieskiego tym więcej tych pokoleń było. podpigment rozwija się przez ten czas, tak jakbyś robił to przy normalnej selekcji.

[ Dodano: Czw Lip 22, 2010 7:11 pm ]
Crystal pisze:W zakresie serrat i cantonensis - Uważam, że serrata ma inne rostrum niż cantonensis i że Snow White powinien mieć rostrum jak serrata co wg mie własnie swiadczy o jego wyjatkowym pochodzeniu.
Spoko :wink:

[ Dodano: Czw Lip 22, 2010 7:14 pm ]
Biały Snow White na którym pokazuje się żółtawy podpigment (policzek i głowa)
Obrazek

[ Dodano: Czw Lip 22, 2010 7:17 pm ]
Crystal pisze:Gdyby były białe to byłaby pewno jeszcze wyższa jakaś gradacja od flower headów czy coś takiego.
Dokładnie!
I teraz od tej pory Snow White pozostawiony samemu sobie pokaze czy bedzie Goldenem czy Blue boltem, bo w takim białym stanie długo nie zostanie.
Ostatnio zmieniony czw lip 22, 2010 7:15 pm przez KuMaK, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

Crystal
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: pn lip 19, 2010 10:46 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: red crystal grade A i B

#28

Post autor: Crystal »

No i własnie ja się z Tobą cały czas nie mogę zgodzić w zakresie tych goldenów. Przyjedź do mnie obejrzyj sobie w naturze snow whity - rodziców, dzieci i wnuczki.
Nie nie wiedziałem żóltego blue bolta - gdzie ja napisalem, że są żólte?
Kto stworzył tę gradację? To chyba jakaś handlowa gradacja mieszańców jest.
Nie wiem jakie znasz reguły trzymania blue boltów z Tajwan Bee (tez nazwa komercyjna) bo ja właśnie znam hodowców (Ty ich też znasz), którzy Pandy trzymają osobno właśnie po to żeby wyeliminować blue bolty. Znam równieżtakich którzy trzymają samice blue boltów z samcami Tajwan Bee żeby otrzymywac więcej Tajwan Bee, których dzieci nie wiadomo czym będą. Widzisz ja chialbym sytuację, że jak kupujęsnow whita albo Pandę to ich dzieci będa wszystkie a przynajmiej w większosci takie jak rodzice. Lubię snow whity które mają to rostrum krótkie a kolor piaskowy i lubię jak wokół samicy biegają jej miniaturki. Pisząc o rostrum chciałem własnie zaznaczyć tę różnice anatomiczną, która wyróżnia snow whita od innych cantonesis i wg mnie świadczy o nieco innym pochodzeniu o przejęciu innej cechy, która się utrwaliła. A wszystkie te goldeny to wg mnie albo przypadkowe albo komercyjne mieszanie snow whitów z crystalami i bienkami. Jakie wg Ciebie jest rostrum goldena?
Obrazek
Awatar użytkownika

KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Re: red crystal grade A i B

#29

Post autor: KuMaK »

