Zapraszamy na comiesięczne spotkania warszawskich akwarystów i użytkowników FAWA.PL.
Szczegóły w wątku: kliknij!. Najbliższe spotkanie już... w sobotę, 08.07.2017.o o godzinie 17:00. Zapraszamy do PUBu Zielona Gęś koło Metro Pole Mokotowskie

Wytarły się kiryski spiżowe :)

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
Awatar użytkownika

saintpaulia
Zasłużeni
Kontakt:

Postautor: saintpaulia » wt maja 30, 2017 9:48 pm

Ostatni post z poprzedniej strony::

Fajne szkraby, aż mi się zatęskniło.

Awatar użytkownika

Autor tego wątku
Kenross
Bywalec
Na imię mam: Krzysztof

Postautor: Kenross » pt cze 02, 2017 1:30 am

A no fajne :) U mnie pierwszy raz się zdarzyły więc ekscytacja jeszcze większa :) Wcześniej nigdy nic się nie wykluwało.
Dzisiaj za to szkraby miały niespodziankę nie wiem czy miłą... ale jakimś cudem wskoczyła do nich kosiarka... Kurde no miejsca miedzy pokrywą a kotnikiem jest na prawdę nie wiele... nie wiem jak ona to zrobiła. Już jest przykrywka na kotnik zabezpieczająca przed takimi sytuacjami.

WedkarzStoLica
Gość

Postautor: WedkarzStoLica » pt cze 02, 2017 2:36 am

Ja zawsze do kotnika dawałem wylot z filtra i miałem solidną cyrkulację.
Oczywiście nie cały wylot z filtra, tylko 1/10 cienką rurką.
A tak poza tym - moje gratulację.

Awatar użytkownika

Autor tego wątku
Kenross
Bywalec

Postautor: Kenross » pt cze 02, 2017 4:57 pm

Tym razem też skierowałem kawałek wylotu z deszczowiny do kotnika (dwa strumyczki wody). I pewnie dzięki temu się w końcu wykluły :) Wcześniej bałem się ruszać ikry i zabezpieczałem ją na szybach przed innymi rybami lub jak były na roślinkach to z roślinkami do kotnika ale bez cyrkulacji wody.
Dzięki za gratulacje :) oby wyrosły na dorosłe osobniki... bo to jeszcze dzieciaki i nadal trzeba o nie mocno dbać.

WedkarzStoLica
Gość

Postautor: WedkarzStoLica » pt cze 02, 2017 11:22 pm

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale z tego co się orientuję, to cyrkulacja jest podstawą do sukcesu.
Wielokrotnie (kiedyś) odławiałem ikrę skalarów (z całą rośliną też) lu wstawiałem szybę oddzielającą i bez efektów.
Dopiero solidna cyrkulacja przyniosła pierwsze efekty, ale to też dawno. Teraz bym się w to nie bawił bo nie ma co zrobić z nadmiarem ryb.

Awatar użytkownika

Autor tego wątku
Kenross
Bywalec

Postautor: Kenross » sob cze 03, 2017 4:13 am

Dokładnie :) Ja wcześniej nie ruszałem ikry bo twierdziłem ze skoro "rodzice" tak ją umiejscowiły to wiedzą co robią... i to będą najlepsze warunki dla wychowu młodych. Przyszły czasy youtube'ów, forów i wszystko można się dowiedzieć... baaa nawet podejrzeć :) i człowiek mądrzejszy :)
Dodano po przerwie do tego postu:
No to czas na mały upgrade jak tam się czują maluchy.
Czują się dobrze są dość ruchliwe (chyba im muszę większy kojec zorganizować) ale za dużo ich nie zostało w porównaniu do tego ile się wykluło. Zostało coś około 15 sztuk.

Obrazek

Zdjęcie można kliknąć i się pokaże większe.

A dla tych którzy mają więcej czasu i są bardziej ciekawi poniżej filmik (pod koniec są najfajniejsze ujęcia z pod wody).

https://www.youtube.com/watch?v=u1gVpG_XwtQ

Awatar użytkownika

rupert
Zapaleniec
Na imię mam: Hubert

Postautor: rupert » czw cze 08, 2017 6:55 am

Ale super maluszki. Gratki

Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Na imię mam: Lech-u

Postautor: Lech-u » czw cze 08, 2017 7:39 am

Już teraz widać, że to będą wielkie byki!
A jaki charakter widać w tych małych oczkach!

