Kwarantanna

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Regulamin forum
Wypełnij poniższe punkty przy zakładaniu nowego wątku w dziale CHOROBY!!!

1. Litraż zbiornika –
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –
4. Gatunki i ilość ryb –
5. Gatunki i ilości roślin –
6. Podłoże –
7. Inne sprzęty –
8. Ozdoby, korzenie –
9. Pokrywa –
10. Oświetlenie –
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) –
13. Temperatura w zbiorniku –
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -
20. Zdjęcie –
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
austen721
Zapaleniec
Posty: 346
Rejestracja: pn lis 14, 2016 3:48 pm
Lokalizacja: Tarnów
Płeć:

Kwarantanna

#1

Post autor: austen721 »

W sumie nie wiem, czy moje pytanie pasuje do tego działu, ale do żadnego innego tym bardziej mi nie pasowało.

Otóż od jakiś 3 tygodni mam w kwarantannie(20L) małego baby welona, takiego ze 3cm. Nie zauważyłam od tego czasu żadnych zewnętrznych niepokojących objawów chorobowych. Mam jednak wrażenie, że jakoś dziwnie drga w toni. Siedzi sobie w jednym miejscu na przykład i wykonuje taki szybki ruch nie ruszając się z tego miejsca w ogóle. Myślałam, że może filtr robi mu za dużą pralkę, ale i tak robi takie dziwne ruchy, choć może troszkę mniej. Nie wiem, czy to objaw chorobowy, czy taki mały welon wygląda tak nieskładnie jak się porusza?

Pokarm też pobiera normalnie, dostaje Hikari Goldfish Gold dla baby welonów i groszek.
Welonkowy potwór
ODPOWIEDZ