Crystal pisze:Nie nie wiedziałem żóltego blue bolta - gdzie ja napisalem, że są żólte?
Napisałeś że snow whity nie są białe a żółte, blue bolt jest snow whitem, tak samo jak golden.
No i własnie ja się z Tobą cały czas nie mogę zgodzić w zakresie tych goldenów. Przyjedź do mnie obejrzyj sobie w naturze snow whity - rodziców, dzieci i wnuczki.
Dostałeś juz takie snow whity? A wrzuć do nich Blue Bolta i biel porównaj. No nie za bardzo mam jak Ci to pokazać, dobrze zebys sam sobie wyselekcjonował z mosury snow white'a i porównał biel zakładajac ze mosura miała jednak tą biel białą...
Crystal pisze:Kto stworzył tę gradację? To chyba jakaś handlowa gradacja mieszańców jest.
Żadna handlowa gradacja, mówię sam wyselekcjonuj i zauważ to, ja i to i to wyselekcjonowałem zatem wiem i na tym sie opieram, na własnym doświadczeniu.
Crystal pisze:Nie wiem jakie znasz reguły trzymania blue boltów z Tajwan Bee (tez nazwa komercyjna) bo ja właśnie znam hodowców (Ty ich też znasz), którzy Pandy trzymają osobno właśnie po to żeby wyeliminować blue bolty.
A niech se robią co chcą, ja też bym ograniczał blue bolty bo nie widzi mi się taka niebiesko-czarna panda, wolałbym biel zamiast niebieskiego i to moze byc glowny powód, pozostałe to niewiedza wynikająca z tego że hodowca sam do tego nie doszedł, tylko zakupił gotowce, tak samo jak w przypadku Twoich Snow Whitów pewnie.
Crystal pisze:Znam równieżtakich którzy trzymają samice blue boltów z samcami Tajwan Bee żeby otrzymywac więcej Tajwan Bee, których dzieci nie wiadomo czym będą.
Niech trzymają, ale to wynika z tego co napisałem wyzej.
Crystal pisze:Widzisz ja chialbym sytuację, że jak kupujęsnow whita albo Pandę to ich dzieci będa wszystkie a przynajmiej w większosci takie jak rodzice.
Możesz mieć problem, taiwan bee mnoży się tylko do 4 pokolenia, dlatego właśnie nie ustabilizowano konkretnych odmian.
Crystal pisze:Lubię snow whity które mają to rostrum krótkie a kolor piaskowy i lubię jak wokół samicy biegają jej miniaturki. Pisząc o rostrum chciałem własnie zaznaczyć tę różnice anatomiczną, która wyróżnia snow whita od innych cantonesis i wg mnie świadczy o nieco innym pochodzeniu o przejęciu innej cechy, która się utrwaliła.
No dobrze, jest wiele hodowców, nie bazujemy wyłącznie na parce krewetek o takich samych genach. Ja np. po zobaczeniu tych dzikich krewetek które dostałem i po zwróceniu uwagi na ich dluzsze rostrum i dłuższe siodełko także wiecej jaj chętnie bym skrzyżował z krewetką znaną by miec wiecej młodych i to raczej jest powodem dla którego Twoje snowy mają takie a nie inne rostrum.
Crystal pisze:A wszystkie te goldeny to wg mnie albo przypadkowe albo komercyjne mieszanie snow whitów z crystalami i bienkami.
Według Ciebie, ale ja hoduje troche te krewetki już, źle się domyślasz, zrób sobie próbę i potem możesz zobaczyć jak się myliłeś. Tak to wygląda i tego nie zmienisz, żaden przypadek komercja, czy mieszanie.

Bo zmieszanie z crystalem przyspieszy proces wyłaniania się żółci na wierzch, tak samo jak w przypadku bieny. Wiem dlatego też zachowuje odpowiednie proporcje w zbiornikach z crystalami i również snow whitami, ponieważ żółć mi sie nie podoba, ale to nie wystarcza, bo biena musiałaby się z kazdym crystalem skrzyzować zeby uniknąć żółknięcia, dlatego też nie zawsze się to sprawdza i wyraźnie widać to w niektórych zbiornikach.
Jakie wg Ciebie jest rostrum goldena?
Golden = Snow White, Jakie wg Ciebie jest rostrum Snow Whita?
Odpowiedz masz wyżej w tym poście odnośnie krewetek które dzięki znajomemu udało mi się ściągnąć.

Wierz, nie wierz, ale napewno nie licz na to że hodowca który zakupił gotowe Taiwan Bee, czy blue bolty powie Ci prawde, jak sam o tym nie ma wiekszego pojecia, pierdu pierdu i kolejna bajka.
Ostatnio zmieniony czw lip 22, 2010 7:44 pm przez KuMaK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Crystal
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: pn lip 19, 2010 10:46 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: red crystal grade A i B

#30

Post autor: Crystal »

No wg mnie własnie snow white ma to krótkie.
Myslę, że hodujesz je nie wiele dłużej niż ja. Przynajmniej tak wnioskuję z postów. I z tego co o Tobie słyszę, co jakiś czas. ALe nie jest to ważne. Jesteś dużo młodszy od emnie i akceptujesz szybko różne zmiany i nowinki. Mi się nie podoba ciągła zmiana standardów, nazw i odmian. Nie podoba mi się obwieszczanie nowych ras czy odmian bez ustabilizowania cech. Nie podoba mi się mieszanie na hura wszystkiego co można pomieszać.
Widzialeś już krewetki w klasie SSSS+ ?
Obrazek
ODPOWIEDZ