Zapraszamy na comiesięczne spotkania warszawskich akwarystów i użytkowników FAWA.PL.
Szczegóły w wątku: kliknij!. Najbliższe spotkanie już... w sobotę, 13.01.2018.o o godzinie 17:00. Zapraszamy do PUBu Zielona Gęś koło Metro Pole Mokotowskie
UWAGA! Zmieniony został Regulamin FAWA.pl. Pojawił się nowy punkt dotyczący Reklamy na FAWA.pl
Proszę o zapoznanie się z nowym regulaminem.

Aldehyd glutarowy (carbo) a dzialanie bakteriobojcze

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Moderator
Telefon: 501124489
Na imię mam: Marcin

Post autor: marcinzabki29 » wt kwie 25, 2017 4:59 pm

Ostatni post z poprzedniej strony:

Ja w drukarni używam różnych rozpuszczalników.
Jedyne co do nich dali, to to, że pracownik musi je używać zgodne z przeznaczeniem. Nie ma słowa o składzie. Taki wymóg bhp.
Pozdrawiam Marcin
240 litrów ogólne Większość Brzanki
240 litrów ogólne Głownie Tęczanki
90 litrów ogólne Głównie Limki Garbatki
30 kostka Wieloplamki
30 kostka Drobniczki Jednodniówki

Awatar użytkownika

Autor
rudy1986
Zasłużeni
Telefon: 531694684
Na imię mam: Lukasz

Post autor: rudy1986 » śr kwie 26, 2017 6:07 am

WuPe pisze:Skąd masz to info? Jeśli w zakładzie pracy posiadasz taki środek masz obowiązek i jeśli obracasz tym środkiem również. Zainteresowałem sie tym tematem i sprawdziłem u znajomego inspektora bhp z dużego zakładu przemysłowego i u drugiego znajomego ze sklepu. Potwierdzają. Ale to służbiści i nadgorliwcy wiec może należałoby potwierdzić u źródła w sanepidzie lub wygóglać ustawę.
Bo jestem chemikiem z wyksztalcenia i nie ma obowizaku trzymania kart charakterystyki w miejscu sprzedazy. Jezeli bym pelnil usluge np sprzatanie obiektu to uslugodawca moze miec wymog posiadania karty charakterystyki.

telefonotapatalkniete

Awatar użytkownika

WuPe
Bywalec

Post autor: WuPe » czw kwie 27, 2017 8:10 pm

marcinzabki29 pisze: Jedyne co do nich dali, to to, że pracownik musi je używać zgodne z przeznaczeniem. Nie ma słowa o składzie. Taki wymóg bhp.
Jeśli masz tam inspektora bhp to ma on kajecik w którym karty tych rozpuszczalników przechowuje :)
rudy1986 pisze:Jezeli bym pelnil usluge np sprzatanie obiektu to uslugodawca moze miec wymog posiadania karty charakterystyki.
Nie rozumiem przykładu... A nie jest też tak, że jeśli sprzedajesz domestos w detalu, to nie musisz mieć karty, ale gdy go lejesz do kibelka w zakładzie pracy to już tak? Nie wiem... Ale tak czy siak jeśli sklep poprosi o takową, to np. Tropikal ją zapewne bez problemu udostępni.

Awatar użytkownika

miro
Guru

Post autor: miro » czw kwie 27, 2017 8:17 pm

Jeżeli jakaś chemia jest rozlewana w sklepie np. z beczki to oczywiście taka karta jest potrzebna, natomiast jeżeli produkt jest sprzedawany w oryginalnej np. butelce to wystarczy to co jest napisane przez producenta na etykiecie.

Awatar użytkownika

Autor
rudy1986
Zasłużeni
Telefon: 531694684
Na imię mam: Lukasz

Post autor: rudy1986 » czw kwie 27, 2017 8:47 pm

WuPe pisze: rudy1986 pisze:
Źródło postuJezeli bym pelnil usluge np sprzatanie obiektu to uslugodawca moze miec wymog posiadania karty charakterystyki.

Nie rozumiem przykładu... A nie jest też tak, że jeśli sprzedajesz domestos w detalu, to nie musisz mieć karty, ale gdy go lejesz do kibelka w zakładzie pracy to już tak? Nie wiem... Ale tak czy siak jeśli sklep poprosi o takową, to np. Tropikal ją zapewne bez problemu udostępni.

no taki ze nie obowiazku trzymania karty charakterystyki na sklepie, wiem ze Tropical udostepnia bo jest producentem, tak samo jak i Aqua Art i np Zoolek.

Konczac sprawe nie zwiazana z tematem.......... Karta charakterystyki wedle naszego prawa nie jest obowiazkowa na "sklepie" (tutaj specjalnie cudzyslow)

ODPOWIEDZ