Aldehyd glutarowy (carbo) a dzialanie bakteriobojcze

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Regulamin forum
Wypełnij poniższe punkty przy zakładaniu nowego wątku w dziale CHOROBY!!!

1. Litraż zbiornika –
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –
4. Gatunki i ilość ryb –
5. Gatunki i ilości roślin –
6. Podłoże –
7. Inne sprzęty –
8. Ozdoby, korzenie –
9. Pokrywa –
10. Oświetlenie –
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) –
13. Temperatura w zbiorniku –
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -
20. Zdjęcie –
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Aldehyd glutarowy (carbo) a dzialanie bakteriobojcze

#31

Post autor: marcinzabki29 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Ja w drukarni używam różnych rozpuszczalników.
Jedyne co do nich dali, to to, że pracownik musi je używać zgodne z przeznaczeniem. Nie ma słowa o składzie. Taki wymóg bhp.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Autor
rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Aldehyd glutarowy (carbo) a dzialanie bakteriobojcze

#32

Post autor: rudy1986 »

WuPe pisze:Skąd masz to info? Jeśli w zakładzie pracy posiadasz taki środek masz obowiązek i jeśli obracasz tym środkiem również. Zainteresowałem sie tym tematem i sprawdziłem u znajomego inspektora bhp z dużego zakładu przemysłowego i u drugiego znajomego ze sklepu. Potwierdzają. Ale to służbiści i nadgorliwcy wiec może należałoby potwierdzić u źródła w sanepidzie lub wygóglać ustawę.
Bo jestem chemikiem z wyksztalcenia i nie ma obowizaku trzymania kart charakterystyki w miejscu sprzedazy. Jezeli bym pelnil usluge np sprzatanie obiektu to uslugodawca moze miec wymog posiadania karty charakterystyki.

telefonotapatalkniete
Awatar użytkownika

WuPe
Gaduła
Posty: 121
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 10:36 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bródno
Płeć:

Aldehyd glutarowy (carbo) a dzialanie bakteriobojcze

#33

Post autor: WuPe »

marcinzabki29 pisze: Jedyne co do nich dali, to to, że pracownik musi je używać zgodne z przeznaczeniem. Nie ma słowa o składzie. Taki wymóg bhp.
Jeśli masz tam inspektora bhp to ma on kajecik w którym karty tych rozpuszczalników przechowuje :)
rudy1986 pisze:Jezeli bym pelnil usluge np sprzatanie obiektu to uslugodawca moze miec wymog posiadania karty charakterystyki.
Nie rozumiem przykładu... A nie jest też tak, że jeśli sprzedajesz domestos w detalu, to nie musisz mieć karty, ale gdy go lejesz do kibelka w zakładzie pracy to już tak? Nie wiem... Ale tak czy siak jeśli sklep poprosi o takową, to np. Tropikal ją zapewne bez problemu udostępni.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Aldehyd glutarowy (carbo) a dzialanie bakteriobojcze

#34

Post autor: Miro »

Jeżeli jakaś chemia jest rozlewana w sklepie np. z beczki to oczywiście taka karta jest potrzebna, natomiast jeżeli produkt jest sprzedawany w oryginalnej np. butelce to wystarczy to co jest napisane przez producenta na etykiecie.
Awatar użytkownika

Autor
rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Aldehyd glutarowy (carbo) a dzialanie bakteriobojcze

#35

Post autor: rudy1986 »

WuPe pisze: rudy1986 pisze:
Źródło postuJezeli bym pelnil usluge np sprzatanie obiektu to uslugodawca moze miec wymog posiadania karty charakterystyki.

Nie rozumiem przykładu... A nie jest też tak, że jeśli sprzedajesz domestos w detalu, to nie musisz mieć karty, ale gdy go lejesz do kibelka w zakładzie pracy to już tak? Nie wiem... Ale tak czy siak jeśli sklep poprosi o takową, to np. Tropikal ją zapewne bez problemu udostępni.

no taki ze nie obowiazku trzymania karty charakterystyki na sklepie, wiem ze Tropical udostepnia bo jest producentem, tak samo jak i Aqua Art i np Zoolek.

Konczac sprawe nie zwiazana z tematem.......... Karta charakterystyki wedle naszego prawa nie jest obowiazkowa na "sklepie" (tutaj specjalnie cudzyslow)
ODPOWIEDZ