A. abacaxis

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ

Autor
radeon
Gość
Posty: 8
Rejestracja: śr wrz 29, 2010 9:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

A. abacaxis

#1

Post autor: radeon »

Witam wszystkich,
wczoraj byłem światkiem bardzo dziwnego ale przyjemnego dla oka zdarzenia.
Tydzień temu zakupiłem parę wyżej wymienionych ryb. Niestety przez swoją nieuwagę, zostawiłem otwartą pokrywę rano odnalazłem samczyka na podłodze, niestety już nie żył.
Wczoraj ok. godz. 20.00 odebrałem przesyłkę z kolejnym samczykiem. Po wpuszczeniu go do zbiornika zauważyłem natychmiastowe zaloty ze strony samiczki / pokazując mu brzuch prowadziła go do kryjówki pod łupiną orzecha / a po niespełna godzinie została złożona ikra.

Czy ktoś z Was miał podobne doświadczenia?

Pozdrawiam
Rafał

Autor
radeon
Gość
Posty: 8
Rejestracja: śr wrz 29, 2010 9:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: A. abacaxis

#2

Post autor: radeon »

Jednak nic z tej ich miłości nie wyszło, samczyk był chyba w za dużym szoku po podróży i nie stanął na wysokości zadania. Myślę, że ikra nie była zapłodniona i została zjedzona przez niedoszłą matkę.
Może przy kolejnym podejściu się uda.

Autor
radeon
Gość
Posty: 8
Rejestracja: śr wrz 29, 2010 9:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: A. abacaxis

#3

Post autor: radeon »

Drugie podejście a poniżej jego efekty :mrgreen: Troszkę rozgniewana mama, która nie lubi aparatów fotograficznych.

Obrazek

Obrazek

Maluszków jeszcze dobrze nie widać to ich pierwszy spacer. Jest ich tak ok. 40 szt.
Awatar użytkownika

tompoz
Zapaleniec
Posty: 257
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 11:21 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Płeć:

Re: A. abacaxis

#4

Post autor: tompoz »

Ekstra! Gratulacje.

U mnie było podobnie choć nie tak szybko z A. sp. Papagei - samiec przez kilka tygodni był sam, a jak wpuściłem samiczkę to ta następnego dnia wybarwiła się do tarła i ciągnęła go do kokosa. I teraz pływa z kilkunastoma maluchami.
Pozdrawiam,
Tomek

Autor
radeon
Gość
Posty: 8
Rejestracja: śr wrz 29, 2010 9:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: A. abacaxis

#5

Post autor: radeon »

Dziękuj, Tobie oczywiście też gratuluję i piszę się na jaką parkę jak odchowasz maluchy :wink:

Pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika

tompoz
Zapaleniec
Posty: 257
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 11:21 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Płeć:

Re: A. abacaxis

#6

Post autor: tompoz »

Jak odchowam to będą do wzięcia. Choć nie liczę na duży przychówek bo siedzą w ogólnym akwa.
Pozdrawiam,
Tomek
ODPOWIEDZ