krzyzowka zbrojnikow:)

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
aga
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: śr sty 12, 2011 4:31 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotow
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

krzyzowka zbrojnikow:)

#1

Post autor: aga »

wczoraj zlota zbrojniczka(ancistrus albinos)
zlozyla ikre w grocie tatusiem jest zbrojnik niebieski(ancistrus dolichopterus)
ciekawe co z tego wyjdzie: ;)
Awatar użytkownika

selenewolf
Zapaleniec
Posty: 393
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:34 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: krzyzowka zbrojnikow:)

#2

Post autor: selenewolf »

Gratki. :3
Ja sobie tak myślę, że wyjdzie po prostu część ciemnych, a część jasnych młodych, ale mogę się mylić, niezbyt się znam na zbrojkach.
Powodzenia w każdym razie. :)

.
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: krzyzowka zbrojnikow:)

#3

Post autor: ESSPRESSO_SS »

Ja mam samicę złotą a samca czarnego, wielokrotnie już miałem młode z tego połączenia, wszystkie są ciemne ,choć mają nieco jaśniejszy odcień od tatusia, i białe zakończenia płetw Na całej ich długości,zarówno ogonowej jak i grzbietowej, ale ciekaw jestem jak będzie twoja krzyżówka
Awatar użytkownika

Kidzio
Zapaleniec
Posty: 314
Rejestracja: sob sty 08, 2011 4:06 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Na imię mam: Dan
Płeć:

Re: krzyzowka zbrojnikow:)

#4

Post autor: Kidzio »

ja mam samca albino, regularnie wychodzą mi 50% albino, część stadardowego ubarwienia ma białe końcówki ogonów
54 L krewetkowy raj

Widelec13
Uczestnik
Posty: 24
Rejestracja: pt lut 25, 2011 6:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: krzyzowka zbrojnikow:)

#5

Post autor: Widelec13 »

A ja mam same "normalnie" ubarwione zbrojniki a wczoraj z groty (nawet nie zauważyłem kiedy zniknął samiec na czas pilnowania ikry) wyszło 50% albinosów i 50% ciemnych. W szoku byłem ale się okazało, że kolega od którego dostałem "kiedyś kiedyś" zbrojniki miał też w akwarium kilka albinosów więc jakaś domieszka genów albinotycznych musiała w nich zostać i teraz z pary ciemnej mam też albinosy :)
Chciałem trochę dożywić te maluchy i wrzuciłem do akwarium główkę sałaty lodowej - efekt jest taki, że po 7 godzinach moje 3 sturisomy, jedna 13cm samica zbrojnika, 10cm para, cztery 8cm i trzy 4cm zbrojniki ogołociły główkę i zostały tylko końcówki ogonków a maluchy chyba nawet nie zauważyły, że sałata była w akwarium :( Narazie czyszczą szyby i rurę od filtra (wewnątrz) :)
60x40x40 pełne... wszystkiego :-)
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: krzyzowka zbrojnikow:)

#6

Post autor: rudy1986 »

Widelec13 pisze:a maluchy chyba nawet nie zauważyły, że sałata była w akwarium :( Narazie czyszczą szyby i rurę od filtra (wewnątrz) :)
Nie martw sie, maluchy zjedza sobie glonki z szybek i innych rzeczy, a jak chcesz je dokarmic to wrzuc w dwoch miejscach salate tylko w odstepie czasu

Widelec13
Uczestnik
Posty: 24
Rejestracja: pt lut 25, 2011 6:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: krzyzowka zbrojnikow:)

#7

Post autor: Widelec13 »

Przepraszam, że nie w swoim temacie ale... na temat:

Kilka dni temu zaobserwowałem, że samica przesiaduje z samcem w kokosie. Myślałem, że to moja mała (7cm) samica złożyła ikrę z której wylęgły się maluchy o których pisałem wyżej a tu taka niespodzianka :) Okazało się, że mamusią jest (chyba)13cm samica którą chciałem jakiś czas temu sprzedać a tatą 8cm samiec.

Obrazek

Obrazek


przepraszam za jakość zdjęć ale robione telefonem i "po skosie" :) Ten duży wystający łeb to samica (nie wiem jak ona tam weszła bo kokos ma ok. 10cm a ona 13cm)

Następnego dnia w kokosie nie było już samicy ale był samiec i...

Obrazek

Ten kokos trochę mu postawiłem "w pionie" - no powiedzmy tak na 25 stopni :) Gdy wyganiał z kokosa ampularię, która tam niechcący zawędrowała rozrzucił ikrę po całym akwarium :( Tym co zostało w kokosie (ok. 30 jajeczek) dalej się opiekuje a resztę ikry (jakieś 40 jajeczek) pozbierałem pipetkę i umieściłem w krewetkarium, w siatce naprzeciw wypływu filtra, żeby się nie zamuliła i była ciągle omywana natlenioną wodą - może coś z tego będzie. Po 4 dniach widać już jakieś zarysy w jajeczkach - coś jakby biała nitka :) Mam nadzieję, że to grzbiet małych zbrojników (ostatnio jak pisałem w poprzednim poście połowa wyszła albinotyczna). Trzymajcie kciuki - z poprzedniego tarła ostało się ok. 30szt małych, po tym tarle mam nadzieję, że wyżyje 50 :)

30.11.2011r.

Małe zaczynają się wykluwać - wygląda to teraz jak żółte kulki z białymi, ruszającymi się ogonkami :)

01.12.2011r.

Maluchy już pływają po akwarium - żółta kulka z ogonkiem przyczepiająca się do szyby :) Ciekawe czy do jutra wchłoną woreczek żółtkowy? Z tego co widać to 100% albinosów (chyba, że jeszcze pociemnieją).

(Nie widzę zdjęć - nie wiecie może jak to zmienić? :(
Ostatnio zmieniony czw gru 01, 2011 8:13 pm przez Widelec13, łącznie zmieniany 9 razy.
60x40x40 pełne... wszystkiego :-)
ODPOWIEDZ