Nicienie

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Regulamin forum
Wypełnij poniższe punkty przy zakładaniu nowego wątku w dziale CHOROBY!!!

1. Litraż zbiornika –
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –
4. Gatunki i ilość ryb –
5. Gatunki i ilości roślin –
6. Podłoże –
7. Inne sprzęty –
8. Ozdoby, korzenie –
9. Pokrywa –
10. Oświetlenie –
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) –
13. Temperatura w zbiorniku –
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -
20. Zdjęcie –
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Aqua
Uczestnik
Posty: 26
Rejestracja: sob lut 04, 2017 2:45 pm
Telefon: 514347722
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Na imię mam: Pola
Płeć:

Nicienie

#1

Post autor: Aqua »

Mam nicienie w akwarium. Gdzie mogę zdobyć metronidazol?
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 600
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Nicienie

#2

Post autor: jacekzabki »

Aqua pisze: sob wrz 16, 2017 8:26 pmMam nicienie w akwarium. Gdzie mogę zdobyć metronidazol?
Metronidazol podaje się w przypadku pojawienia wiciowców.
Do niszczenia nicieni służą inne środki - ja np. podawałem profilaktycznie swoim paletkom Drontal
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Nicienie

#3

Post autor: ziabak »

Masz nicienie W akwarium, czy chodzi o pasożyty ryb. To dwie różne sprawy, tym bardziej, że nicieniami ludzie potrafią nazwać cokolwiek co jest cienkie, długie i się wije... Może napisz dokładniej o co chodzi.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Nicienie

#4

Post autor: radmac »

ja miałem nicienie w podłożu albo cos co wyglądało jak dlugie i cienkie robale. ale szamały tylko odpadki w podłożu. jak się wyrwały w toń to rybki miały żywca :) niczym nie traktowałem, same znikneły.

Pisane z kalkulatora


Ostatnio zmieniony sob wrz 16, 2017 9:28 pm przez radmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Nicienie

#5

Post autor: ziabak »

Dokładnie, bo to nie te same nicienie co nicienie pasożytnicze. To tak jakby dżdżownicę posądzić o bycie glistą...
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

Autor
Aqua
Uczestnik
Posty: 26
Rejestracja: sob lut 04, 2017 2:45 pm
Telefon: 514347722
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Na imię mam: Pola
Płeć:

Nicienie

#6

Post autor: Aqua »

Miałam dwa zgony. Ryby najpierw się ocierały, potem puchły i miały nitkowate odchody. Na początku myślałam, że może mają jakiś problem z ikrą, ale wydaje mi się, że to nicienie ( albo inne pasożyty). Teraz jedna ma nitkowate odchody, a druga problem z plywaniem , kilka dni temu też miała z tym trudności, ale nagle zaczęła pływać normalnie, a cała reszta wygląda dobrze chętnie jedzą, nie są ospałe, odchody są normalne, czasem czasem tylko pojawi się jakaś nitka.
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Nicienie

#7

Post autor: ziabak »

Trzeba by zbadać te odchody pod mikroskopem żeby mieć pewność, takie odchody to też może być po prostu niestrawność spowodowana złą dietą, a towarzyszące puchnięcie to też objaw stanu zapalnego w obrębie jamy brzusznej, zapalenie jelit itp. Co to za ryby i czym karmione?
Ostatnio zmieniony ndz wrz 17, 2017 11:31 am przez ziabak, łącznie zmieniany 1 raz.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

Autor
Aqua
Uczestnik
Posty: 26
Rejestracja: sob lut 04, 2017 2:45 pm
Telefon: 514347722
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Na imię mam: Pola
Płeć:

Nicienie

#8

Post autor: Aqua »

Mam skalary, molinezje, gupiki, mieczyczkę i otoski. Karmie: płatkami, granulatem, pokarmem żywym, mrożonym, czasami daję ogórka.
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Nicienie

#9

Post autor: ziabak »

A które z tych ryb miały problemy lub padły z takimi objawami jak pisałaś?
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

Autor
Aqua
Uczestnik
Posty: 26
Rejestracja: sob lut 04, 2017 2:45 pm
Telefon: 514347722
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Na imię mam: Pola
Płeć:

Nicienie

#10

Post autor: Aqua »

Padła prętniczka i skalar. Poroblemy z pływaniem ma mieczyczka, skalar ma nitkowate odchody.
ODPOWIEDZ