Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Regulamin forum
Wypełnij poniższe punkty przy zakładaniu nowego wątku w dziale CHOROBY!!!

1. Litraż zbiornika –
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –
4. Gatunki i ilość ryb –
5. Gatunki i ilości roślin –
6. Podłoże –
7. Inne sprzęty –
8. Ozdoby, korzenie –
9. Pokrywa –
10. Oświetlenie –
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) –
13. Temperatura w zbiorniku –
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -
20. Zdjęcie –
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#61

Post autor: rudy1986 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

No zawsze sie pytasz o paratmetry wody wiec skoro byla u Ciebie poocznica to raczej watpie ze dbasz tak bardzo o parametry wody i o podmiane
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#62

Post autor: kfabisiak1 »

No cóż… Mogę również powiedzieć, że każdy mierzy innych swoją miarką.
Nie wiem czy wiesz, że chorobę można przynieść razem z nowymi rybami, a pewnie też nie bierzesz pod uwagę, że można leczyć ryby nie tylko w swoich zbiornikach.
Twój sarkazm jest trochę nie na miejscu, i nadal nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi.
To jest wątek Lili, o jej problemach a nie o moich, czy Twoich. Jeżeli chcesz Jej pomóc to pisz na temat. Jeżeli masz coś do mnie, to zapraszam na PW, albo otwórz nowy wątek w dziale OFF TOPIC.
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?

Autor
lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#63

Post autor: lila »

Niestety 3skalary dalej wypluwają pokarm, wczoraj zrobiłam im głodówkę i teraz podałam karmę roślinną hikari Sinking Cichlid Excel oraz tabletkę vitabin przyklejaną ,na szybę głównie z myślą o mniejszych rybkach - neonach. U tych 3 skalarów sprawa wyglądała tak, że rzucały się na jedzenie ale po połknięciu następowało wypluwanie pokarmu :( Czy im nie smakuje ten pokarm? Co mogę zrobić by jadły? Czy podać im metronidazol na wiciowce? Skoro po levamolu nie ma poprawy to może kąpiel w metro? Wcześniej podawałam metro w karmie ale prawdopodobnie było przeterminowane bo po otwarciu butelki można je stosować do 30 dni ja zastosowałam 6miesięcy po otwarciu. Czy to, że ryba wypluwa pokarm może oznaczać zapalenie układu pokarmowego ?
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#64

Post autor: saintpaulia »

Ale one wypluwają i więcej nie łapią tego pokarmu? Bo moje też wypluwają, a potem łapią takie rozdrobnione kawałeczki. :wink:

Autor
lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#65

Post autor: lila »

Niestety po moim skalarze widać zapadnięcie brzucha więc nie jest ok :(
http://zapodaj.net/bee91f057cd3c.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Ostatnio zmieniony wt lut 12, 2013 8:21 pm przez pkucaba, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem fotkę.
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#66

Post autor: kfabisiak1 »

Lila,
Cierpliwość, to nie jest Twoja dominująca cecha. Na zdjęciu, które wstawiłaś, nie widzę zapadniętego brzucha.
Rybki karmiłaś dość obficie i to pokarmem mięsnym, teraz w kilka dni chcesz je przestawić na inny pokarm. Dzień głodówki, to żadna głodówka dla rybek. Poza tym, rybki tak mają, że zbyt duże kawałki, jak i zbyt twarde, łapią do dzioba i wypluwają, żeby złapać mniejsze, bardziej rozmoknięte kawałki, tak jak pisała poprzedniczka.

Powiedz, czy cokolwiek innego w ich zachowaniu jest dziwne, niepokojące, czy ich wygląd, (pomijając ten zapadnięty brzuch), jest też niepokojący?
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?

