Zapraszamy na comiesięczne spotkania warszawskich akwarystów i użytkowników FAWA.PL.
Szczegóły w wątku: kliknij!. Najbliższe spotkanie już... w sobotę, 18.11.2017.o o godzinie 17:00. Zapraszamy do PUBu Zielona Gęś koło Metro Pole Mokotowskie
UWAGA! Konkurs FAWArium 2. Czytaj na Forum.

Chora Żałobniczka

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.

Autor
Dawid2222
Uczestnik
Na imię mam: Dawid
Re: Chora Żałobniczka

Post autor: Dawid2222 » czw lip 17, 2014 1:45 pm

Ostatni post z poprzedniej strony:

rhino pisze:Cześć,

słaby to dość opis objawów i postawienie jednoznacznej diagnozy nie jest możliwe. Czy faktycznie masz temperaturę 20 st.C w akwarium ?
Tak, faktycznie ok. 20 stopni.

-- Cz lip 17, 2014 1:38 pm --
pablo pisze:Nie, no bez jaj. To musi prowokacja :)
Wyobraziłem sobie mojego syna za 3 lata, jak sobie hasa po forach i pyskuje z dorosłymi. Dało mi to do myślenia, ale i rozbawiło mnie. Zupełna abstrakcja.
A Twoja żałobniczka (o ile w ogóle jest jakaś żałobniczka i jest jakiś Dawid 11-latek...), no to posklejaj sobie wszystko, co życzliwi ludzie napisali. Wygląda to jakąś cystę zakażeniową - mogą tam być bakterie, może być jakieś zakażenie, jakaś ropa, jakieś grzyby. Jak nie masz dodatkowego akwarium, to podmień wodę w tym co masz. Od tego zacznij. Z 50%? Potem możesz wlać jakiś lek o szerokim spektrum działania - przeciw bakteriom, grzybom, zapaleniom (nie znam się za bardzo na lekach) i podnieś temperaturę do 29 st. i napowietrzaj. Mogą Ci ryby nie przeżyć tej kuracji. Jeśli przeżyją, to masz duże szanse, że niebawem znów się rozchorują.
To prędzej zmienie wpierw akwarium i sprzęt żeby rozpocząć kurację.

-- Cz lip 17, 2014 1:45 pm --

Ale w końcu znalazł się życzliwy człowiek który powiedział co i jak.
Pozdrawiam

Dawid W.

Awatar użytkownika

rhino
Zasłużeni

Chora Żałobniczka

Post autor: rhino » czw lip 17, 2014 1:50 pm

Moim zdaniem,
- kup grzałkę i powoli (przez kilka dni !) podnoś temperaturę w okolice 25st.C, te ryby które masz lubią cieplejszą wodę
- maksymalnie zwiększ ruch wody w celu najlepszego jej dotlenienia (chyba że posiadasz dotleniacz)
- kup FMC (Formisol) Zooleka http://www.rybarium.pl/zoolek-formisol-fmc.html" onclick="window.open(this.href);return false; ,nie jestem fanem tego leku ale jego spektrum działania jest szerokie a u Ciebie równowadze biologicznej raczej nie zagrozi, niestety...

z FMC może być o tyle problem że nie jest polecany do wody o pH wyższym niż 8 a Ty nie wiesz jakie masz, ja tym bardziej :)
Ratel

Awatar użytkownika

miro
Guru
Chora Żałobniczka

Post autor: miro » czw lip 17, 2014 3:06 pm

Drogi Dawidku ! :-D Prawda że grzecznie do Ciebie się zwracam ! :-D Nie denerwuj się , ONI wszyscy kłamią oczywiście że nikt nie chce Tobie pomóc :( Ja jeden Ciebie rozumiem :-D Rozmawiałem z pewnym panem i on obiecał Ci pomóc i czeka na Ciebie tylko musisz pójść na ul. Szpitalną 27/33 w Poznaniu :-D Dawidku,jak załatwisz sprawę to napisz co słychać ? :-D Pa tylko nie denerwuj się ! :papa:

Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Na imię mam: Lech-u
Chora Żałobniczka

Post autor: Lech-u » czw lip 17, 2014 3:38 pm

Bardzo proszę bez personalnych wycieczek i złośliwości.
Proszę nie drwić i nie dogryzać autorowi wątku.

Jeśli ktoś ma coś do dodania w sprawie poprawy warunków życia ryb autora tego wątku, to proszę bardzo.

Ale jakiekolwiek złośliwości skierowane do autora, proszę zachować dla siebie.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u

Awatar użytkownika

slw
Zapaleniec
Re: Odp: Chora Żałobniczka

Post autor: slw » czw lip 17, 2014 4:26 pm

Lech-u pisze:Bardzo proszę bez personalnych wycieczek i złośliwości.
Proszę nie drwić i nie dogryzać autorowi wątku.

Jeśli ktoś ma coś do dodania w sprawie poprawy warunków życia ryb autora tego wątku, to proszę bardzo.

