Kardynałeki chińskie brak oczu

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Regulamin forum
Wypełnij poniższe punkty przy zakładaniu nowego wątku w dziale CHOROBY!!!

1. Litraż zbiornika –
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –
4. Gatunki i ilość ryb –
5. Gatunki i ilości roślin –
6. Podłoże –
7. Inne sprzęty –
8. Ozdoby, korzenie –
9. Pokrywa –
10. Oświetlenie –
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) –
13. Temperatura w zbiorniku –
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -
20. Zdjęcie –
ODPOWIEDZ

Autor
aqca
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: sob paź 29, 2016 10:25 pm
Lokalizacja: Polska

Kardynałeki chińskie brak oczu

#1

Post autor: aqca »

1. Litraż zbiornika – 126
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał – 29 październik, dojrzewało do filtra wlałem PRODIBIO BioDigest żywe bakterie biostarter, PRODIBIO BioTrace pożywka dla bakterii
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas – HW 302 bioceramika, zeolit włączony cały czas
4. Gatunki i ilość ryb – Kardynałek chiński 12
5. Ilość i rodzaj roślin – ludwigia repens 2, zabienica amazonska 5, moczarki kanadyjskie 6, Bacopa drobnolistna 8
6. Podłoże – Piasek do piaskownicy
7. Inne sprzęty – Brak
8. Ozdoby, korzenie – Otoczaki, skałki i ceramiczny domek
9. Pokrywa – Wromak T8 80x35
10. Oświetlenie – 2x18W
11. Stosowane nawozy, preparaty itp. (dawki częstość) – aquaflora carbo 2 psiuknięcia dzienne od 3 dni brak
12. Czym, jak często i w jakiej ilości karmisz - mrożonki, suche,żywy itd. – narazie wsypałem tylko tropical granulat supervit dali w sklepie reszta co mam Tropical (supervit granulat, supervit mini granulat, dafnia vitaminized, pokarm wysokobiałkowy, Ichtio-Vit, Bio-Vit, Ovo-vit)
13. Parametry wody (NO2, NO3, pH, KH, GH, PO4, Cl, itp.) – Nie używałem testów w kranie https://zapodaj.net/768fc2bd735b2.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
14. Temperatura w zbiorniku – 27°C
15. Czy posiadasz grzałkę / moc w W – Nie
16. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) – Jeszcze nie było
17. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) – Dzisiaj dodane otoczaki skałki i ceramiczny domek wszystko wygotowane
18. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja? – Ze sklepu ryby były w worku z wodą worek włożyłem na 20 minut do akwarium po czym wpuściłem rybki są 6 godzin
19. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano? – nigdy
20. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY – U 5 większych rybek brak jednego oka, jedna ryba odrazy po przywiezieniu ze sklepu nie miała jednego oka teraz następne 4 nie mają, mniejsze mają oboje oczu.
21. Zdjęcie – Brak możliwości

shadowrider
Uzależniony
Posty: 575
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Kardynałeki chińskie brak oczu

#2

Post autor: shadowrider »

Czy to znaczy że 4 rybom wykoliło oko w 6h? Gdzie je kupiles? Przypuszczam że takie trefne musiałeś że sklepu donieść. Sam raz trafiłem na molinezję bez oka. Dopiero po wypuszczeniu się okazało że ma pusty oczodół. Przejdź się do tego sklepu jeszcze raz i popatrz jak wyglądają pozostałe rybki. Jeśli też są takie bez oczu to zaproponuj zwrot połowy ceny.

Autor
aqca
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: sob paź 29, 2016 10:25 pm
Lokalizacja: Polska

Kardynałeki chińskie brak oczu

#3

Post autor: aqca »

Jak były w worku to z tego co widziałem tylko jedna nie miała oka. W poniedziałek zajdę do sklepu i zobaczę tylko ciekawe czy dotrwają do poniedziałku.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Re: Kardynałeki chińskie brak oczu

#4

Post autor: rhino »

Zmniejsz temperaturę w zbiorniku.
27 stopni to za dużo dla kardynałków.
Ratel
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Kardynałeki chińskie brak oczu

#5

Post autor: Lech-u »

aqca pisze:tylko ciekawe czy dotrwają do poniedziałku.
Miałem niedawno skalara, który stracił oko (walka?). Żył tak przez wiele miesięcy. Oczodół pokrył się jakąs nową tkanką i nie było "ziejącej rany". Więc jest szansa, że dotrwają do poniedziałku.

BTW: to bardzo dziwne, że ryby w worku straciły oczy. To raczej nie jest gatunek mega agresywny i nie walczy między sobą.

Czy jakiekolwiek inne objawy "choroby" się pojawiły?

Autor
aqca
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: sob paź 29, 2016 10:25 pm
Lokalizacja: Polska

Kardynałeki chińskie brak oczu

#6

Post autor: aqca »

U kardynałków oczodół też jest czymś pokryty coś szarego. Innych objawów nie zauważyłem, ryby nie mają tego samego oka prawa strona. Obniżyłem temperaturę do 24°C . Zobaczę co będzie dalej. Dzięki za odpowiedzi
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Kardynałeki chińskie brak oczu

#7

Post autor: Miro »

aqca pisze: Obniżyłem temperaturę do 24°C
Śmiało możesz obniżyć do 20
W ciepłej wodzie ponoć krócej żyją.

Dein

Kardynałeki chińskie brak oczu

#8

Post autor: Dein »

Śmigajcie tak gwałtownie z tą temperaturą, to zara będzie dodatkowo leczenie ospy.

Autor
aqca
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: sob paź 29, 2016 10:25 pm
Lokalizacja: Polska

Kardynałeki chińskie brak oczu

#9

Post autor: aqca »

Byłem dzisiaj w sklepie wszystkie ryby miały oboje oczu. Może to przez złą aklimatyzację wyrównałem tylko temperaturę i odłowiłem ryby z worka wpuszczając je do akwarium bez wyrównania parametrów wody.
ODPOWIEDZ