Betta splendens Tarło 4/2012

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Betta splendens Tarło 4/2012

#1

Post autor: saintpaulia »

ObrazekObrazek - samczyk pochodzi od znajomego hodowcy, zdjęcie nie oddaje jego uroku. Tarlo przeprowadzone było, dla utrzymania "genów" dlugopłetwości. Samiec miał piękny metaliczny połysk, ogonek w rozpiętości delta. Miał niewielką wadę w postaci "spoon head" - czyli takiego zjazdu w stronę pyszczka. Budowa samiczki powinna zrekompensować ten defekt.

Obrazek -Samiczkę znacie z tarła 2.2012.

Tarło miało miejsce 23.03.2012. Obecnie maluszki są na etapie wykształcania się labiryntu, jest to dla nich ciężka sytuacja. Mam nadzieję, że wszystkie przejdą to pozytywnie. Obecnie dwa maluszki mają odcień podobny do tatusia, reszta jest jaśniutka. O fotki się postaram.

-- 24 kwi 2012, o 17:12 --

To najdziwniejsze z moich aktualnych maluszków. Rosną strasznie nierówno. Jeden już nawet przerósł maluchy z pierwszego tarła. Zdjęć jeszcze brak. Musiałabym je chyba czymś unieruchomić. Jedzą nadal nicienie i wylęgniętą artemię. Niestety nie chcą mrożonek. :twisted:

-- 7 maja 2012, o 10:19 --

-- 7 maja 2012, o 10:25 --

Kilka fotek podrostków. Niestety maluchy przeprowadziły wewnętrzną selekcję. Zostało kilka.
young4.2012.JPG
4.2012.JPG
Alex i Diego.JPG
-- 11 maja 2012, o 15:39 --

Eh wyjątkowo pechowa rodzinka bojowników. Najpierw tatuś samobójca, a teraz młode padają. Podejrzewałam, że może NO3 skoczyło, mimo podmian, ale to nie to. Małe zwyczajnie słabną i sną.

-- 11 cze 2012, o 17:06 --

Po wszelikich możliwych awariach i klątwach maluszki z tych tareł zostały połączone w jednym 50 litrowym akwarium. Niestety zdjęć nie mam, bo dla odmiany wysiadlo oświetlenie. Malce rosną wolno. Niestety nie będą miały dużej rozpiętości ogona. Jeśli wreszcie dorosną. Nie wszystkie przetrwały łączenie. Część została skonsumowana przez większe osobniki. Te które najczęsciej wystawiają łeb z krzaków, zapowiadają się na mleczno-buraczkowe. :P

-- 12 lip 2012, o 21:29 --

Młode wyglądają teraz tak: Obrazek Obrazek Obrazek
Kilka trafiło już do nowego domu, jasne niestety zatruły się sinicami, o których wspomniałam w drugim wątku.
Awatar użytkownika

Fish-ka
Uzależniony
Posty: 681
Rejestracja: sob paź 01, 2011 2:28 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna
Płeć:

Betta splendens Tarło 4/2012

#2

Post autor: Fish-ka »

Ciekawe jak sie ostatecznie wybarwią :)
tak dlugo trzeba czekac...
chcialabym zeby moje juz takie były :D
ODPOWIEDZ