Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu choroby u moich Ramirezek

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Regulamin forum
Wypełnij poniższe punkty przy zakładaniu nowego wątku w dziale CHOROBY!!!

1. Litraż zbiornika –
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –
4. Gatunki i ilość ryb –
5. Gatunki i ilości roślin –
6. Podłoże –
7. Inne sprzęty –
8. Ozdoby, korzenie –
9. Pokrywa –
10. Oświetlenie –
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) –
13. Temperatura w zbiorniku –
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -
20. Zdjęcie –
ODPOWIEDZ

Autor
Madzia2009
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 22, 2015 12:54 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu choroby u moich Ramirezek

#1

Post autor: Madzia2009 »

Witajcie. Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu choroby u moich Ramirezek :(
Parametry wody:
NO3 - 25
No2- 0,5
GH-16
KH-10
PH-6,8
Cl2-0
baniaczek 112l grzała 100w filtr Aquael Fan-2plus
Wszystko zaczęło się tak akwa stoi u mnie od ponad roku , podmianki staram się robić co tydzień ok 20-25l woda do podmianki zawsze odstana, filt czyszczę raz na tydzień w wodzie z podmianki. Kupiłam pewnego dnia wielkopłetwa który okazał się bardzo agresywny :( zrobił dziury Ramirezkom z których po dwóch dniach zauważyłam coś jakby pleśniawka zaobserwowałam wszystko wilkopłetwa się pozbyłam i zastosowałam leczenie CMF jestem po tyg leczenia i zauważyłam że pleśniawka ustępuje natomiast zostają dość duże rany. Niestety nie wiem jak umieścić tu zdjęcie :( gdyby ktoś podesłał maila wyślę kilka zdjęć do zidentyfikowania choroby w celu dalszego leczenia! Proszę pomocy !

rudykot
Maniak
Posty: 703
Rejestracja: sob gru 27, 2014 11:00 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Klaudia
Płeć:

"Epidemia" w akwarium

#2

Post autor: rudykot »

Raczej bez zdjęć się nie obędzie- na dole strony masz przycisk czerwony "odpowiedz ze strzałką" jak naciśniesz ten przycisk to wejdziesz w okno pisania odpowiedzi. Na dole będzie zakładka Tinypic - dalej postępuj tak jak piszą...

Załóż też odzielny temat o swoim problemie. Wypełnij informacje o swoim baniaku. Wszystko będzie uporządkowane.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

"Epidemia" w akwarium

#3

Post autor: Lech-u »

Madzia2009 pisze:Witajcie. Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu choroby u moich Ramirezek
Parametry wody:
NO3 - 25
No2- 0,5
GH-16
KH-10
PH-6,8
Cl2-0
baniaczek 112l grzała 100w filtr Aquael Fan-2plus
Wszystko zaczęło się tak akwa stoi u mnie od ponad roku , podmianki staram się robić co tydzień ok 20-25l woda do podmianki zawsze odstana, filt czyszczę raz na tydzień w wodzie z podmianki. Kupiłam pewnego dnia wielkopłetwa który okazał się bardzo agresywny zrobił dziury Ramirezkom z których po dwóch dniach zauważyłam coś jakby pleśniawka zaobserwowałam wszystko wilkopłetwa się pozbyłam i zastosowałam leczenie CMF jestem po tyg leczenia i zauważyłam że pleśniawka ustępuje natomiast zostają dość duże rany. Niestety nie wiem jak umieścić tu zdjęcie gdyby ktoś podesłał maila wyślę kilka zdjęć do zidentyfikowania choroby w celu dalszego leczenia! Proszę pomocy !
Madzia,
koniecznie załóż swój wątek w dziale choroby.

Tu masz instrukcję jak zamieszczać zdjęcia:
http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=10&t=20881" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Autor
Madzia2009
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 22, 2015 12:54 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Re: "Epidemia" w akwarium

#4

Post autor: Madzia2009 »

Obrazek

-- Pn mar 23, 2015 1:13 am --



-- Pn mar 23, 2015 1:15 am --

Obrazek

-- Pn mar 23, 2015 1:16 am --

To są właśnie moje tzn "księżniczki" są ze mną dość długo i bardzo mi zależy żeby je wyleczyć o ile to wg możliwe :(

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu choroby u moich Ramirezek

#5

Post autor: pkucaba »

Wydzieliłem z wątku "Epidemia" w akwarium


Każda choroba to nowy wątek. Robimy to dla łatwiejszego identyfikowania problemów.
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale.
Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo. Ani z misiami, prosiaczkami, królikami, sowami, kucykami…
ODPOWIEDZ