Ile ich masz?
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u

TYGRYS
Maniak

Postautor: TYGRYS » czw cze 08, 2017 3:01 pm

Resztę narybku wyssały inne rybki,jakbyś ikrę przeniósł do osobnego baniaka z wodą z głównego,to byś miał prawie 100% narybku.Na jednym z filmików widać czającą sie molinezje.

Awatar użytkownika

Autor tego wątku
Kenross
Bywalec

Postautor: Kenross » pt cze 09, 2017 12:03 am

rupert pisze:Źródło postu Ale super maluszki. Gratki

Dziękuję bardzo :) Dla mnie też super bo to pierwszy narybek kiryska jaki udało mi się uchować.
Lech-u pisze:Źródło postu Ile ich masz?

Lech-u, uchowało się 14 sztuk. z czego jednego wcześniej już na straty przepisałem bo pływał cały czas w kółko z dość dużą prędkością, ale ten właśnie kirysek nadal żyje i co jakiś czas robi wir w kotniku jak zaczyna poginać jak mały parowozik :-D .
TYGRYS pisze:Źródło postu Resztę narybku wyssały inne rybki,jakbyś ikrę przeniósł do osobnego baniaka z wodą z głównego,to byś miał prawie 100% narybku.Na jednym z filmików widać czającą sie molinezje.

No nie mogły wyssać molinezje bo ikra od samego początki jest w kotniku. Po za tym pod kotnikiem założyłem taką plastikową przykrywkę żeby właśnie od spodu gdzie sobie kiryski leżą ryby ich nie skubały. Była tam do wczoraj. Teraz już zdjąłem tą pokrywkę bo obserwowałem że nawet jak ryby skubią od spodu siatkę (sporadycznie się zdarza jak kiryski nie nadążą zjeść) to kiryskom to nie przeszkadza ani siatce. Trochę sztuk padło przez złą konstrukcje kotnika. Wciskały się w najmniejsze możliwe zakamarki i potem nie dawały rady wyjść :( A że ja niestety nie siedze 24h w domu to potem wyławiałem zwłoki :( Dzisiaj np. okociła mi się kolejna molinezja i dwie młode wcisnęły się miedzy siatkę kotnika a szybę. Jedną odratowałem druga nie za bardzo dobrze się czuje bo leży na dnie... ale jeszcze dycha (po za tymi dwoma odłowiłem pokaźne stadko narybku molinezji).

Awatar użytkownika

an207
Zapaleniec
Na imię mam: Aneta

Postautor: an207 » pt cze 09, 2017 8:08 am

I tak sporo :) . Gratuluję, są cudowne :D . Maluszki to moim zdaniem jedna z najfajniejszych rzeczy w akwarystyce.

Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Na imię mam: Lech-u

Postautor: Lech-u » pt cze 09, 2017 9:13 am

an207 pisze:Źródło postu Maluszki to moim zdaniem jedna z najfajniejszych rzeczy w akwarystyce.

Nie tylko w akwarystyce.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u

Awatar użytkownika

Autor tego wątku
Kenross
Bywalec

Postautor: Kenross » ndz cze 11, 2017 12:53 am

Kenross pisze:Źródło postu druga nie za bardzo dobrze się czuje bo leży na dnie... ale jeszcze dycha

Ogarnęła się i już pływa z resztą ekipy.
Na tyle się ogarnęła i jest sprawna że nie mam pojęcia która to była...
an207 pisze:Źródło postu Gratuluję, są cudowne :D . Maluszki to moim zdaniem jedna z najfajniejszych rzeczy w akwarystyce.

Dziękuję bardzo.
Tak jak piszesz... Jestem podobnego zdania że maluszki w akwarium są najfajniejsze... Nie mam sumienia zostawić maluszków w akwie nie odławiając ich do kotnika. A potem jest problem co zrobić z wyrośniętymi rybciami. W ogólnym dla dobra reszty obsady się nie zmieszczą, w kotniku też się robi za ciasno.
Lech-u pisze:Źródło postu Nie tylko w akwarystyce.

To też prawda nie mniej jednak doświadczenie mam tylko z "maluszkami" w akwarystyce :P

Wróć do „Rozmnażanie”