Ale jakiekolwiek złośliwości skierowane do autora, proszę zachować dla siebie.
I zepsules cala zabawe. Nie badz samolubny i daj pospamowac innym.
Obrazek

Awatar użytkownika

Alix
Zapaleniec
Chora Żałobniczka

Post autor: Alix » czw lip 17, 2014 8:16 pm

Niestety na tym forum nie ma czarodzieja, który nosi w specjalnym woreczku złoty proszek, który uleczy chorą rybkę. Jak chcesz się dowiedzieć co dolega twojej rybce to zdaj maturę i zacznij pilnie studiować weterynarię i obierz specjalizację w dziedzinie leczenia ryb i innych stworzeń wodnych. Porada od mgr. inż. zootechniki.
Ps. chyba wszyscy dali się wkręcić :x jak na 11 lat zbyt pyskaty i napastliwy.
64 litrowy zakamarek
20 litrowy słoik z bojownikiem
105 litrowe czarne wody
10 litrowe ślimakarium
30 litrowe krewetkarium

Awatar użytkownika

miro
Guru
Chora Żałobniczka

Post autor: miro » czw lip 17, 2014 8:36 pm

Lech-u pisze:Bardzo proszę bez personalnych wycieczek i złośliwości.
I kto to mówi ?!
slw pisze:Nie badz samolubny i daj pospamowac innym.

Autor
Dawid2222
Uczestnik

Post autor: Dawid2222 » czw lip 17, 2014 8:58 pm

Alix pisze:Jak chcesz się dowiedzieć co dolega twojej rybce to zdaj maturę i zacznij pilnie studiować weterynarię i obierz specjalizację w dziedzinie leczenia ryb i innych stworzeń wodnych.
Jeśli tak to od czego niby jest dział "choroby" na tym forum?
miro pisze:Drogi Dawidku ! :-D Prawda że grzecznie do Ciebie się zwracam ! :-D Nie denerwuj się , ONI wszyscy kłamią oczywiście że nikt nie chce Tobie pomóc :( Ja jeden Ciebie rozumiem :-D Rozmawiałem z pewnym panem i on obiecał Ci pomóc i czeka na Ciebie tylko musisz pójść na ul. Szpitalną 27/33 w Poznaniu :-D Dawidku,jak załatwisz sprawę to napisz co słychać ? :-D Pa tylko nie denerwuj się ! :papa:
Na co mi poradnia kardiologiczna...

-- Cz lip 17, 2014 8:49 pm --

Nie mam problemów z sercem...

Nie mam problemów z sercem...

Grrr... sorry za spam

-- Cz lip 17, 2014 8:58 pm --
rhino pisze:Moim zdaniem,
- kup grzałkę i powoli (przez kilka dni !) podnoś temperaturę w okolice 25st.C, te ryby które masz lubią cieplejszą wodę
- maksymalnie zwiększ ruch wody w celu najlepszego jej dotlenienia (chyba że posiadasz dotleniacz)
- kup FMC (Formisol) Zooleka http://www.rybarium.pl/zoolek-formisol-fmc.html" onclick="window.open(this.href);return false; ,nie jestem fanem tego leku ale jego spektrum działania jest szerokie a u Ciebie równowadze biologicznej raczej nie zagrozi, niestety...

z FMC może być o tyle problem że nie jest polecany do wody o pH wyższym niż 8 a Ty nie wiesz jakie masz, ja tym bardziej :)
Dobra, wypróbuję twoją metodę, jeżeli zadziała dam plusika.
u Ciebie równowadze biologicznej raczej nie zagrozi, niestety...
Kolejny głupi człowek który próbuje mnie prowokować do zdenerwowania.
Pozdrawiam

Dawid W.

Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Na imię mam: Lech-u
Chora Żałobniczka

Post autor: Lech-u » czw lip 17, 2014 9:07 pm

Dawid2222 pisze:Kolejny głupi człowek który próbuje mnie prowokować do zdenerwowania.
Posłuchaj Dawid,
Na tym forum nie ma obrażania innych użytkowników.
Zmień całkowicie ton swoich wypowiedzi. I szanuj to, że inni chcą Ci pomóc, mimo, że robisz wszystko, żeby jednak tego nie czynić.

Przy kolejnej próbie obrażania innych użytkowników, dostaniesz ostrzeżenie, a następnie bana.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u

Autor
Dawid2222
Uczestnik

Post autor: Dawid2222 » pt lip 18, 2014 9:38 am

rhino pisze:Moim zdaniem,

z FMC może być o tyle problem że nie jest polecany do wody o pH wyższym niż 8 a Ty nie wiesz jakie masz, ja tym bardziej
A ile tego formisolu podać?
Pozdrawiam

Dawid W.

Awatar użytkownika

rhino
Zasłużeni

Chora Żałobniczka

Post autor: rhino » pt lip 18, 2014 9:42 am

Http://www.zoolek.pl/pdfs/fmc_100ml_pl.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; ale zacznij od mniejszej dawki bo możesz mieć pH powyżej 8. Chyba że masz możliwość dokonania pomiaru pH... Miły, młody człowieku...
Ratel

Awatar użytkownika

Drottnar
Zasłużeni
Chora Żałobniczka

Post autor: Drottnar » pt lip 18, 2014 11:12 am

rhino pisze:Miły, młody człowieku...
Soł słiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit.

ODPOWIEDZ