Ryby ławicowe

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
KWIATEK
Zapaleniec
Posty: 258
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Ryby ławicowe

#1

Post autor: KWIATEK »

Witam.Podpowiedzcie jakie mógłbym trzymać ryby ławicowe ze skalarami w zbiorniku 375l które by ich nie podgryzały,nie były by zbyt wymagające co do parametrów wody i ciekawie wyglądały(neonów nie chce)
http://www.forumzbrojnikowe.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

qbsztyk1
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 12:45 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ryby ławicowe

#2

Post autor: qbsztyk1 »

Bystrzyk Amandy (Hyphessobrycon Amandae) bardzo fajnie wyglądają i parametry wody podobne jak dla skalarów, tylko nie wiem czy nie za małe i czy skalary ich nie zeżrą :)
Drobnoustek obrzeżony też takie wody i też fajnie się prezentuje.
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ryby ławicowe

#3

Post autor: grazdar1 »

proponuje rodostomusy lub bystrzyk pereza -większy
grazdar1
Awatar użytkownika

Autor
KWIATEK
Zapaleniec
Posty: 258
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ryby ławicowe

#4

Post autor: KWIATEK »

Powiem wam że ogólnie rozważałem bystrzyki ale podobno potrafią obgryzać innym rybom płetwy i dlatego postanowiłem założyć ten temat bo poprostu zgłupiałem.
http://www.forumzbrojnikowe.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

qbsztyk1
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 12:45 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ryby ławicowe

#5

Post autor: qbsztyk1 »

Widziałeś kiedykolwiek amandy?

Isia
Gaduła
Posty: 111
Rejestracja: czw lut 18, 2010 10:39 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ryby ławicowe

#6

Post autor: Isia »

A bystrzyki czerwone? ja je mam ze skalarami i nie zauważyłam, żeby je podgryzały czy żeby jakąkolwiek inną rybę goniły. Raczej zajęte są same sobą.
Awatar użytkownika

Autor
KWIATEK
Zapaleniec
Posty: 258
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ryby ławicowe

#7

Post autor: KWIATEK »

Szczerze?To nie wiem może widziałem ale nie zwracałem na nie uwagi te Amandy to chyba byłyby za małe bo piszą że rosną do 2,5cm kiedyś wpuściłem 30 neonów innesa to nie było ich po 2 dobach.
http://www.forumzbrojnikowe.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Ryby ławicowe

#8

Post autor: saintpaulia »

A tetra cesarska? Tylko nie jestem pewna parametrów - musiałbyś sprawdzić. Miałam je ze skalarami i nie interesowaly się nimi.
Awatar użytkownika

Autor
KWIATEK
Zapaleniec
Posty: 258
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ryby ławicowe

#9

Post autor: KWIATEK »

A co sądzicie o fantomach czerwonych lub czarnych?
http://www.forumzbrojnikowe.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Isia
Gaduła
Posty: 111
Rejestracja: czw lut 18, 2010 10:39 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ryby ławicowe

#10

Post autor: Isia »

Kiedyś chciałam je kupić do tęczanek,rybek z długimi płetwami. I odradzono mi je bo podobno są zaczepne i coś tam mogą skubnąć.
Awatar użytkownika

Autor
KWIATEK
Zapaleniec
Posty: 258
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ryby ławicowe

#11

Post autor: KWIATEK »

No i wychodzi na to że ile ludzi tyle opinii.Dziś rozmawialem ze znajomym gościem z akwarystycznego i polecał mi je jako nie szkodliwe dla skalarów i nawet mi się spodobały,ale dziękuje bardzo za podpowiedź.Chyba że jest ktoś kto je posiada i by coś o nich powiedział.
http://www.forumzbrojnikowe.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Witek Miszczak
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: wt sty 04, 2011 12:20 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ryby ławicowe

#12

Post autor: Witek Miszczak »

Przeszło przez moje akwaria sporo ryb i dziwię się twierdzeniom o podgryzaniu przez kąsaczowce skalarów... Są wśród nich ryby, które podgryzają się NAWZAJEM, ale wynika to z ich zachowań płciowych (błyszczyki, minor, ew. ukośniki). Cały urok wymienianych tu fantomów (zwłaszcza czarnych) polega na ich walkach na niby, gdzie dwa samce przez całą długość akwarium płyną równolegle na pełnych żaglach. O podgryzaniu skalarów można powiedzieć tyle, że zdarza się to w połączeniu z niektórymi brzankami (zwłaszcza sumatrzańską) lub bojownikiem na sterydach, ale w to małych akwariach. Skalary są znanymi smakoszami neonów, które po zgaszeniu światła ładnie im się podświetlają, a są niemrawe.
Do 375 litrów i skalarów rzeczone wcześniej amandy nie polecałbym ze względu na ich wielkość/małość, natomiast praktycznie cała reszta kąsaczowców wchodzi w grę (oczywiście poza piraniami czy simulansem i koliberkami). Polecam również tęczanki albo z grupy właściwych (Bedotia, Melanotaenia, Glossolepis) albo promieniczki (Iriatherina, Pseudomugil).
Osobiście jestem zachwycony (W tej chwili :grin: ) danio lśniącym (Danio choprae) - barwne, żywo pływające ZAWSZE W GRUPIE, wielkość ok. 5 cm.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