Pomocy!

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Regulamin forum
Wypełnij poniższe punkty przy zakładaniu nowego wątku w dziale CHOROBY!!!

1. Litraż zbiornika –
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –
4. Gatunki i ilość ryb –
5. Gatunki i ilości roślin –
6. Podłoże –
7. Inne sprzęty –
8. Ozdoby, korzenie –
9. Pokrywa –
10. Oświetlenie –
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) –
13. Temperatura w zbiorniku –
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -
20. Zdjęcie –
ODPOWIEDZ

Autor
aga1
Gość
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 13, 2014 10:27 pm
Lokalizacja: warszawa
Na imię mam: agnieszka

Pomocy!

#1

Post autor: aga1 »

Mam problem, jako ze jestem bardz bardzo poczatkujaca posiadaczka zbiorniczka. Moje rybki padaja mi niestety. Wiem juz teraz jak troche poczytalam u was ze zle sie do tego wszytskiego zabralam, ale mam nadzieje ze jest jeszcze jakas nadzieja.
mam malutkie akwarium i malo rybek. 25 litrow, kupilam taki maly zestaw w ktorym podobno juz wszytsko jest. Jestem kompletnie zielona jesli chodzi o akwarystyke i chyba pan ze sklepu nie do konca mi wszystko wyjasnil. Czytalam to co juz tu napisaliscie, ale nie wiem jak wszystko ogarnac. Mam jeszcze 6 rybek i nie chcialabym ich stracic. Niestety chyba tez jest niedojrzale, bo ma 13 dni z czego rybki tydzien w nim plywaja tzn czesc jeszcze plywa. po nalaniu wody wlewala jakies bakterie ktore mialy pomoc wodzie dojrzec :( . Zauwazylam ze niektore rybki maja pecherzyki powietrza na sobie zanim umra :( padly mi 3 szt. mam wrazenie jakby cala woda w akawrium byla pelna malutkich pecherzykow powietrza, nie wiem czy dobrze to opisalam, na roslince ( 1 szt ale duza) wydaje mi sie ze jest jakis osad, wszystko jest generalnie bardzo oslizgle. Grzalke ma wlaczona na 26C napowietrzac dziala caly czas. a mam neonki i gupiki szt razem 6 :) Chcialabym jeszcze cos z tego uratowac jesli sie da. rozumiem ze zle zaczelam , bede wdzieczna za pomoc jesli jeszcze jakas moze byc w tej sytuacji


Połączyłem dwa wątki autorki i przeniosłem do odpowiedniego działu. pkucaba
Pokaż Uwagi moderatora

Rrrrogaty

Pomocy!

#2

Post autor: Rrrrogaty »

Wstaw jakąs fotkę akwarium i ryb, bo Twój opis jest bardzo chaotyczny i ciężko coś z niego wywnioskować.
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Pomocy!

#3

Post autor: Christo »

Ogłoś się w dziale "oddam" niech ktoś Ci przechowa ryby. (jeśli na prawdę najważniejsze jest żeby coś z nich przeżyło) W tym czasie poczytaj sobie o podstawach akwarystyki. Zanim coś doradzimy i zanim to wdrożysz i jeszcze pyt. czy wdrożysz właściwie z obsady może nic nie zostać. Jestem z powiatu legionowskiego jakby co.
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…

Rrrrogaty

Pomocy!

#4

Post autor: Rrrrogaty »

Christo, mi to wygląda na jakieś choróbsko.
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Pomocy!

#5

Post autor: Christo »

Chętnie przygarnę nawet chore (choć raczej nie to jest problemem) jeśli to ma im pomóc (chyba że piszesz o mnie :] ). Jeśli się okaże że moja okolica (co jest raczej mało prawdopodobne) mogę też poratować "dojrzałym wszystkim" - góra przyjdzie do Mahometa.
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…

Autor
aga1
Gość
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 13, 2014 10:27 pm
Lokalizacja: warszawa
Na imię mam: agnieszka

Pomocy!

#6

Post autor: aga1 »

Ja niestety w wilanowie mieszkam, zaraz zrobie fotke i pokaze jak wygladaja, czekam tylko zeby dzieci wstaly

-- N gru 14, 2014 8:24 am --

Jak moge dodac tu fotke?

Kiperka

Pomocy!

#7

Post autor: Kiperka »

Http://fawa.pl/viewtopic.php?f=15&t=20881" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