Autor
lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#67

Post autor: lila »

Kfabisiak1 cierpliwa jestem czasami :) już kiedyś prawdopodobnie miałam wiciowce w akwa albo nicienie w każdym bądź razie dawałam metro na zmianę z levamolem i pomogło ale niestety dla 1 skalara było za późno - padł, dlatego wiem , że nie można czekać bo to kwestia paru dni , tygodni i rybka padnie jeżeli się wiciowiec namnoży. Z wyglądu raczej nic nie widać złego, 1 czarny dalej ma odchody cienkie jak nitka, nie wiem czy to od zmiany diety bo wcześniej ponoć jadł tylko mrożonkę, pływają po całym akwa, nie siedzą jak wcześniej w kącie. Jedyne co mnie zastanawia to takie czerwonawe zabarwienie na obrzeżach nad ogonem ogonie ale może tak ma być wcześniej tego nie zauważyłam. Po za tym są żwawe i aktywne. Zdjęcie skalara z cienką kupą.
http://zapodaj.net/61b270011c19c.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
sorki za słabe foto kupę widać na jego brzuchu taka nitka rozjaśniona
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#68

Post autor: kfabisiak1 »

Dobrze mówisz paru tygodni.
Jeżeli w wyglądzie nie ma nic niepokojącego, zachowanie też jest OK, to daj im czas na powrót, po niedawnym leczeniu, na dojście do siebie. Podawaj profilaktycznie pokarm z czosnkiem, dodaj witaminy na wzmocnienie organizmu
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?

Autor
lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#69

Post autor: lila »

Byłam wczoraj w kakadu żadnych witamin nie mają jeżeli możesz to podpowiedz gdzie mogę kupić i jakie ? Słyszałam, że można podawać vibowit dla dzieci czy to prawda ? Jeszcze jedno czy po 7 dniach powtórzyć ten levamol?
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#70

Post autor: kfabisiak1 »

Vibovit dla dzieci, może być. Jedną małą saszetkę rozpuszczasz w przegotowanej letniej wodzie,. Kilka kropel 4-6 na pokarm, poczekać aż wsiąknie i podajesz rybkom.
Czy powtórzyć lek? Nie wiem. Już pisałem, że wcale nie jestem przekonany, że to jest zarobaczenie.
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?

Autor
lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#71

Post autor: lila »

A odchody widziałeś u tego skalara nitka cienka?
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#72

Post autor: kfabisiak1 »

Lila,
Powiem szczerze, że nie widziałem, ale ja już jestem trochę ślepy. Ja bym pozostał tylko przy witaminkach i pokarmie z czosnkiem. Czosnek rozgnieść, zalać ciepła wodą, kilka razy zamieszać, po ok ½ h zakroplić na pokarm i po wsiąknięciu podać rykom. Jednego dnia czosnek, następnego witaminki i tak na przemian. Po tygodniu przerwa ok 2-3 tygodnie, a później znów profilaktycznie czosnek przez tydzień co drugi dzień. Witaminki jak będziesz uważała, że rybki są nieco osłabione. W tym czasie będziesz obserwowała rybki i jak coś będzie się pogarszać daj znać. Jak nie będzie pogorszenia nic nie zmieniaj. Podczas obserwacji, zapomnij, że rybki miały jakieś problemy, żeby wykluczyć, nazwę to autosugestię.
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?

tiggi
Fanatyk
Posty: 1008
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#73

Post autor: tiggi »

Nie truj już tych ryb lekami. Daj im odpocząć i dojść do siebie.
Czosnek ma właściwości odrobaczające więc tak jak post wyżej na zmianę podawaj karmę z czosnkiem i wibowitem.

Autor
lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#74

Post autor: lila »

-- So lut 23, 2013 3:09 pm --

Kfabisiak1 sprawa wygląda tak, że wszystkie skalary jedzą oprócz tego na zdjęciu-często ma dziobek zwrócony do góry ale czy coś po nim widać? Czy jest wychudzony?
http://zapodaj.net/d67842b4503f6.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://zapodaj.net/d82fba2b76654.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#75

Post autor: kfabisiak1 »

Jeżeli mnie pytasz, to ja na tych zdjęciach nie widzę wychudzonej rybki. Wniosek. Widocznie jednak coś tam zjada.
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?

Autor
lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#76

Post autor: lila »

Też mi się wydaje, że nie jest wychudzona i zachowuje się zdrowo nie widać, żeby siedziała gdzieś w krzakach pływa po całym akwa może coś tam skubie ale jak karmię to ona nie je :o
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#77

Post autor: kfabisiak1 »

Wygląd normalny, zachowanie normalne, kupy normalne, to daj jej święty spokój, albo przełóż przez kolano, i zlej porządnie smarkulę, niech się słucha.
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?

Autor
lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#78

Post autor: lila »

Temat do zamknięcia.
ODPOWIEDZ