Jaki trawnik wytrzyma z ampulariami?

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Karp_Killer
Uczestnik
Posty: 34
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 8:06 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Jaki trawnik wytrzyma z ampulariami?

#1

Post autor: Karp_Killer »

Jak w temacie.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Jaki trawnik wytrzyma z ampulariami?

#2

Post autor: saintpaulia »

Ale w jakim sensie? Mam ampularie w większości akwariów. Tam, gdzie wpuszczałam je po solidnym zakorzenieniu roślin z niczym nie było kłopotów. Najwytrwalej trzyma się chyba echinodorus tenelus. W nano nie niszczą glosi, ani sagitarii.

Autor
Karp_Killer
Uczestnik
Posty: 34
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 8:06 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jaki trawnik wytrzyma z ampulariami?

#3

Post autor: Karp_Killer »

Achaś.
Zdarzyło mi się mieć razu pewnego Hemianthus callitrichoides Cuba razem z ampulariami i nie utrzymało się. Zamówiłem teraz paczuszkę z kilkoma rodzajami trawki. Może coś wyrośnie.
I zrobię tak, jak mówisz - wpuszczę ślimaki po solidnym zakorzenieniu się roślin. Thx.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Jaki trawnik wytrzyma z ampulariami?

#4

Post autor: saintpaulia »

Nie ma za co. Mi kiedyś świderki pożarły dużego heńka. Być może te rośliny są jakoś wyjątkowo smaczne. Pamiętaj by dokarmiać ślimaczki - np. pastylkami dla zbrojników, a pokarm podawać w jakimś wolnym od trawniczka miejscu. Powodzenia.

Autor
Karp_Killer
Uczestnik
Posty: 34
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 8:06 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jaki trawnik wytrzyma z ampulariami?

#5

Post autor: Karp_Killer »

Okejka.
Ampularie pasą się na pokarmie razem z krewetkami i chyba jest im dobrze. Niedawno jedna (na trzy mieszkające tam) złożyła kładkę z jajami. Niestety nic z niej nie wylizło. Za sucho i za chłodno pewnie - otwarte akwarium. Następnym razem przeniosę.
ODPOWIEDZ