Neonkowy statek uszkodzony

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Regulamin forum
Wypełnij poniższe punkty przy zakładaniu nowego wątku w dziale CHOROBY!!!

1. Litraż zbiornika –
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –
4. Gatunki i ilość ryb –
5. Gatunki i ilości roślin –
6. Podłoże –
7. Inne sprzęty –
8. Ozdoby, korzenie –
9. Pokrywa –
10. Oświetlenie –
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) –
13. Temperatura w zbiorniku –
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -
20. Zdjęcie –
ODPOWIEDZ

Autor
Kiperka

Neonkowy statek uszkodzony

#1

Post autor: Kiperka »

1. Ile litrów ma akwarium? Od kiedy działa?112l od października
2. Parametry wody/ temperatura ? parametry jutro jak nawiedzę zoologa/25 st.
3. Czy posiadasz grzałkę ? tak
4. Jaki masz filtr? HW 302
5. Jaką masz obsadę zbiornika? 8 kirysków, 2 zbrojniki + za dużo narybku, 2 kosiarki, 3 rasbory espei, 10 neonów innesa
6. Jakie jest podłoże, rośliny inne dekoracje? żwir 1-3 i 3-5mm, rośliny: rogatek, kryptokoryna i reszty nie znam
7. Czy zbiornik ma pokrywę? tak
8. Jak wyglądają podmiany? co tydzień 30-40%
9. Czym, jak często i w jakich ilościach karmisz rybki? pokarm z Castil 1x dziennie 3x/tydz, mrożonki ochotka lub coś tam komara 1x/tydz, 3x tydz płatki roślinne.
10. Jakich zmian dokonałeś ostatnio w akwarium? Kiedy? Opisz je dokładnie (nowe rybki, nowe roślinki, nowy sprzęt) 10 neonków innesa
11. Objawy, przebieg choroby. brak płata skrzelowego
12. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja? 1,5 tygodnia
12. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano? brak danych
14. Czy masz zdjęcie chorej rybki? Jeśli tak, to wklej je.

Obrazek


Lepszego zdjęcia nie udało mi się zrobić... No nie da się cyknąć neona kalkulatorem. Ale już wyjaśniam o co chodzi.

Otóż 1,5 tyg temu powiększyłam obsadę o 10 neonków innesa. Po 3 dniach zauważyłam, że jeden nie ma tego płata skrzelowego tylko taką dziurę jak na obrazku. Stwierdziłam, że to uraz mechaniczny, ale zaleciłam sobie obserwację. Po tygodniu obserwacji stwierdzam co następuje:
- ryba pływa normalnie, tak jak pozostałe
- je normalnie
- żadnych innych objawów choroby

Zadowolona, że ryba po tygodniu wygląda tak samo i normalnie się zachowuje zaczęłam bić sobie brawo. :viva:
A tu dzisiaj "BAM, BUM, BAM!!" i podczas obserwacji wspomnianego neona okazało się, że u innego pojawiło się to samo!
Przyjrzałam się rybencjom i tylko te dwie na 100 % to mają. Tzn skrzela pozostałych wydaja mi się podejrzanie czerwone, ale nie wiem czy sobie nie wkręcam...

Wiem, że bez parametrów nie za wiele zdziałam. Jutro pomęczę o to Panią w zoologu.

Jakieś dobre słowo?

-- 27 lut 2014, o 01:42 --

O jakoś tak to wygląda. Foto znalezione w necie.

Obrazek
Awatar użytkownika

zbych
Uczestnik
Posty: 24
Rejestracja: ndz paź 28, 2012 1:35 am
Lokalizacja: Łomianki
Płeć:

Re: Neonkowy statek uszkodzony

#2

Post autor: zbych »

Hej.
Są jakieś nowe zmiany ?
112+72+52+30+2x25

Autor
Kiperka

Neonkowy statek uszkodzony

#3

Post autor: Kiperka »

Niestety nie zdążyłam wstąpić do zoologa na testy. Ale ryby zachowują się w mojej opinii normalnie. Żrą, pływają i podglądają mnie w nocy jak czytam co się dzieje na Ukrainie...

Więc badania wody będą po weekendzie.
Awatar użytkownika

zbych
Uczestnik
Posty: 24
Rejestracja: ndz paź 28, 2012 1:35 am
Lokalizacja: Łomianki
Płeć:

Neonkowy statek uszkodzony

#4

Post autor: zbych »

Ja mam taką żałobniczkę bez części jednej pokrywy skrzelowej, tylko, że była taka od początku. I pływa sobie..

Natomiast skrzela to wiele chorób może atakować, ale zwykle jest jeszcze coś więcej z objawów.
112+72+52+30+2x25
ODPOWIEDZ