Neon inessa czerwone skrzela

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Regulamin forum
Wypełnij poniższe punkty przy zakładaniu nowego wątku w dziale CHOROBY!!!

1. Litraż zbiornika –
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –
4. Gatunki i ilość ryb –
5. Gatunki i ilości roślin –
6. Podłoże –
7. Inne sprzęty –
8. Ozdoby, korzenie –
9. Pokrywa –
10. Oświetlenie –
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) –
13. Temperatura w zbiorniku –
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -
20. Zdjęcie –
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Plomyk20061
Gość
Posty: 9
Rejestracja: sob wrz 10, 2016 9:20 pm
Telefon: 570003990
Lokalizacja: Radom Ustronie
Na imię mam: Grzesiek
Płeć:

Neon inessa czerwone skrzela

#1

Post autor: Plomyk20061 »

1. Litraż zbiornika –[54 l]
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –24,09,2016 3 tygodnie
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –duetto dj 50 gąbka brobna gruba i wegiel aktywny cały czas właczony
4. Gatunki i ilość ryb –neon inessa 12 szt zbrojnik pospolity krewetki red cherry x?
5. Ilość i rodzaj roślin – ok 12 roślin rogatek kryptokoryny i wiecej nie znam nazw
6. Podłoże –floran i bazalt czarny
7. Inne sprzęty –grzałka 50w napowietrzacz maxina 2x2000 mc3
8. Ozdoby, korzenie –korzeń nie duży i kilka kamieni muszla i jakis kamień ozdobny duzy
9. Pokrywa –tak
[10. Oświetlenie –T8 15W 6500
11. Stosowane nawozy, preparaty itp. mikro makro carbo mikro 5ml na tydzień makro i carbo 1ml co dzień
12. Czym, jak często i w jakiej ilości karmisz - mrożonki, suche,żywy itd. –ochotka mrożona raz na tydzień płatki tropical wysoko białkowe raz dziennie w małej porcji tropical supervit tablets b raz na 2 dni tropical green algae wafers 1 na 2 dni co czwartek głodówka jeden dzień
13. Parametry wody (NO2, NO3, pH, KH, GH, PO4, Cl, itp.) –no2 -0 no3-25 ph-6,8 kh 6 gh 10 po4? cl 0
14. Temperatura w zbiorniku –26 °C
[15. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –tak 50W
16. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –podmiana wody 2x tydzień 10l i w niedziele czyszczenie filtra. odmulanie przy 1 czyszczeniu
17. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –dodany został węgiel do filtra jakiś tydzień temu
18. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja? –ok 2 tygodni było kupione 16 neonów godzina w woreczku i dolewanie wody co 10 15 minut
19. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano? - nie były leczone
20. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY –po 2 dniach padły 4 neony reszta ma czerwone skrzela jedzą normalnie pływają normalnie choć większość czasu spędzają przy dnie co im może być i jak to wyleczyć
21. Zdjęcie –Obrazek

-- Śr lis 16, 2016 1:16 pm --

Witam zrobiłem testy kropelkowe wody oto wyniki po4 1,0 no3-10 ph 8 k 12,5 gh 16°d kh 8°d więc obstawiam ze mam wapień w akwarium i moje pytanie czy jak zaczne dozować co2 to ph spadnie według kalkulatora mam bardzo mało co2 w wodzie.
ODPOWIEDZ