Pomożecie ?

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Regulamin forum
Wypełnij poniższe punkty przy zakładaniu nowego wątku w dziale CHOROBY!!!

1. Litraż zbiornika –
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –
4. Gatunki i ilość ryb –
5. Gatunki i ilości roślin –
6. Podłoże –
7. Inne sprzęty –
8. Ozdoby, korzenie –
9. Pokrywa –
10. Oświetlenie –
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) –
13. Temperatura w zbiorniku –
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -
20. Zdjęcie –
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Agatac6
Uczestnik
Posty: 24
Rejestracja: śr mar 23, 2016 7:31 am
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Na imię mam: Agata

Pomożecie ?

#1

Post autor: Agatac6 »

Mam od niecałych 3 tygodni molinezje (dalmatyńskie). Po ,,amorach" na płetwach pojawiły się białe punkty. Czytałam że trzeba je odseparować od innych ryb i robić im kąpiele w soli morskiej. Ale one mają cały czas pływać w tej soli? I czy sól himalajska jest niejodowana? (Czytałam ze nie może być jodowana) i na jak długo mam je trzymać w innym zbiorniku? ( inne są zdrów)
Obrazek
Nie wiem czy widać na zdjęciu białe punkty na ogonie Ale to zapewne rybka ospa...:(
Nie piszcie nic przykrego...staram się dbać o wszystkie potrzeby...tylko niech ktoś da dobrą radę ...
Awatar użytkownika

Tomasz3k
Zapaleniec
Posty: 451
Rejestracja: pt lut 06, 2015 9:12 pm
Lokalizacja: Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Pomożecie ?

#2

Post autor: Tomasz3k »

Ja nie widzę tych plam , ale jeśli to ospa , to kąpiele robisz a nie trzymasz jej non stop w soli.
Musisz kupić sól akwarystyczną, ale dziś jej pewnie nie kupisz , więc może też być sklepowa (niejodowana)
Jeśli na jednej molinezji pojawią się oznaki ospy , to jest duże prawdopodobieństwo że inne też bedą miały.
Jest również preparat na ospę tropicala, nazywa się green ichtio.
No i należało by wypomnieć również (zależy od obsady)o podniesieniu temperatury w zbiorniku ogólnych
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Pomożecie ?

#3

Post autor: rudy1986 »

Pokaz akwarium i najlepiej jak wypelisz w/g formularzu. Moze sie okaze ze cos nie tak jest i podpowiemy aby wiecej chorob ise nie pojawialo
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Pomożecie ?

#4

Post autor: Miro »

Nie wiem czy ryby mają ospę ale przy molinezjach powinnaś co tydzień,czyli przy każdej podmianie wody dodawać sól akwarystyczną z aloesem . Sól z aloesem sypie się profilaktycznie a poza tym sól z alo. ma właściwości bakteriobójcze czyli przy ospie to podstawa.
ODPOWIEDZ