Skalary

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Regulamin forum
Wypełnij poniższe punkty przy zakładaniu nowego wątku w dziale CHOROBY!!!

1. Litraż zbiornika –
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –
4. Gatunki i ilość ryb –
5. Gatunki i ilości roślin –
6. Podłoże –
7. Inne sprzęty –
8. Ozdoby, korzenie –
9. Pokrywa –
10. Oświetlenie –
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) –
13. Temperatura w zbiorniku –
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -
20. Zdjęcie –
ODPOWIEDZ

Autor
krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Skalary

#1

Post autor: krasnal »

Sam kasuję aby mi nikt nie decydował co mi wolno a co nie :twisted:
Ostatnio zmieniony śr gru 01, 2010 11:29 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Skalary

#2

Post autor: JPK »

Chciałem zauważyć, że bactopur nie działa ani na nicienie, ani na wiciowce...
A ja to w sumie nic bym nie zrobił poza podmianką i odczekaniem jakiegoś okresu, jeśli planujesz zakup ponowny skalarów.
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Skalary

#3

Post autor: kfabisiak1 »

Moim zdaniem teoria z NH4 jest błędna.
Nie wiem dokładnie ile masz ryb w tym 200 l zbiorniku, ale nawet jakby było bardzo, ale to bardzo przerybione, to w jedną noc nie są w stanie wyprodukować aż takiej ilości odchodów, żeby się tym zatruć. Robiłeś tylko przerzedzenie roślinności, a więc sądzę, że ubyło ok. 10-20% masy roślinnej, co też nie miałoby tak wielkiego znaczenia, dla zmniejszenia pobierania azotu. Kolejna sprawa to testy. Dokładnie kiedy mierzyłeś NO2? Jeżeli rybki padły od NH4, to po ok. dobie testy NO2 na pewno nie byłyby równe zero. Kolejna sprawa, to inne ryby przy NH4 dałyby poznać po sobie, swoim zachowaniu, że coś jest nie tak. Stałyby się bardziej nerwowe, strachliwe itp.

Trochę to wszystko dziwnie wygląda, bo przy infekcji przewodu pokarmowego, powinieneś trochę wcześniej widzieć dziwne odchody, a nie tak w ostatniej chwili.
Powiedz jeszcze jaką miałeś temperaturę w akwarium, bo może zbyt gwałtownym podnoszeniem temperatury, bardziej zaszkodziłeś rybkom, niż pomogłeś?

Opisz dokładniej Swoje akwarium, jakie robisz podmiany, jakich używasz preparatów, kiedy i w jakich ilościach, czy dozujesz CO2 itp. Od kiedy masz rybki, zwłaszcza te skalary, czy jesteś w stanie określić ich wiek?
ODPOWIEDZ